Maluchy

Styczniówki 2018 :)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

monia1992

monia1992

Moj wlasnie caly czas na cycku wisi i nie wiem jak go oduczyc tego....maly ma juz dlugi czas 6 zabko,inne sie nie pokazuja,maly tez chodzic nie chce,na pupe siada jak sie z nim chodzi za raczke,w ogole taki wrazliwy sie zrobial,sie rozryczy nieraz bez powodu i sie drze jak opetany,histeryk maly

56930 monia1992 Kobieta, 27 lat, Gniezno
Ana09

Ana09

U nas odstawienie poszło bardzo szybko. Wracam do pracy od marca więc pomyślałam, że tak powoli będę odstawiać karmienie piersią. W grudniu zaczęłam dokładać butelkę zamiast jednego kp i tak jej się to spodobało, że z dnia na dzień przestałam karmić. Mam wrażenie, że dla mojej córeczki pierś służyła tylko do jedzenia a nie do bliskości bo nawet jadła ekspresowo więc i teraz butelka dla niej to nie był problem a wręcz wygoda.
Idą nam czwórki wszystkie na raz.
Aktualnie jest na etapie wspinaczki, łóżka nie stanowią już problemu. Stara się wyjść z wanny albo wejść na parapet aktualnie, więc jestem przerażona. Porusza się niesamowicie sprawnie, motorycznie jest bardzo rozwinięta ale tak było zawsze, za to ciężko ją zatrzymać, żeby pokazać choć jedną stronę w książeczce. I tak jak monia1992 piszesz mała też zrobiła się rozwrzeszczana i uparta.
A jak wasze maleństwa się rozwijają?

58135 ana09 Kobieta, 29 lat, Kraków
Ewelson

Ewelson

Cześć dziewczyny, u nas młody jeszcze nie chodzi ale jak byliśmy na wakacjach to zaczął chodzić przy krześle, A w domu przy pchaczu. Samodzielnie jeszcze się obawia ale to kwestia czasu bo stara się samodzielnie stanąć. Mamy podobnie że wspinaczkami pasztet w sypialni to daj e miejsce tak samo jak stół, a ja to już najlepsze miejsce do wspinaczki. Młody zrobił się mega wygrany oczywiście we własnym języku. My od tygodnia jesteśmy zupełnie bez smoka, niedługo będę się przymierzyć do odstąpienia butelki. Mały również mega plazmowy, taki rozdrażniony i jak tylko coś jest nie tak jak chce to od razu płacz. Podobno nazywa się to buntem dwu łatka. Trzeba przetrwać.

56174 ewelson Kobieta, 33 lata, Warszawa
MartaWu

MartaWu

Hej Dziewczyny.
Moja Zosia poszła sama w 11 miesiącu. Najwcześniej z moich dzieci:) Jest też zdecydowanie najbardziej odważna, przez co kilka razy dziennie mam "zawał", jak przyłapię ją jak się na przykład przewiesza przez sofę, na którą wcześniej wlazła. Mało tego, uczy się od brata bardzo szybko i do swoich kombinacji wykorzystuje różne przedmioty, żeby na przykład właśnie gdzieś wleźć:) Książeczki ogląda chętnie, lubi też rysować. I też od jakiegoś czasu bardzo walczy o wszystko. To chyba trochę za wcześnie na bunt dwulatka, ale niezła przygrywka na pewno:)
A teraz niestety wszyscy przechodzimy mega infekcję, więc młoda permanentnie zatkana, wczoraj w nocy gorączka 40 stopni i ogólna masakra. W sumie tak naprawdę, to mała pierwszy raz tak zaniemogła. Wszystko oczywiście przez średniaka przedszkolaka...

56922 martawu Kobieta, 42 lata, Warszawa
MartaWu

MartaWu

Acha, wciąż cyc jest naj:) Tak naprawdę w domu bez niego nie zaśnie. Do pracy na razie planuję wrócić w kwietniu, więc mamy jeszcze chwilę na większe usamodzielnienie.

Ewelson

Ewelson

Bunt dwulatka nie jest jak dziecko skończy 2 lata. Taki bunt zaczyna się ok 18 mca życia więc już niedługo.

56174 ewelson Kobieta, 33 lata, Warszawa
monia1992

monia1992

Moj to i tak za wczesnie tego buntu dostal.Tak w ogole dlaczego to sie nazywa buntem dwulatka skoro tak wczesnie dzieciaki to przechodza

56930 monia1992 Kobieta, 27 lat, Gniezno
MartaWu

MartaWu wpis edytowany

Oj, Dziewczynki, jak tu puściutko...
U nas idzie sześć zębów naraz, ale w zasadzie bez większych problemów. Co prawda wszyscy katarzymy, a dzieciary dodatkowo pokasłują, ale bez gorączek, więc na inhalacjach się kończy.
Zosia, co stwierdzam z absolutną pewnością :), jest moim najinteligentniejszym dzieckiem z całej trójki :) Wszystko już wie, dogadać się z nią bez problemu można. Co prawda jeszcze bez konkretnych słów, ale już wiem, że np. zrobiła kupę albo się zasikała, bo mówi "tu", pokazuje na pieluchę i ciągnie mnie do łazienki! Jeśli ją o coś spytam albo poproszę, wszystko wie, pokazuje. To jest niesamowite po prostu. Wspaniała ta moja córka, a mój średniak przy niej bardzo wydoroślał. Chociaż czasem się piekli, że mu siostra wchodzi w paradę, to bardzo lubi się nią opiekować, pokazuje jej różne rzeczy i jest cudownym bratem! :)
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie :)

Dorisss

Dorisss

Hej. MartaWu to faktycznke ta Twoja córka mądra dziewczynka. Uczy się od starszych. Moja za dwa dni 14 miesięcy i od kilku dni chodzi. Odważyła się w końcu puścić i całkiem nieźle jej to idzie. Zębów mamy aż 3 i czwarty się przebija. Rodzeństwa w drodze jeszcze nie ma a tu praca puka do drzwi. Powrót 19 marca. No cóż bywa. Aż się boję wracać.

49414 dorisss Kobieta, 31 lat, Wroclaw