Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelika 1245

My mamy baby safe westie,od 0-18 po córce. Jest tyłem do kierunku jazdy do 18kg ale już przy 13 chyba można zamienić na przód ,Hania jeździła w nim do 3,5roku tyłem a teraz jej wymieniamy na baby safe Golden a ten będzie dla drugiej małej damy,ma specjalna wkładkę dla noworodka ze jest prawie w pozycji leżącej.
Bardzo sobie chwale westie,jest już z baza,ciężki solidny fotel,łatwy w montażu.Jedyna wada ze nie można zamontować bez bazy ale akurat my rzadko jeździmy innym autem wiec nam to jakoś specjalnie nie przeszkadza.Wezme od siostry nosidełko do bagażnika bo przyda się do przenoszenia małej z samochodu

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika 1245

Mae,wiem jak się czujesz....ze starszą córka rypałam po tyle godzin a miałam macierzyński 800zł :( A moja siostra nie pracowała przed ciążą i dostaje 1600zł (te macierzyńskie od państwa, 500+,i rodzinne) chociaż wcale źle im się nie powodzi. Ale wtedy nie było pomocy od państwa ,cieszyłam się chociaż ze mam te 800zł bo wpadliśmy 3tyg po tym jak dostałam umowę na czas określony,wcześniej długo ma zleceniu...

Odnośnik do komentarza

Mae szkoda ze tak wyszlo ale pewnie jak juz nerwy i niepokoj minie to ulozy sie wszystko po waszej mysli i nie bedzie tak zle.
Isofix to system w aucie ulatwiajacy montaż fotelika obowiązkowy w kazdych samochodach produkowanych po 2006 roku chyba. Baza isofix jest po to aby nie trzeba bylo non stop montowac fotelika tylko sam fotelik wpina sie do wlasciwie zamontowanej bazy. Zalet jest dużo. Baza bedzie na stałe w aucie więc nawet laik po krotkim instruktazu moze prawidlowo zamontowac fotelik z dzieckiem w aucie.
Np.
https://www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/nosidelko/baby-safe-i-size/3005.html

Odnośnik do komentarza

Dzięki Wam za słowa otuchy dziewczyny.
Można się odwoływać, ale nie ma to sensu. We wniosku złożyłam wszystkie stosowne wyjaśnienia i przyznali mi co przyznali. Nic więcej nie mam im do dodania. Trzeba poszukać jeszcze oszczędności i przetrwać do wyprowadzki.
Do Polski wracamy za około pół roku, jak mały będzie miał 3-4 miesiące. Tyle mniej więcej potrwa czekanie na wydanie paszportu dla dziecka. Na szczęście będziemy mieli gdzie zamieszkać. Gdyby nie to, że teraz jest wynajmowane to bym nawet rozważyła wcześniejszy powrót i poród w Polsce. Ale wtedy z maluchem cisnąć się u rodziców w małym mieszkanku byłoby ciężko. No i liczę, że mąż w wakacje będzie miał pracę. Póki co to bardzo niepewne.

Ola
My akurat mamy auto starsze niż 2006 i nie dało rady zamontować bazy do isofixa.
Ale z tego co wiem to bazę się kupuje i montuje na stałe. Wtedy tylko szybko sobie wpinasz i wypinasz fotelik.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Wiem (widziałam) co to jest isofix,ale zgłupiałam jak zobaczyłam np to http://www.maxi-cosi.com/pl-pl/foteliki-samochodowe/foteliki-dla-niemowlat.aspx
Na tej stronie są jakieś kolejne bazy montowane chyba właśnie na isofix (to nie jest tak jak np w foteliku mojego starszego syna,że w foteliku mamy isofixa i już montujemy,tylko do isofixa z auta montujesz bazę,a potem to nosidełko przyczepiasz tylko i tak za każdym razem). Rozumiem,że wy macie tak,że montujecie za każdym razem do isofixa nosidełko?

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika 1245

Ja mam bazę ze stopą podtrzymująca. Nie odczepiam za każdym razem fotela bo on waży około 10kg,jest na stałe. Dlatego ja wezmę od siostry nosidełko aby przekładać maluszka do tego zamontowanego. Będzie to trochę uciążliwe ale z tego co pamiętam to zapinanie tego malego fotelika tez nie było super fajne a rzadko gdzieś jeździmy wiec jakoś przeżyjemy :)
Mamy taki, montuje się go też tyłem
https://www.google.pl/search?q=baby+safe+westie&client=ms-android-tmobile-pl&biw=360&bih=511&tbm=isch&prmd=sivn&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwi8vPGiwtPaAhWE6aQKHYTnAhMQ_AUIvgIoAg#imgrc=4-I4hAng1osFDM:

