Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny u mnie 14/15tc brzuch duży ale to pewnie dlatego że mam 160cm wzrostu i po poprzedniej ciąży nie zeszły mi sie mięśnie brzucha ....czyje sie jak wieloryb. W czw. wizyta trochę sie stresuję żeby było ok. Moze mi luteinę zmniejszą na to ja liczę a mój szanowny małżonek liczy na zniesienie embargo na sex...;)

Odnośnik do komentarza

Karolina889
Ja jestem w 14 tygodniu i juz w zadne spodnie sprzed ciazy sie nie dopinam. Brzuch jest widoczny, ciaze zauwazaja postronni ludzie :) wydaje mi sie, ze to zalezy od budowy ciala. U jednych jest widoczny szybciej u innych pozniej.

Ja też w 14stym. Mam termin na 29 stycznia :) Ja przytyłam niecały kilogram, ale wyglądam okropnie, cała jakas spuchnięta i też w nic się nie mieszcze dlatego chodzę w leginsach.
Od 6 tygodnia ciązy prawie nie wychodziłam z łóżka, mdłości i wymioty nie dały mi żyć. Jem tylko chleb z wędliną, no i owoce ale też wybiórczo. masakra. Niby dziś jest lepiej, więc może przejdzie....

Odnośnik do komentarza

~milucha
Dzięki Dziewczyny , ja też nie potrafię za dużo odpoczywać po za tym pracuję , więc też nie dosypiam tak jak bym chciała.... a to wszystko gdzieś wychodzi, co do mojego brzucha ( 15/16 tydz.) to też nie jest jakiś okrąglutki jak oglądam na zdjęciach innych mam, jest większy...zależy chyba od budowy ciała.Mam pytanie do pracujących mam , macie jakieś przywileje w pracy ?? co zrobić jak się gorzej czuję, a wizyta u ginekolog za miesiąc??

Ja do zeszłego tyg normalnie pracowałam, w pracy miałam częstsze przerwy i jak sie gorzej czułam to mogłam pójść sie położyć na chwile i odpocząć:) Teraz mój gin przez moje podwyższone ciśnienie stwierdził ze lepiej bedzie jak odpocznę w domu bo w pracy ciągły stres, praca stojąca i zarazki wiec nie wpływa to korzystnie :/

http://fajnamama.pl/suwaczki/l1mwset.png

Odnośnik do komentarza

Nankaa to miałaś fajna pracę u mnie niestety żadnych zmian ze względu na mój stan chociaż wiem , że pracując przy komputerze należy mi się w godzinie 15 min przerwy..... muszę to przetrwać jakoś , co do witamin ja biorę Feminovit +DHA. Podobno jak są w witaminach te omega to się mądrzejsze dzieci rodzą??? ja przytyłam już 4 kg , apetyt dopisuję i w ogóle nie wymiotowałam :) :)

Czy , któraś z Was zmieniała ginekologa w trakcie ciąży ? zamierzam zmienić i nie wiem czy to nie problem będzie ?

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wróciłam z wizyty :) Maluszek ma już prawie 150g i prześlicznego siusiaka więc mamy potwierdzenie na 100% że będzie drugi syn :)
Co do tycia w pierwszej ciąży przytyłam 17kg w tym 6 do 4 miesiąca - teraz na szczęście tylko 2 (na innej wadze 3) na plusie. Brzuch mam bardzo widoczny - powiedziałabym co najmniej 6 miesiąc :D

Co do zmiany gina milucha to tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Jeżeli nie masz 100% zaufania do lekarza to nawet się nie zastanawiaj tylko szukaj innego :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Wlasnie przyszedl detektor tetna. Wogole nie zaluje ze go kupilam! Tetno dzidzi znalazlam w minute. Jako ze moj ginekolog nie ma dzwieku na usg, bylo to dla mnie mega przezycie uslyszec serduszko, a pikalo 155, chyba z mojej euforii i dzidzi skoczylo. Kupilam ten lepszy za 230zl, i nie zaluje, bo mam podglad na wartosc tetna i latwiej sie ta glowica manewruje po brzuchu. Takze polecam kazdej mamie, ktora siedzi w domu i swiruje czy z dzidzia wszystko ok- tak jak ja :) za tydzien wizyta, moze poznam plec :) pozdrawiam i glaskam po brzuszkach:)

