Maluchy

Dokuczliwe zaparcia u dzieci

kolmieVe

kolmieVe

Kochani Forumowicze. Potrzebuję Waszej opinii w sprawie takiej, jak sobie poradzić ze sporadycznymi na szczęście, ale dość męczącymi zaparciami u dziecka. Dieta wydaje się okej, nie unikam niestety u dziecka od czasu do czasu słodyczy. Je warzywa i owoce, lubi wodę, a pomimo tego te zaparcia się pojawiają. Próbowałam stosować koper i kompot ze śliwek, ale czasem po prostu nie działają albo dziecko nie chce ich przyjmować, bo np. nie lubi. Co w takich sytuacjach stosujecie?

46267 kolmieve Mężczyzna, 39 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Pomarańczka

Pomarańczka

Przy takich sporadycznych zaparciach możesz spróbować podać syrop Lactulosa. Jest bezpieczny dla dzieci i niemowląt, oraz ciężarnych. Jest delikatny w działaniu, nie przeczyszcza ostro.

58049 pomaranczka Kobieta, 29 lat, Łódź
Dziubala

Dziubala

A w jakim wieku jest dziecko?
Przy zaparciach podstawą jest picie, duuużo picia. I w czasie zaparć unikamy czekolady, kakao, bananów.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Mary_Lou

Mary_Lou wpis edytowany

Dobrze jest kupić gruszkę do zaparć. Zobaczcie tę Tekst linka . Nadaje się dla dzieci w wieku od 1-3 lat. Spokojnie w zaciszu domowym przeprowadzicie nią lewatywę dla dzieci. To bezbolesny zabieg, który uważam, że bardziej pomoże niż cała masa innych specyfików. Wiem, że są również dostępne gruszki dla dzieci poniżej roku. Musielibyście poszukać w na stronie sanity.pl.

59655 mary-lou Kobieta, 51 lat, Czempiń
Antossia

Antossia

Mnie pediatra kiedyś kazał kupić czopki dla dzieci eva/qu bambini. Powiedział, że to najlepszy sposób, bo działają miejscowo, nie przechodzą przed układ pokarmowy no i wiadomo, że po kilkunastu minutach (trzeba troszkę wstrzymać wyprożnienie zaraz po podaniu czopka) dziecko robi kupkę bez wysiłku. U nas zaparcia zdarzają się sporadycznie, bo pilnuję i diety i odpowiedniej ilosci picia ale czasem czopki się przydają.

50922 antossia Kobieta, 26 lat, WARSZAWA