Skocz do zawartości
Forum

Syn ma autyzm, nie chce przestać pić z butli


Iissia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze z nadzieją że ktoś może zdoła Mi pomóc. Mój synek ma 2.5 roku, Pol roku zdiagnozowano u niego autyzm. Syn za nic w świecie nie chce przestać pić z butelki. Nie pije z niczego innego ( kubek, niekapek , kubek 360', bido , kubek z rurką kompletnie nic). Gdy nie daje mu butelkę wpada w złość i płacz. Nawet jak ostatnio Przegryzl smoczek i sam widział że odpadł to i tak nie weźmie innej butelki czy kubka to buzi, potrafi nic nie pij. Tylko w nocy daje mu żeby się nie odwodnil. Nie wiem co robić, ręce opadają. Miał może ktoś taki problem, proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj z owocami, arbuz,pamelo,dużo zup jeśli je zjada.W ostateczności pojedziesz do szpitala podać mu kroplówkę,ale może uda się bez.Koleżanka też tak miała, pozwalała wtedy pić colę mimo, że na co dzień nie daje dziecku.Kakao też jej synek pił,bardzo rozwodnione.Próbuj po łyżeczce, nawilżaj dziecku usta,powoli to przełamiesz.Powodzenia życzę i dużo siły

Odnośnik do komentarza

Miałam podobny problem z synem. Jak brałam go na przetrzymanie to potrafił 3-4 dni nic nie pić, więc się poddawałam. Próbowałam ponownie za miesiąc czy dwa i tym sposobem doczekałam momentu aż był gotowy rozstać się z butla. Ostatecznie zaczął pić z grubej szklanki, takiej po nutelli i z niczego innego. Miał 3,5 roku prawie.
Wtedy kiedy nie pił dawalam mu bardziej wodniste zupy, dolewalam wody do musow owocowych ( całych owoców nie je), czy dodawałam wody do owsianka jaka jadą wieczorem. Kroplowka raczej nie wchodziła w grę, bo wyrwalby wenflon.
Życzę Ci dużo cierpliwości:-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...