Maluchy

Jak wybrać przedszkole?

~saken

~saken

Na co zwrócić uwagę? To będzie nasz pierwszy raz, kiedy wyślemy dziecko do przedszkola. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Co jest istotne?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~ramonam

~ramonam

Znaczenie ma całe mnóstwo istotnych czynników - własne podwórko, godziny otwarcia, liczba posiłków, program, własna kuchnia, dieta itp. Zacząć powinniście od tego, czy zależy wam na przedszkolu prywatnym czy na państwowym.

~saken

~saken

Tego jeszcze nie wiem. U mnie na osiedlu mnóstwo małych dzieci i nie wszyscy dostają miejsce w publicznym przedszkolu.

~annakos

~annakos

Moja córka jest w językowej [reklama usunięta] w Częstochowie. Na co zwracałam uwagę? Przede wszystkim na podwórko, własną kuchnię no i jakiś ciekawszy program. W publicznych dzieci mają kilkanaście minut tygodniowo z językiem. Tutaj córka ma kilka godzin dziennie. Wiadomo, że będzie wyprzedzać rówieśników tak, że hoho...

~ramonam

~ramonam

saken - to nie tak. Muszą teraz dać miejsce w przedszkolu, ale jakimkolwiek. Na innej dzielnicy czy w miejscowości pod miastem, a wiadomo, że coś takiego mało komu pasuje. Kwestia taka, jakiej wielkości miejscowość...

~ramberto

~ramberto

Hehe... tak, muszą ci dać. Ja miałam do wyznaczonego przedszkola przez miasto 50 minut w jedną stronę ;-) Dziecko poszło do prywatnego 500 metrów do naszego bloku. Są rzeczy ważne i ważniejsze ;-)

~annakos

~annakos

To prawda. Ja też mam miejsce w przedszkolu na osiedlu, bo muszą je zapewnić mojemu dziecku ze względu na wiek, ale wolę dalej [reklama usunięta]. Po prostu dziecku będzie później zdecydowanie łatwiej w szkole. I wcale nie chodzi o sam angielski - również o inne tematy.

~haspes

~haspes

Jeśli możliwości finansowe wam na to pozwalają, to zdecydowanie przedszkole prywatne z konkretnym programem. Po prostu dziecku zdecydowanie ułatwicie późniejszą naukę. Szybciej opanuje język - w przypadku przedszkola językowego. Przedszkola pubiczne są mocno pod tym względem ograniczone.

~koste

~koste

Tylko i wyłącznie prywatne. Ogromne różnice w poziomie nauczania. Naprawdę nie ma sensu puszczać dziecko do publicznego, jeśli macie w pobliżu dobre prywatne. Przynajmniej takie są nasze doświadczenia.

marzen@

marzen@

W pierwszej kolejności zasięgnij opinii znajomych rodziców o przedszkolach, które cię interesują. Najważniejsze by dziecko było zadowolone. Dla trzylatka ważne by panie były osobami ciepłymi i lubiącymi dzieci. Mnogość zajęć dodatkowych jest mniej istotna.
Dobrze, żeby przedszkole było blisko domu, pracy czy po drodze do pracy. Jeśli zamierzacie korzystać z pomocy dziadków to też bierzcie pod uwagę by mieli dobry dojazd po wnuka.
Poza tym przejdź się po przedszkolach, które cie interesują, porozmawiaj z dyrekcja i personelem. Jeśli problemem będzie, żebyś przyszła porozmawiać, pooglądać sale czy łazienki to nie jest dobry znak.
Co do wyboru między prywatnym a państwowym to w ogóle nie jest istotne (poza wysokością opłat). Wśród jednych i drugich są dobre, średnie i słabe placówki. Moje dzieci uczęszczały zarówno do prywatnego przedszkola, jak i państwowego i oba miały swoje wady i zalety. Ale wszędzie są/były wspaniałe panie. I dzieciaki chętnie zostawały w przedszkolu i wiele się nauczyły.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
~Anette35

~Anette35

Ja jak szukałam przedszkola to brałam pod uwagę opinie, bo na stronie internetowej zawsze wszystko pięknie wygląda. Ja swoje dziecko zapisałam do [reklama usunięta], a jesteśmy z Zawiercia, więc tu informacje się szybko rozchodzą. Trochę internet, trochę koleżanki i udało mi się wszystkiego dowiedzieć i dzięki temu teraz moje dziecko nie jest narażone na żadne przykre niespodzianki, bo placówka jest bezpieczna, przyjazna i dobrze zorganizowana.