Skocz do zawartości
Forum

Wysypka 3-latki


grammaryn

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni u mojej 3-letniej córki zauważyłam czerwone pryszczyki większe od potówek. Zaczęły pojawiać się na tylnej części nóg, następnego dnia pojawiły się także na przodzie nóg, najwięcej w okolicy ud oraz posiada dwa pryszczyki na twarzy (policzku i nosie). Córka nie gorączkuje, nie zachowuje się inaczej i drapie pryszczy. Mają od około 2mm do 5mm, przy naciaganiu skóry bledną. Co to takiego może być? Czy może to być alergia? Osobiście jako mała dziewczynka zmagałam się z silnym uczuleniem na laktozę, wysypka pojawiała się na buzi i występowała biegunka. Czy możliwe jest, że córka odziedziczyła alergię po mnie? Nie mogę pójść do lekarza gdyż jestem za granicą jeszcze przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza

To może byc alergia, może byc wirus, może byc jakas choroba skóry. Nikt ci dziecka przez internet nie zdiagnozuje.
Nie bardzo rozumiem dlaczego nie możesz iść z córką do lekarza? Jesteś w którymś z krajów Trzeciego Świata a do najbliższej przychodni jest 500 km czy po prostu szkoda ci pieniędzy na leczenie dziecka? Gdybyś to ty np. zlamała nogę też czekałabyś miesiąc na powrót do Polski? Nie macie ubezpieczenia podróżnego?

Odnośnik do komentarza

może to być alergia na proszek w którym jest coś wyprane, z tym ze na buzi? bo alergia pokarmowa raczej objawia się na policzkach i brzuszku

może to być opryszczka, są dwa wirusy: pierwszego typu od pasa w górę pojawia się (nie tylko na wargach jak wszyscy sądzą) a drugiego typu od pasa w dół, oraz każdy z tych typów może być nietypowo umieszczony.

może to być wszytko niestety, objawy dla mnie nie są typowe, nie mam wykształcenia medycznego, nie chcę Cie wprowadzić w błąd...

a może zrobisz zdjęcie i umieścisz takiego posta jeszcze na innym forum?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...