Maluchy

Ochraniacz na materac - stosujecie?

~Iwonka44

~Iwonka44

Hej, czy stosujecie na materace specjalne ochraniacze? Jakie są za i przeciw? Proszę o konkretne modele

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Nosek

~Nosek

Proponuję nasz ochraniacz AeroSleep Baby Protect. Stosowanie ochraniacza ma same zalety (no chyba że korzysta się ze zwykłej ceratki, w której dziecko się dusi - wtedy dużo minusów). Konstrukcja ochraniacza powinna pozwalać na swobodny przepływ powietrza, posiadać powłokę absorpcyjną wchłaniającą wilgoć oraz powłokę nieprzepuszczalną zabezpieczającą materac przed zamoczeniem. Zaletą jest też możliwość łatwego prania w pralce oczywiście w wysokiej temperaturze oraz ochrona dziecka przed alergenami z materaca.

happymom

happymom

Nie pamiętam dokłądnych modeli, ale stosowałam - zarówno w łóżeczku ze szczebelkami, jak i w tym kolejnym "dorosłym" - aż do etapu, gdy córka przestała mieć wpadki z siusianiem w nocy :) Teraz ma 4 lata i mam w domu takie podkłady (jak poporodowe czy dla niemowląt na przewijak) - wkładam pod prześcieradło, gdy córka np. ma jelitówkę i zdarza się nam nie dobiec do łóżka zanim zwymiotuje ;P

50734 happymom Kobieta, 27 lat, Kąkolewo
~Karolkaiii

~Karolkaiii

Też mam ochraniacz i nie wyobrażam sobie bez niego będzie tak długo jak trzeba żeby dziecko lepiej spało i w wypadku niekontrolowanego zalania (np. wymioty jak u happymom:P) ochraniacz wystarczy wyprać a materac jest w stanie nienaruszonym i pachnie jak nowy :P

Wywijaska

Wywijaska

Witajcie Dziewczyny!
My przez jakiś czas używaliśmy ochraniacza, ale tylko w łóżeczku szczebelkowym i przy upałach zdjęłam, bo miałam wrażenie, że małemu jest gorąco i tak już zostało, ale dla małego dziecka polecam. Chociaż opinie są różne

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70572.png

44477 wywijaska Kobieta, 35 lat, wielkopolska
aga21

aga21

Ja też stosuję, mam w swoim łóżku w sypialni, i młody też ma, materace nie są tanie więc chciałabym, żeby wytrzymały jak najdłużej :)

50739 aga21 Kobieta, 27 lat, gdzieś