Odnośnik do komentarza

Ja na samym poczatku ciazy zmienilam ginekologa. Bylam u takiej babki, ktora ma najlepsze usg w okolicy, i zamiast z tego korzystac i zachecac , to mnie od siebie odrzucila! Nie wyobrazam sobie podczas ciazy stresowac sie jeszcze lekarzem :) teraz mam mega gina, ktory odbieral porod mojej tesciowej (rodzila wtedy mojego faceta hehe). Sprzet ma ok, choc bez dzwieku, ale jest przemilym gosciem. Podaje reke, pomaga wstac z kozetki, mowi Kochanie, Kotku hehe. Wogole u niego nie czuje speszenia :)

Odnośnik do komentarza

Wszystko mam , sprawdzę jeszcze za parę dni mam jeszcze wizytę , ale planuję zmienić, niby jest miła , ale nic od siebie o wszystko muszę dopytywać itp. nie poświęca zbyt dużo czasu tylko papiery muszą jej się zgadzać , łudziłam się, że jakoś ja zniosę te 9 miechów , ale ciężko to widzę...

Odnośnik do komentarza

Milucha w pierwszej ciąży tez zmieniłam lekarza. Niby byl w porządku tylko jakaś tam mała nieprawidlowosc wynikla i chciałam to skonsultować z innym lekarzem. Pierwszy miał rację ale jak się okazało nie zrobił mi potrzebnych badań i zostałam już u tego drugiego lekarza wlasciwie lekarki. Nie bylo żadnego problemu zeby zmienić. Nawet nie informowałam o tym poprzedniego lekarza. A trafilam na naprawdę fajną ginekolog. Zawsze poświęciła mi duzo czasu, wszystko wyjaśniła i mogłam z nią o wszystkim porozmawiac :)
Mamusie a czy jest któraś z Was z woj podkarpackiego lub małopolskiego?

Odnośnik do komentarza

Caroline0887
Ja właśnie wróciłam z wizyty :) Maluszek ma już prawie 150g i prześlicznego siusiaka więc mamy potwierdzenie na 100% że będzie drugi syn :)
Co do tycia w pierwszej ciąży przytyłam 17kg w tym 6 do 4 miesiąca - teraz na szczęście tylko 2 (na innej wadze 3) na plusie. Brzuch mam bardzo widoczny - powiedziałabym co najmniej 6 miesiąc :D

Co do zmiany gina milucha to tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Jeżeli nie masz 100% zaufania do lekarza to nawet się nie zastanawiaj tylko szukaj innego :)

Caroline no to super że wszystko dobrze i że widziałaś siusiak. U nas nie potwierdzone z prenatalnymi. Między nogami jak na razie nic nie było widać. Wizytę miałam wczoraj to był 15/16 tydzień. A ty który masz tydzień?.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r87prjqphq.png

Odnośnik do komentarza

Ja jestem już cztery kg na plusie, a brzuch tak widoczny że nie da się ukryć, w ciążowych ubraniach chodzę już od 2 tyg. W poprzedniej ciąży taki brzuch miałam w 6 mcu, chociaż w ostatnich miesiącach tak przytyłam że miałam +30kg.
Ogólnie czuje się jak wieloryb i strach co to będzie dalej bo to tej pory słodkiego nie jadłam a od dwóch dni mam wielką ochotę na batony.
Co do pracy to ulgi nie mam a wręcz przeciwnie mam wrażenie że na złość wymyśla mi się "upierdliwe zadania".
Niestety mój lekarz jest przeciwnikiem l4 w ciąży jeżeli ciąża jest bez powikłań ale ja w tej pracy dłużej niż miesiąc nie wytrzymam nerwowo.
Daję sobie czas do końca sierpnia.
Lekarza możesz zmienić kiedy chcesz, ja też zmieniłam po 10 latach.
Moje koleżanki nawet w 8 i 9 miesiącu zmieniały.
Płci nadal nie znam, może w poniedziałek się uda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...