Skocz do zawartości
Forum

Jaki fotelik 9-18 kg?


Gość Weronikkk

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ma byc bezpieczny to montowany tyłem. Poza tym sprawdź crah testy fotelika np. na stronie fotelik.info, stronie ADAC lub szwedzki Test Plus.
Poza tym dobierz fotelik do samochodu. Nie każdy fotelik da sie zamontowac w każdym aucie prawidlowo. Najlepiej podjechac do sklepu i przymierzyc fotelik zarówno do samochodu jak i dziecka.

Odnośnik do komentarza

Skoro cena nie gra roli, to najlepiej zainwestować w najbezpieczniejszy fotelik - tyłem. Jest duża szansa, że skoro dziecko jeździło tyłem w foteliku 0-13, to po przesiadce do większego też tyłem nie będzie protestować :) marki trudno polecać, bo nawet najlepszy fotel niedopasowany do dziecka i auta nie spełni swojego zadania. Radzę pojechać do dobrego sklepu z fotelikami RWF i poprosić o poradę. Foteliki warte uwagi to np. britax, recaro, axkid, cybex (model sirona), klippan.

Odnośnik do komentarza
Gość obywatelmarta

my mamy maxi cosi i jest beznadziejny. Kosztował 600 zł, ciężko się go zapina, córce jest za ciasno mimo że jest małą dziewczynką. Fakt ma bardzo dobre wyniki w testach, ale w użytkowaniu jak dla mnie jest masakryczny.

Odnośnik do komentarza

My wybralismy przedzial 9-36, bo dluzej nam posluzy. I mamy Nino Isofix. Nie zalezalo nam na mozliwosci wozenia tylem, bo przed nim mielismy rotario, w ktorym do 18 kg mozna korzystac z tej opcji. Wracając do Nino, to zaczelismy z niego korzystac jak mala miala ok. 20 kg. Jest bezpieczny, wygodny, ladnie smiga z isofixem ;)

Odnośnik do komentarza

Patrzcie tutaj - https://www.empik.com/dziecko/foteliki-samochodowe/9-18-kg Jest podział na kategorie wagowe, dalej dopasowujcie już pod budżet/oczekiwania. Warto wybierać takie, które mają dobre wyniki w crashtestach. W niektórych testach wychodzi nawet, że wybrane foteliki po prostu nie spełniają swojej funkcji, a jednak są w sprzedaży. Szokujące.

Odnośnik do komentarza

Możesz spokojnie zainwestować w fotelik Jasper, https://lionelo.com/shop/jasper/. Polecam, bo znam markę z Poznania. Jeden z najlepiej zaprojektowanych fotelików samochodowych, jakie widziałem do tej pory. Nie będę pisać o bezpieczeństwie, bo certyfikacja jest pełna. Najlepsza moim zdaniem funkcja to odpinanie dziecka po naciśnięciu przycisku. Super wygodna sprawa, nie trzeba bawić się z pasami, co w poprzednim foteliku właśnie miałem. Strasznie wkurzające, jak coś się zaplątało. A tutaj nic takiego się nie zdarza po prostu.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem Fotelik Kinderkraft VADO ISOFix RWF Black jest bardzo dobry, no i cena też jest w porządku. Chwila, teraz jest na niego promocja z kodem rabatowym RABATY10, więc jeszcze lepiej 😉 Jest łatwy w montażu i wygodny dla dziecka. Myślę, że się sprawdzi w każdym samochodzie.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

my kupiliśmy cybex sirona wsklepie [reklama usunięta] jakiś czas temu i jest to opcja zdecydowanie godna polecenia, bardzo dobra jakość, dziecko ma bardzo bezpieczną pozycję, generalnie super model

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Tak, Smart Kid Belt to dobry pomysł. Alternatywa dla fotelika i podkładki. Ale sprawdza się w przypadku starszych dzieci, od 5 do 12 roku życia (15-36 kg). Same pasy Smart Kid Belt są mega wygodne i praktyczne. Łatwo je zamontować, pasują do każdego modeli samochodu. I nie ma problemu z ich transportem - ważą 120 g i mieszczą się w torebce.

Odnośnik do komentarza

Wzięliśmy krzesło z firmy Anex i jak dotąd nie było żadnych problemów. Podczas gdy dziecko było bardzo małe, wygodnie było mu po prostu położyć się i patrzeć na zabawki, teraz już siedzi, ciągle czymś zajęty, potem coś ściska, potem wygląda przez okno, a potem pije. Dzięki fotelikowi samochodowemu Anex poradzi sobie ze wszystkim, a my z kolei mamy pewność co do bezpieczeństwa naszego maluszka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...