Maluchy

Odpieluchowanie 2,5-latki

karolaaa

karolaaa

Witam.Proszę o poradę. Od kilku miesięcy staram się odpieluchować córkę. Był już moment, kiedy wołała kiedy chce siku, gorzej było z sygnalizowaniem kupy. Jednak trwało to tylko jakieś 2 tygodnie i znowu to samo. Nie woła, że chce siku, tylko wszystkie potrzeby załatwia do majtek. Pieluchy zakładam jej tylko do spania. Błagam o porady na odpieluchowanie tak opornego dziecka.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

43514 karolaaa Kobieta, 23 lata, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Majka85

~Majka85

Moja córcia jest w tym samym wieku i też nie informuje o swoich potrzebach. W ogóle nie chce siadac na nocniku (chyba, że w ubraniu) Odpieluchowanie zostawiam sobie na lato. Mam w planach puścić ją bez pieluchy i przez jakiś czas nie przebierać, tak aby poczuła dyskomfort. Mam nadzieję, że polubi wtedy nocniczek hihi.

Anna2202

Anna2202

Witam,
odnosząc się do Pani problemu, można zastsować metodę wzmocnień pozytywnych tzn.za każdym razem kiedy dziecko załatwi swoją potrzebę fizjologiczną należy je pochwalić tak aby ono poczuło się dowartościowane. Dobrze w kwestii odpieluchowywania sprawdza się także nagradzanie dziecka np. pieczątką bądź naklejką, gdyż ma ono świadomość i motywację do dalszego działania w tym zakresie. W momencie kiedy córka nauczy się załatwiać na nocnik, pieczątki bądź naklejki odejdą w niepamięć, gdyż będzie miała ona poczuie sprastwa. Warto też przed spaniem zapoznać dziecko z lekturą, która uświadomi mu, iż samodzielne załatwianie swoich potrzeb będzie dla niego wygodniejsze. W tym celu można praktykować czytanie książek "Kicia kocia i Nunuś na nocniku", "Mały miś chce siku" czy "Marysia żegna pieluszkę".

59786 anna2202 Mężczyzna, 30 lat, warszawa
~Aguniaaa

~Aguniaaa

Ja mam jeszcze większy problem. Syn 3 lata i nawet nie chce siadać na nocnik. Dostaje histerii jak widzi nocnik.lub nakładkę na wc. Ma dwa nocniki i na żaden nie pozwoli się nawet posadzić. Jak chodzi bez pieluchy to gdy zachce mu się siku to przychodzi i mówi żeby mu założyć pieluchę. Gdy odmawiam jest straszna histeria. Potrafi płakać, krzyczeć, skakać, tupac przez 45 minut. Jestem załamana. Nie mam już pomysłu. Za 3 miesiące idzie do przedszkola a on nawet na nocnik nie siada.

Renia74

Renia74

Fajnie jakby mama i tata wpuszczali dziecko do łazienki i bez zbędnego skrępowania korzystali przy nim z toalety. Może zechce tak jak rodzice, z pominięciem nocnika.

52890 renia74 Kobieta, 45 lat, #
żoo

żoo

U nas też nic nie działa (2,5 roku) ale spokojnie czekam. Syn jest świetnie rozwinięty leksykalnie więc chęć pożegnania się z pieluszką najwyraźniej nie mieści się w głowie ;)
Wiem, że świetnie panuje nad tą czynnością ale na próby posadzenia go na nocnik lub sedes reaguje stanowczym "nie" i ucieczką.

Więc cierpliwie czekam bo co innego mi pozostało.

Przetestowaliśmy wszystkie metody, mamy bogatą literaturę nocnikową itd....

Na niektóre dzieci to zadziała bo są gotowe a na inne nie. Czekam na dzień w którym postanowi pożegnać się z pieluszką.
Oczywiście sadzamy go na nocnik i sedes (w zależności od tego co ma danego dnia lepsze notowania), biega z gołą pupą, czasem w majteczkach. Używamy pieluch treningowych (huggies pull up), mamy 3 nocniki, bardzo wyraźnie komunikujemy swoje potrzeby i może nas oglądać, do tego jest komentarz itd... wszystko w zależności od humoru w danym dniu. Siłą nic z moim dzieckiem nie wywalczę tylko go jeszcze bardziej zrażę.

Od sierpnia powinien pójść do przedszkola ale musi być odpieluchowany. Niestety grudniowe dzieci na starcie mają trudniej.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/43ktwn159ip8rvel.png
https://www.suwaczki.com/tickers/43kttrd8ikm2knbv.png

52495 zoo Kobieta, 18 lat, okolice warszawy
żoo

żoo

Aguniaa
Twój synek jest w takim wieku, że któregoś dnia może po prostu stwierdzi, że już nie chce pieluchy.
Może wykorzystaj lato i niech robi siku pod krzaczek.
Są też takie pisuary gdzie się siusia na wiatraczek.

Możesz też spróbować pieluch Huggies pull ups. Są z Zygzakiem Mc Queen. Tam jest rysunek kierownicy, który się rozpływa jak się siusia. Moje dziecko wnikliwe go ogląda i wtedy chętnie zmienia pieluchę (wymieniamy kierownicę na nową) bo u nas oprócz niechęci do nocnika jest też niechęć do zmiany pieluchy.
Może uda mu się wytłumaczyć, że jak się siusia do nocnika to kierownica zostaje.

Jest też wersja damska, różowa.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/43ktwn159ip8rvel.png
https://www.suwaczki.com/tickers/43kttrd8ikm2knbv.png

52495 zoo Kobieta, 18 lat, okolice warszawy
żoo

żoo

http://allegro.pl/mini-pisuar-nocnik-dla-chlopca-edukacyjna-toaleta-i7342550605.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_DCK_plaean_noss_dziecko_pozostale&ev_adgr=PLA+EAN+Dziecko+Pozostałe&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMI166EsYSZ2wIVwecbCh0FQQnVEAQYASABEgKNgvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CN_D87OEmdsCFZWLdwodoxwIEw
Pisuar, ja sie z niego kiedyś śmiałam a teraz sama rozważam.

Syn wiekowo ma jeszcze czas ale niestety przedszkole czeka i przez to, że jest z grudnia ma mniej czasu.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/43ktwn159ip8rvel.png
https://www.suwaczki.com/tickers/43kttrd8ikm2knbv.png

52495 zoo Kobieta, 18 lat, okolice warszawy
~Labei

~Labei

Mamusie, ja podbijam ten wątek, bo u nas jest problem nieco innej natury. Z odpieluchowaniem córki nie było żadnego problemu, jak skończyła dwa lata zaczęliśmy, po trzech miesiącach było już właściwie ok. Teraz ma cztery lata i regularnie zasikuje łóżko w nocy (nie zdarzało się to wcześniej tak często). Kurcze nie wiem czy powinno mnie to martwić, w ciągu dnia jest wszystko ok.

Dziubala

Dziubala

Labei, jeśli regularnie zasikuje łóżko, to warto sprawdzić czy nie ma przyczyn medycznych z pęcherzem. Należy na początek wykonać badanie moczu.
Sprawdź też czy nie pije więcej niż zwykle, na wieczór mocno ogranicz spożywanie napojów. No i niech przed samym spaniem skorzysta jeszcze z toalety.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków