Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

nati91
kropkapoha
Dziewczyny pomocy, wczoraj byłam u ginekologa okazało się że badania prenatalne nie wyszły pomyślnie, według testu PAPPA mam zwiększone ryzyko trisomi 21 czyli zespołu downa u maluszka. Czy któraś z Was tak miała ? Nie wiem co ze sobą zrobić, cholernie się boję

Pytanie o ile podwyższone. Jak sama piszesz, te testy nie mówią, czy dziecko jest zdrowe czy nie, tylko określają prawdopodobieństwo choroby. W moim wieku np prawdopodobieństwo jest 1:1200, więc np. 1:800 już by było podwyższone, ale nadal mało prawdopodobne. Więc pytanie, jak to wygląda u Ciebie. Ale wydaje mi się, że i tak bardziej prawdopodobne jest, że Twoje dziecko jest zdrowe (choć oczywiście to żadne pocieszenie, jeśli jednak trafi się nam ten jeden na ileśset przypadków...). Głowa do góry i nie zamartwiaj się! Jeśli chcesz wiedzieć na 100%, to musiałabyś zrobić amniopunkcję. Zresztą lekarz Ci to wszystko na pewno powie.

W moim wieku norma jest 1:300 a ja mam 1:608, jutro idę do genetyka więc pewnie powie mi więcej, amniopunkcji na pewno nie zrobię, bo to jednak zawsze jakieś ryzyko, jest jeszcze test Nifty, który jest nieinwazyjny, ale kosztuje 2500 zł , ciężko na już taką kasę znaleźć :(

Odnośnik do komentarza

Bardzo drogi jest ten test Nifty w Polsce!!! Ja w Holandii płaciłam za niego 175 euro. Jest różnica. I teraz musze czekać 10 dni na wyniki a to minęły dopiero 2 dni. Asia tak dla pocieszenia to kolejna ciąża pomoże ci się pozbierać po utracie nie ma co się łamać trzeba czekać na zielone światełko od lekarza i dalej działać i się nie podawać. Wiadomo że zawsze aniołek będzie w twojej pamięci!!!!! I często będziesz o nim myśleć ale nie wolno się załamywać !!!! Ja juz mam dwa aniołki w niebie a teraz czekam z niecierpliwością na mojego dzidziusia i mam nadzieje ze będzie wszystko dobrze !!!

Odnośnik do komentarza

Wiem że to marne pocieszenie ale zespół Downa jest jedną z łagodniejszych trisomii i da się z tym żyć. Mam kuzynkę, już 13 letnia, fajna dziewczynka, chodzi do szkoły specjalnej i daje rodzicom i wszystkim dużo radości. Wymaga to pracy, diagnoz na początku, ale wszystko się da. Życzę wszystkim nam zdrowych dzieci, ale z ZD da się funkcjonowax. Polecam na fcb Staszka fistaszka, oswaja ten problem.

Abstrahując od testów itd- jecie ryby? Mnie odrzuciło Chyba bardziej niż od miesa

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza
Gość FloralDrop

Ja też generalnie nigdy nie przepadalam za rybami (no chyba, że z puszki, ale to nie najlepszy pomysł w ciąży). I teraz tak- mówią, że trzeba jeść ryby a z drugiej strony straszą rtecia, innymi metalami i nie wiadomo czym jeszcze. I człowiek glupieje...

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem nawet gdzie miałabym pisać te prośby o dodanie, dlatego jestem nadal tu ;) uspokoilyscie mnie z tymi rybami, też jem dha, ten z alg firmy omegamed i mam nadzieję że wystarczy bo zapach pieczonej ryby odrzuca a smażonego rzadko zawsze jadlam. Jest ew przepis na rybę w pomidorach ale ileż można;) jak coś macie szybkiego i nie smierdzacego to się podzielcie przepisem

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

Ja ryby jem i to w dużej ilości ale to z racji tego, że mój mąż łowi... A takie najlepiej jeść świeże więc w ostatnim czasie to nawet co drugi dzień był rybny obiad... Ale sezon się już kończy więc pozostanie DHA.

Byłam dzisiaj na usg prenatalnym i wszystko bardzo dobrze. Dzidzia była bardzo ruchliwa ale udało się wszystko pomierzyć.. Ryzyko bardzo nie duże bo 1:3919 więc PAPPa sobie odpuszczamy...
Nadal męczą mnie mdłości :(

Odnośnik do komentarza

Co do ryb to ja bardzo lubię teraz ostatnio kupiłam sobie karmazyna i powiem że pyszny. Pierwszy raz jadłam,ma bardzo chude i delikatnie mięso i mimo iż to ryba drapieżna może być spożywana przez kobiety ciężarne. Więc polecam, spróbujcie ale wcześniej poczytajcie o tej rybie bo u nas jest mało znana.

Brzuch mam spory ale piersi to mi dosłownie rozsadza a co będzie później aż strach pomyśleć.
Samopoczucie u mnie już świetne, szybko się wyleczyłam domowymi sposobami aż sama jestem w szoku że syrop z cebuli tak szybko wyleczył mi gardło.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witajcie,troche mnie nie było ale juz wrocilam do żywych:D mdłości minęły w końcu mogę normalnie funkcjonować nawet wczoraj okna pomylam energia powróciła uff
Tylko nadal apetyt kiepski i cukry skaczą mam w tym tyg zrobić krzywa cukrową juz mi słabo na sama myśl wrr ja juz zaczęła lykac prenatal duo z dha...
U mnie brzuch powoli widać ale jak ktoś nie wie o ciąży to sie nie zorientuje jeszcze:)

Ja również zostaje tu na forum:)

https://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8m8rtjfjr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3flw12lfqo7i5.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziewczyny córkę rodziłam w styczniu i też zastanawiałam się co na siebie włożyć w zimę. Kupiłam zwykłą niedrogą kurtkę zimową w TextilMarket ale o rozmiar większą (czy dwa) i wyglądałam śmiesznie bo na brzuchu była obcisła (w 9 miesiącu ledwo się zapiełam, tak na ścisk) a wszędzie była za duża, np w ramionach. Ale w tamtą zimę kupiłam sobie kurtkę, która ma szerszy dół (chyba trapezowa, taka modna była w tamtym sezonie) i myślę, że brzuch się spokojnie zmieści a dopasowana jest wszędzie.
A na fb nic się dziewczyny nie dzieje, więc spokojnie, nic nie tracicie :)
A ja za 2 tygodnie idę już na L4. Ale się cieszę, odpocznę w końcu trochę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...