Maluchy

Przedszkole - 2,5 roku

~aniasakowska

~aniasakowska

Chcę od lutego puścić dziecko do przedszkola publicznego. Będzie mieć wtedy 2,5 roku. Czy mogę mieć jakiś problem? Syn zostanie przyjęty? Jestem z Częstochowy.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~hares

~hares

Bez pleców? Raczej zerowe. Kiedyś próbowaliśmy. Przyjęty został wnuczek dyrektorki. My usłyszeliśmy, że nie ma miejsca, poważnie ;-)

~aniasakowska

~aniasakowska

A możesz mi powiedzieć, kiedy tam zapisywałaś dziecko? Może na wszelki wypadek zapiszę do prywatnego, a jak się uda, to dziecko pójdzie do publicznego.

~jakins

~jakins

Nie pamiętam dokładnie, kiedy to robiłam, ale radzę się zainteresować już teraz, bo w dobrych przedszkolach te miejscówki naprawdę szybko są zajmowane. Nie jesteś jedyną, która chce posłać dziecko do przedszkola od lutego.

~martynaplos

~martynaplos

Radzę zrobić to już teraz. Dlaczego? Bo później nie będzie miejsca. Jak zrobią grupę składającą się z kilkunastu osób, to jak długo będzie wolne miejsce? No właśnie...

~trakot

~trakot

W moim mieście robiłam rezerwację we wrześniu na luty - już było sporo dzieci na liście. Chcesz mieć na pewniaka, to nie czekaj. Lepiej klepnąć to wcześniej i mieć później święty spokój.

Dziubala

Dziubala

Dziecko, by dostało się do przedszkola samorządowego musi mieć 3 lata w roku kalendarzowym, w którym będą startować do placówki.
W takich publicznych przedszkolach warto sprawdzić kiedy rozpoczynają się zapisy, zazwyczaj są w marcu, ale warto zadzwonić do przedszkola i się upewnić.
Dziecko zaczyna chodzić do przedszkola od września. Czasem są wyjątki, np. gdy zwolni się miejsce w trakcie roku, wtedy może inne wskoczyć na jego miejsce.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków