Maluchy

Czy korzystacie z oczyszczaczy powietrza?

Olga675

Olga675

Czy korzystacie z oczyszczaczy powietrza? Bardzo dużo czytam na temat smogu i trafiłam ostatnio na taką stronę freshairshop.pl i przeczytałam, że te produkty oczyszczają powietrze z substancji zawartych w smogu, usuwają pleśń, roztocza, bakterie, a do tego nawilżają powietrze. Moje maluchy w czasie jesieni i zimy łapią bardzo dużo infekcji, w tym roku chciałabym tego uniknąć, bo w tamtym roku lądowaliśmy w szpitalu cztery razy. Może któraś z Was używa oczyszczacza i może podpowiedzieć który z produktów sharpa jest najlepszy?

57198 olga675 Kobieta, 28 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

essesstera

essesstera

My korzystamy, mieszkamy w Krakowie gdzie smog zimą jest ogromny. Nie umiem powiedziec z jakiej firmy jest ani w ogole niewiele umiem pwoiedzieć, bo to mąż sie zajmował kupnem ale sprawdza sie :) i znajomi też mają pokupione bo nie ma zartów z tymi zanieczyszczeniami. Niech przynajmniej w mieszkaniu będzie czyste powietrze bo zanim kupilismy to w mieszkaniu też był syf w powietrzy.

56612 essesstera Kobieta, 33 lata, Kraków
est

est

My kupilismy w tym roku oczyszczacz. Blaupunkt Lavender 2041 czy jakos tak. Na razie niewiele moge powiedziec, bo jeszcze az takiego syfu nie ma, ale wieczorem w sypialni najpierw wietrze a potem wlaczam oczyszvzacz. Wczoraj np. bylo 150% normy i powietrze juz smierdzialo, w pokoju po "wietrzeniu" tez bylo czuc ten dym czy pyl. Pochodzil oczyszczacz ze 20 minut i bylo ok. U nas nie ma problemu z alergiami i infekcjami na szczescie. Ale czekam na 500% normy pylu jak rok temu to wtedy faktycznie stwierdze, czy to duzo daje - wtedy nie mogłam spać bo w gardło drapalo i smierdzialo przy pozamykanych oknach. Ech, Kraków...

--

https://www.suwaczki.com/tickers/wff282c3fzap57l4.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kd3e5e3ce33his.png

56811 est Kobieta, 34 lata, Kraków
Nikky

Nikky

Zawsze wydawało mi się, że skoro mieszkam na wsi to nie mam problemu z jakością powietrza, ale ostatnio zauważyłam, że wiele z moich sąsiadów pali czym się da i czasami ciężko wieczorem oddychać na zewnątrz. A wiadomo, że jeśli na zewnątrz jest złe powietrze to i w środku też. Także chyba będę musiała porozglądać się za jakimś oczyszczaczem powietrza.

55471 nikky Kobieta, 34 lata, Kraków
~Miriam55

~Miriam55

Ja mam oczyszczacz z sharpa i uważam ,ze jest bardzo dobry . Zakupiłam go jakiś tydzień temu . Zresztą jak chcecie kupić oczyszczacz powietrza zwłaszcza z myślą o dziecku to poczytajcie sobie artykuł ,a na który sama natrafiłam przed zakupem ;) I pomógł mi przy wyborze oczyszczacz ;) https://goodair.pl/oczyszczacz-powietrza-dla-dziecka/

zula08

zula08

My jakiś taki mamy ze automatycznie się włącza jest steżenie pyłów iles tam przekracza i wyłącza jak juz nie ma potrzeby pracować. Własnie po tamtej zimie kupilismy bo rok temu to był normalnie szok.

58211 zula08 Kobieta, 37 lat, Wadowice
est

est

Po świętach wracaliśmy późnym wieczorem do domu, do Krakowa. I jak w Krakowie powietrze było standardowo zapylone, jak to zimą, to w odleglości ok. 20 km, we wsiach wlaśnie, była masakra, i to było czuć w samochodzie - dusiło i drapało w gardło, mały kaszlał przez sen. Jak sobie popatrzyłam na mapkę airly, to w tych miejscowościach, przez które przejeżdżaliśmy, to stężenie PM10 to było 800% normy! (a w Krakowie tylko 150%).

--

https://www.suwaczki.com/tickers/wff282c3fzap57l4.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kd3e5e3ce33his.png

56811 est Kobieta, 34 lata, Kraków
alina444

alina444

Heh to temat rzeka, mam wrażenie, że nigdzie nie można czuć się bezpiecznie... U mnie nie ma wcale nigdzie blisko stacji pomiarowej, 20 km najbliżej. Niby na wsi mieszkam ale czasami czuję smród i ciężkie powietrze. Zastanawiam się czy kupić oczyszczacz, ale chyba w pierwszej kolejności zainwestuje w miernik domowy, o takie coś http://ranking-oczyszczaczy.pl/poradnik-czystego-powietrza/12-miernikow-jakosci-powietrza-poznaj-sensory-smogu/ wiele nie kosztuje a będę wiedziała jak u nas ze stężeniem pyłów. Skoro est piszesz o takich przekroczeniach pod Krakowem to tym bardziej chciałabym wiedzieć jak na mojej wsi.

58479 alina444 Kobieta, 46 lat, Warszawa
Antonina89

Antonina89

Od niedawna korzystam i zmieniałam ostatnio filtr. Żyję w Krakowie, więc temat smogu jest mi bliski, ale tym co zobaczyłam byłam przerażona. Rozważam zakup kolejnych dwóch oczyszczaczy.

63079 antonina89 Kobieta, 30 lat, Kraków
~crossi

~crossi

Ja nie korzystam, ale planuję zakup. Póki co to przeglądam sobie oferty sklepów i z tego co widzę te online dostanę taniej [reklama usunięta]. Myślę o tym by kupić od razu taki z jonizatorem by odświeżał jednocześnie powietrze