Skocz do zawartości
Forum

Zosia samosia


Darkfather

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowniczki i użytkowników. To mój pierwszy post tutaj. Mam nadzieję znaleźć spokojną przystań wiedzy i dobrych porad, bo jest o co pytać.
Moja pociecha (córka) ma 1,8 roku, tak jak w temacie, straszna z niej samosia, cieszy mnie jej potrzeba samodzielności, ale niestety nie przejawia się ona tam gdzie powinna. Np. teraz nie da się z nią pujść na spacer tam gdzie się chce, bo to ona dyktuje kierunek. Generalnie ciężko wymusić/wyprosić na niej jakiś posłuch. Oczywiście nie zamierzam krzyczeć. Poradźcie proszę co robić, żeby się trochę słuchała: przychodziła na zawołanie, trzymała się za rączkę, bo też nie chce. Generalnie, jak nakłonić taka samosię do posłuchu

Odnośnik do komentarza

Trzeba tłumaczyć, tłumaczyć i jeszcze raz tłumaczyć ;). Nie od razu Rzym zbudowano i czasem zanim dziecko coś załapie, bądź zrobi po naszej myśli, to może upłynąć trochę czasu. Jak chcesz jej coś wytłumaczyć, to kucnij tak byś była na wysokości jej wzroku. Ważna jest też modulacja głosu, czyli nie wszystko mówimy tym samym tonem, dziecko musi rozróżniać kiedy jest chwalone a kiedy karcone. I pamiętaj, że bardzo ważna jest konsekwencja.
Buziaki dla Samosi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...