Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Szczęśliwa mama2016 miałam bardzo ciężki poród zakończony cesarka. Moja Anula nie weszła w kanał rodny, i za nim zdecydowali się na cesarkę rodziłam od przyjęcia na porodówkę 16 h , miałam.pirod wywoływany, ponieważ wody zaczęły odchodzić,a ja zero skurczy (szyjkę macicy miałam 2,5 cm). Teraz termin z OM na 13 czerwca,ale moja ginekolog mówiła mi,że gdy zdecyduje się na kolejne dziecko to już dostanę zaświadczenie,że tylko CC. Zobaczymy jak to będzie,ale ja mam wąskie biodra i na ewno naturalnie nie będę rodzić, nie narazie siebie na taki stes ,a c gorzej dziecka, po porodzie była bardzo niespokojna,bo ja tak wymeczyli. Termin cesarki ustala się wcześniej,więc pewnie 13 czerwca to data nierealna,a szkoda bo bardzo lubie 13 :)

https://www.suwaczki.com/tickers/34bwgzu3m52p6gpt.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ojxedf9h1pqtmlho.png
Aniołek 10.11.2017 r. (9tc)

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęśliwa mama2016

Oj to współczuję Ci.:( Ja porod miałam wymarzony :) Mowia ze biodra to mit przy porodzie.. chociaż mi zmierzyła bo ja tez waska jestem. I po porodzie do ordynatora położna mowi tak patrz dupka jak ziarnko kawy a takie dziecko urodzila haha :) Ja rodzilam w wodzie i bardzo to polecam :)'Skurcze mialam od poniedzialku co mnie wymeczylo a urodzilam w czwartek o 8.40. O.3 w nocy pojechałam na szpital bez rozwarcia bo wody mi.odeszly ale cos mi tam podawala i pozniej szybko szlo do 8 cm i nawet juz chcieli CC robić ale na szczescie udalo sie maturalnie :) Oby ten porod tez byl naturalny :) Ja rodzilam w Myslowicach i tam nie nacinaja krocza wiec super bo po pprodzie nic nie bolalo :)

Odnośnik do komentarza

Szczęśliwa mama2016 bólu to już praktycznie nie pamiętam, zresztą teraz i tak będę mieć cesarkę (oby) to już nie myślę o tym. Bardzo chcę mieć cesarkę, bo ja wcześniej pisałam, po tym okropnym porodzie moja córeczka była bardzo niespokojna i nie chce na takowe przeżycia swojego kolejnego dziecka narażać. Ja miałam wywoływany poród dużo oksytocyny tam nią rzucało a nie mogła wyjść, masakra. Jednakże nie myślę jeszcze o porodzie. Na razie skupiam się na tym,aby we wtorek usłyszeć serduszko będzie wtedy 6tc 6d,wiec już powinno być słychać :) Chodzicie dziewczyny do pracy czy w domu jesteście. ja chodzę do pracy i wykańczamy mieszkanie i cały czas w biegu,a ogólnie jedyny objaw u mnie to senność.

https://www.suwaczki.com/tickers/34bwgzu3m52p6gpt.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ojxedf9h1pqtmlho.png
Aniołek 10.11.2017 r. (9tc)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
U mnie już koniec 5tc. Jutro kolejna wizyta, przy pierwszej lekarz stwierdził że troszeczkę nisko osadzony pęcherzyk ale zobaczymy co będzie dalej. Póki co...mam zgagę,senność, bolące piersi i dość mocne bóle podbrzusza - czym się najbardziej niepokoje.
A jak u Was ?

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęśliwa mama2016

AnnaMaria to jedziemy na tym samym wózku ;) Ja mam wizyte 26 jeszcze tydzien :) Mielismy jechać z Julcia na wizyte do naszej lekarki o 23.20 i mi napisala ze nas nie przyjmie dzis sprawy rodzinne :( A Julcia od poniedziałku chora a to juz 3 raz w przeciagu 1.5 miesiaca nie wiem co sie dzieje... 2 razy bylam u lekarki z nfz ale zdecydowanie nasza prywatnie dokladniej bada i jej ufam. A teraz Julcia spi i tak mocno kaszle, ze az sie boje ;((((

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-) witam wszystkie nowe Mamusie, fajnie, że z dnia na dzień nasze grono się powiększa:-) u mnie zaczal sie 5 tydzień, jeszcze 2 i wizyta- jakoś musze uzbroić się w cierpliwość. Póki co nie mam zbyt uciążliwych objawów, ostatnio doszła tylko zgaga i utrzymuje sie ból podbrzusza.
Dziewczyny, wiele z Was pisze o sennosci (ja w 1 ciąży też tak miałam od początku do końca 1 trymestru) a czy któraś z Was cierpiała lub cierpi na bezsenność w ciąży? Ja jestem jak sowa i nie mogę się zmusić do wczesnego chodzenia spać.