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika 1245

Zamówiłam dwa staniki do karmienia na ali na próbę,w komentarzach na zdjęciach wyglądają ładnie i są mega tanie.
Wczoraj posprzątałam wieczorem i mam dzisiaj luzik,tylko zupkę zaraz wstawię.
Jakie pampersy będziecie kupować?Myślę czy od razu biedronkowe czy na początek pampersa

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika 1245

Tez chyba przez pierwsze tygodnie pampersa będę kupować. Przy córce sprawdziły mi się te pomarańczowe pampersy,wszystkie znajome na nie narzekają a u nas super. Ale używałam je od rozm 3.
Cały czas od paru dni czuje taka gule w przełyku jakby mi tabletka stanęła, wkurza mnie to. Czytałam ze to hormony....
Na dodatek wróciły poranne mdłości,dzisiaj zwymiotowalam.

Odnośnik do komentarza

Angelika, ja kupiłam pampers premium care, wzięłam duża paczkę (60 czy 80 szt.) "3" od 3 do 6kg. Mniejszych raczej nie ma sensu u nas:) planuję jeszcze kupić małą paczkę dady, żeby mieć w razie alergii jakąś alternatywę.
Piorę dalej skutecznie, żeby mieć jak najmniej do ogarniania po porodzie.. W piątek zrobiłam zakupy online w 5 10 15 na promocji -70%. Mąż się trochę rzucał po co nam tyle ubrań, ale jak usłyszał, że robiąc te same zakupy dziś wydalabym prawie 500zł, a zapłaciliśmy tylko 150 to aż mnie pochwalił:D
Aaaa... i doczekałam się własnej maszyny do szycia:) dziś mam zapowiedzianych gości, wiec nie tknęłam jeszcze sprzętu, ale jutro rozkładam warsztat i ruszam z nauką:)

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika 1245

Dresówke zamawialam na minky i tkaninki a teraz tkaninę pościelową na kropkawkratke.pl już drugi raz.I jestem zadowolona z jakości materiału i ceny ,ale mają trochę mało rzeczy w pasmanterii więc będę szukać dalej sklepu idealnego :)

Odnośnik do komentarza

Fajnie macie z szyciem. Ja niestety nie moge szyc ale potem sobie odbije. Mam tkaniny pomysly maszynę i nic tylko czekac az zdrowie pozwoli. Na maszynie szyje od 11-12 roku zycia a wczesniej recznie szylam pamietam np. Kolderke dla lalek albo ubranka. Z przerwami na studia szkole kiedy bylo mniej czasu wiadomo ale zawsze hobbystycznie i dla znajomych cos tam robilam. Dwa silniki spalilam. Mam lucznika.
Teraz robię na drutach. Dla Malenstwa zrobilam kocyki poduszki opaski pomponiki i inne proste rzeczy. Przypomnialam sobie po 18 latach jak sie robi na drutach :)

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika 1245

Ja jestem amatorka,wszystkiego uczę się z internetu. Mąż mnie namawia na jakieś kursy i po porodzie jeśli będzie możliwość to pójdę tyle że u mnie w mieście pewnie nie ma.
Jaki rozmiar czapeczek kupujecie do szpitala? Do Was do szpitala tez trzeba wziąść nawet kosmetyki do kąpieli dla niemowląt? Ze starszą córka rodziłam w innym szpitalu i tam tylko brałam pampersy,chusteczki i ubranka na wyjście ze szpitala a w tym inaczej np.10pieluch tetrowych i 5 flanelowych,oliwke pielęgnacyjna.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem samoukiem jesli chodzi o szycie. Trochę pod okiem taty ale on nie jest krawcem. Nawet nie wiem skąd posiada wiedzę w temacie maszyn i szycia.
Co do szpitala to w jednym tylko chusteczki i pampersy i to i tak gdyby byl weekend bo w week jest ciezej otrzymac-mniejszy personel i dostep. W innym szpitalu chusteczki i niedrapki a w innym jeszcze zycza sobie aby byly konkretne podklady dla mamy i ręczniki kąpielowe wyprane w 90 stopniach.

Odnośnik do komentarza

Zakropili mi oczy,ale póki co nie widzę różnicy,tzn pani dr ostatnio mówiła,że może być światłowstręt i zaburzenia widzenia i przez co najmniej 3 godz przez to nie można prowadzić samochodu...ale zobaczymy jak zareaguję. Zaplanowałam sobie jakby co chodzenie po galeriach przez ten czas. A jak będzie dobrze,to podjadę do hurtowni z artykułami dla dzieci:)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...