Skocz do zawartości
Forum

Pieluchy na noc po odpieluszkowaniu


es_ze

Rekomendowane odpowiedzi

Jak szybko przestałyście zakładać dzieciom pieluszkę na noc przy odpieluszkowaniu dziecka w dzień? Czy przechodziliście na jakieś pieluchomajtki lub też jakieś pieluszki wielorazowe (tetrowe, polarowe czy też węglowe)?
Ja na razie zakładam jednorazówkę na noc. Jak ma pampersa, to cała noc jest sucha, wstaje i mówi "siku" a jak próbowałam kłaść bez pieluszki, to niestety są posikania w środku nocy. Nie mogę tego wyczuć, o co to chodzi? Może zimno jej jej jak się odkopuje w nocy?

Odnośnik do komentarza

Kiedy przez jakiś tydzień czy dwa pielucha była za każdym razem po nocy sucha. W dzień i na drzemkę dziecko już chodziło bez pieluchy i bez wpadek.
Twoja jest jeszcze malutka. Odpuść na jakiś czas. Nie ma znaczenia czy bedziesz używac pieluch jedno czy wielorazowych. Przytrzymanie moczu przez całą noc zależy od dojrzałości organizmu - dopóki nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu zagęszczajacego siuśki, to nie ma sensu stresowanie siebie ani dziecka.

Odnośnik do komentarza

Es_ze taka ciekawostka, koleżanki synek dwa dni temu skończył 2 latka i od tygodnia chodzi bez pieluszki w dzień i woła ładnie siusiu, na noc zakładała mu pampersa jak już zasnął,żeby nie wiedział, że ma pieluchę i nie przeszkadzało mu to, jak się zsiusiał, to nie reagował, a dwa dni temu po 23 zsiusiał się w pieluchę i obudził się z płaczem, bo strasznie to przeżył :) i później jej się obudził jeszcze 2 razy i wołał siusiu, więc musiała go wysadzić na nocnik. Zabawne jest to, że już jakieś pół roku mały przesypiał całe noce najczęściej po 12 godzin bez pobudki, a teraz przez siusianie muszą wstawać i ciężko im się przyzwyczaić :). Może z czasem i Kajka będzie w stanie się obudzić i zawołać w razie czego, a na razie ja też myślę, że możesz zostawić pieluszkę na noc i obserwować

Odnośnik do komentarza

Chyba źle sformułowaniem pytanie ;) I zacznę stosować patent z zakładaniem pieluszki jak zaśnie, tak jak mi podpowiedziałaś Wywijaska. Chyba o to mi chodziło w moim pytaniu :)

Po pierwsze to mała nie chce pampersów (od tego zaczęło się odpieluszkowanie) i budzi się jak się posika, bez względu na to czy to jest pampers czy bez niczego. Ale takich nocy nie mamy wiele. A po drugie, to nie chcę jej robić wody z mózgu na zasadzie: w dzień nie sikamy do pampersa tylko na nocnik a w nocy to nie ma problemu. Bez sensu, wychodzi brak konsekwencji i brak poszanowania woli dziecka, co do nauki czystości...
Tym bardziej, że my już dawno wszędzie bez pieluszki chodzimy. Ostatnio na zakupach powiedziała ładnie "siku" i poczekała aż doszłyśmy do toalety, więc jest to już wyższy poziom zaawansowania w odpieluszkowaniu.

Po prostu pewnie taki etap w rozwoju, jak każdy inny, wymagający uwagi i konsekwencji w zachowaniu :)
miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Mała nie sika do pieluchy w ciągu dnia, woła kiedy chce siusius, czasami jeszcze jej się zdarzy, że "nie wytrzyma", a wtedy zaczyna płakać bo tak bardzo sie starała. W nocy zakładamy jej pieluchomajtki, troche dla świętego spokoju i musze wam powiedzieć, że praktycznie codziennie rano pielucha jest sucha. Siusia dopiero po przebudzeniu. Myślę, że na każde dziecko przyjdzie pora, mała ma teraz ponad 2 latka i przy regularnym odsadzaniu na nocnik nie ma problemu z nocnym moczeniem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

U nas było dokłądnie to samo! Zakładałam pampersa - i był suchy. Gdy nie zakładałam i uprzedzałam, że go nie będzie miała i ma wołać w nocy, to ZAWSZE siusiała i wołała po fakcie :( Córka była potem smutna, że jej nie wychodzi, więc uznałam, że to nie jej czas. Nosiła Pampersy na noc przez kilka miesięcy (co jakisz czas powtarzaliśmy próby ściągania), próbowaliśmy też z pieluchomajtkami z Biedronki (Dada) - ale nie było różnicy. Po porstu za którąś próbą okazało się, że już nie siusia :)
I ogólnie ona i tak się w nocy nie budzi na siku, a zdarza jej się "niespodzianka" tylko jeśli dużo wypije wieczorem i nie wysika się przed snem. Ale to już bardzo bardzo rzadko :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...