Odnośnik do komentarza

To mnie dziewczyny trochę uspokoiłyście z tymi bólami podbrzusza - to moja pierwsza ciąża i wszystko co nieznane wzbudza we mnie trochę obawę.
Jutro wizyta u lekarza także liczę na pozytywne informacje ;)
Jestem już na etapie gdzie zgaga trzyma mnie pół dnia i ogólnie jestem wiecznie zmęczona - rano do pracy, ale popołudniami staram się już odpoczywać na kanapie - dopóki te pierwsze nieprzyjemne dolegliwości nie przejdą. Później mam nadzieje że będzie dużo lepiej i będę miła więcej energii w ciągu dnia.
Przestałam robić sobie drzemki w ciągu dnia bo później senna zaczynałam robić się dopiero Ok 3:00 w nocy, niestety.
Pozdrawiam Was i fajnie że jest nas tu trochę - wsparcie, nawet internetowe jest ważne ;)

Odnośnik do komentarza

Szczęśliwa mama2016, jakiś czas temu pytałaś dziewczyn, które już rodziły o to jak rodziły. Dziś mam troszkę czasu to napiszę w kilku słowach:-) miałam rodzić SN ale ciąża była już "przeterminowana" i była mowa, że jeśli do poniedziałku nic się nie ruszy to pójdę na wywołanie. Nie wiem czy to nerwy czy co innego wywolalo u mnie wysokie cisnienie i gorączkę ale po badaniu lekarskim zapadla decyzja o cc i od razu wzieli mnie na blok operacyjny. Pozniej przywiezli mi pokazać córeczkę ale tak mną trzepalo, ze nawet nie moglam jej przytulić (oczywiście na leżąco). Dostałam ją dopiero kilka godzin po "uruchomieniu" mnie, ale ogólnie miło wspominam cały pobyt w szpitalu. Teraz pewnie też tam pójdę rodzić.

Odnośnik do komentarza

No u mnie poza większym zmęczeniem i sennością to jeszcze tylko lekkie bóle podbrzusza, ale są krótkie i niezbyt intensywne. W pierwszej ciąży mdłości zaczęły mi się trochę później, a piersi to w ogóle mi nie urosły w ciąży tylko dopiero nagle po porodzie się powiększyły.
No ja też uzbrajam się w cierpliwość jak ty Vickusia, chociaż to trudne... Do lekarza się chcę umówić na początek listopada, może już wtedy zobaczę bijące serduszko.
W ogóle nie wiem jak Wy, dziewczyny, ale ja strasznie się w tej ciąży niepokoję. Może dlatego, że ją odkryłam wcześniej niż poprzednią. Ale nie pamiętam wcześniej, żebym się tak denerwowała i wyczekiwała wizyty, żeby zobaczyć czy wszystko w porządku jak teraz.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) ja wczoraj miałam druga wizytę, że względu na ten polip będę miała często wizyty. Dzidzia rośnie, serducho bije jak szalone. Mam wysoki poziom hormonów, lekarka mówi że dlatego takie silne objawy tzn wymioty i mdłości, ale to ponoć dobrze. Termin porodu z om 6 czerwca a z USG 4 czerwca ale jeżeli będzie konieczne CC jak w pierwszej ciąży to pewnie zostanę ostatecznie majówka...poszłam od dziś na tygodniowe L4 przez to że bardzo wymiotuje, chce trochę odpocząć. Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych wizyt :*

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęśliwa mama2016

Vickusia to nie fajnie ze CC choc sa kobiety ktore sobie chwala, ale ja tylko za SN jezeli jest taka mozliwosc :)
Happy mowilam Ci.ze wszystko bedzie ok!!!!!! Super ze serduszko bije ❤
Dorotko no to fajnie ja tez licze ze jak odstawie to bedzie spala cala noc :)

Ja tez jestem jakas niespokojna jezeli chodzi o wizyty nie wiem czemu :( Jeszcze 6 dni do wizyty..

Dziekuje za zdrowko dla Julci przyda sie ;) ,Dla Twojej Ani rowniez zdrowka :*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...