Skocz do zawartości
Forum

Dieta 18-miesięcznego dziecka


Gość annamamma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość annamamma

Hej! Mam 18 miesięczną córeczkę, która nie toleruje mleka (modyfikowanego z różnych firm, a także kaszek) na ich widok płacze i ucieka. W związku z tym mam kłopot ze skomponowaniem menu dla niej. Zazwyczaj na śniadanie zjada kanapeczki, II śniadanie to owoc z biszkoptem, obiadek z dwóch dań. Podwieczorek i kolacja to duży problem. Dodam, że mam tej starszą córkę, z którą nie było żadnych problemów żywieniowych.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Mam synka który ma 20 miesiecy, dalej jest cycusiowy, ale z ttm juz walcze i za dnia nie daje. Kaszki przestał jesc w lipcu. Na początku miał lekką alergie wiec nie jadlam ja nabiału i on tez. Karmie go według zalecen alergologa i u nas wyflada to tak. Całą noc jest na cycu. Koło 9-30 je 1 snadanie, zazwyczaj kromke zmasłem pokrojone w kosteczki i zerek żołty z szyneczką. Na drugie snadanie dostaje jogurt i biszkopcik. Czasami wymieniam jak 1 snadanie na sodko to 2 na slono. Wczesniej tez uwielbiał jajecznice, ale teraz nie chce jesc. Na obiad u nas niema opcji zeby zjedl 2 dania wiec je drugie danie na podwieczorek je tubke z owocem, a na kolacje dostaje zupke no i na wieczor cyc. Ale u mnie to cieżki egzemplarz:) jest niejadek i np owoca oproc banan do reki nie wezmie. Zanim nakarmie to mija dobeych 40 minut

Odnośnik do komentarza

Ja swojej mm musiałam odstawić już jak skończyła 12msc. Tzn udało mi się jakoś odciągnąć bo już jak okolo 10msc miała to nie chciala mm. Ogóle z butli. Tylko jak zasypiają na noc albo na drzemkę to dawałem jej wtedy butle i tak trochę wypojala. Ale nie dużo. A czasem jak zrobiłam to ogole nie chciała. A płatki z mlekiem chętnie zjada i samo mleko z kubka sie napije. Więc też mi się wydaje że nic na siłę. Chociaż też miałam oba we że będzie miała mało mleka bez tego mm ale nic na siłę jak piszą dziewczyny.
A u nas na kolację sprawdza się czasem kasza manna ale taka prawdziwa z sokiem malinowym albo pomarańczowym. Taka gesciejsza żeby łyżka jeść. I jeszcze omlety z owocami .

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Drogie mamy. Macie jakieś sposoby by oduczyć dziecko jedzenia mleka w nocy? Dziecko ma 19 miesięcy. Próbowałam dać wodę ale nie tknie. Próbowałam podawać smoczek jak się budził ale jak chce mleko to nic nie pomaga. Krzyczy, wręcz wrzeszczy, rzuca się, ogólnie robi wielką awanturę jakby coś mu dolegalo. Dostanie butle to się uspokaja i szybko zasypia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...