Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kasik81m - my z mężem jako postanowienie noworoczne zrobiliśmy sobie dietę dr dąbrowskiej (2tygodnie) , jest to dieta warzywno owocowa , tzw post leczniczy bo utrata kilogramów to tylko efekt uboczny ;) a ogólnie w diecie chodzi o oczyszczenie organizmu. Pisze o tym bo jakoś tak sie złożyło ze staraliśmy sie 8-9 cykli w zeszłym roku, udało sie po tym czasie ale zakończyło niepowodzeniem, a teraz będąc już po diecie ( choć pewnie nie ma to żadnego znaczenia ) udało sie przy pierwszym podejściu ;) a jak bedzie dalej czas pokaże ;)

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry :) a ja nadal czekam...zostalo mi 4 dni do testowania...juz nie moge sie doczekac tak mnie korci zeby sprawdzic wczesniej...Przeraza mnie jedna sprawa a mianowicie moeszkam w UK i tutaj przed 12 tygodniem ciazy nie mam co liczyc na wizyte,tak wiec zapewne ja bym poszla prywatnie do polskiego gina,albo nawet poleciala do pl. Wogole sluzba zdrowia to porazka...:/

Odnośnik do komentarza

[quote="malgocha88"]Ja biorę femibion (witaminy) Plus progesteron 600 mg na dobę, magnez 150 mg na dobę , kwas acetylosalicylowy na rozrzedzenie krwi i rzekomo na podtrzymanie ciazy w dawce 100 mg na dobę.[/quoite]
Malgocha widze, ze bierzesz progesteron i acard...A czemu bierzesz acard?
Mi lekarz teraz po drugim poronieniu ze jak teraz będę w ciąży to też progesteron i acard profilaktycznie.
Nie masz krwawień z powodu acardu?
Jak się czujesz po duphastonie?Ja w ostatniej ciąży po duphastonie dosłownie puchłam tzn brzuch i w 10 tygodniu wyglądałam jak w 16.Teraz jakbym była w ciąży to poprosiłambym pewnei o luteine dopochwowo, ponoć to to samo.

Odnośnik do komentarza

angel85
Anusiaczek ja mialam to samo po duphastonie w zeszlej ciazy ale bralam krotko,dwa dni po spodziewanej miesiaczce bralam luteine poniewaz lekarka powiedziala ze jesli jest ciaza to ja podtrzyma jesli nie wywola okres i okazalo sie wtedy ze jednak ciaza.W jakim wieku masz dzieciaczki?

A po lueinie nie masz podraznien ani infekcji?
Słyszałam, że współżyć nie można jak sie aplikuje lutke.
Dzieci mam w wieku 2 i 4 lata.
Pierwsze poronienie miałam w pazdzieniku 2010.Potem okazało się, że mam haschimoto.Ustawiłam hormony i po 8 miesiącach znów byłam w ciąży z córeczką.Ciąża wzorowa, że aż nudna.W 2014 urodził się synek. Ciąża też bez zastrrzeżeń. We wrześniu 2015 znów zobaczyłam 2 kreseczki, ale od 6 tygodnia były plamienia.Brałam duphaston i męczyłam się strasznie z nudnościami i wzdęciami.Mimo plamień lekarz uspokajał, że wszystko ok na usg.A potem w 12 tyg okazało się, że nosze w sobie martwe dziecko od 2 tygodni.Duphaston i nudności po nim dawały objawy mimo braku już ciaży. Teraz jest 6 cykl po poronieniu.Nie robiłam żadnych specjalnych badań, bo psychicznie nie dałam rady.Miałam robionę toxo cytomegalia i chlamydia po pierwszym poronieniu, także niewiadomo jaka przyczyna. Lekarze mówią, że wada zarodka i tego się trzymam.Mam zapowiedziany własnie acard jak zobaczę 2 kreseczki- profilaktycznie jakbym miała mieć zespół anyfosfolipidowy. Tarczyca uregulowana.

Odnośnik do komentarza
Gość Maeceelina

Witam Was , moja ostatnia miesiączka 6.03. W sobotę impreza u.siostry , alkohol się dosłownie lal, dzisiaj poZytywny test , mam serce pod gardłem czy nie zaszkodziłam nieświadomie mojemu dziecku... nie mogę sobie tego wybaczyc

Odnośnik do komentarza

Hej kobietki!dawno mnie tu nie było ale ciąża daje się we znaki,ciągle jestem zmęczona,spała bym najchętniej do południa.Wszystko mnie drażni, mąż wkurza chyba hormony mi buzuja, cycki mnie tak bolą i nie mieszczą się w stanik i ciągle latam siku nawet w nocy co mi się nie zdarzało.Też biorę femibion jedna tabletkę i luteina pod język półtorej tabletki rano i wieczorem ze względu na lutowe poronienie.Czasem lykne sobie jeszcze dodatkowo kwas foliowy, bo nie wiem czy w tym femibionie 1 jest prawidłowa dzienną dawka a lekarz nic też nie powiedział ile zażywać.Byle do 20 i dopiero będzie wiadomo czy jest bijace serducho moje kochane.

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3s65ggyq036f3.png

Odnośnik do komentarza

~Maeceelina
Witam Was , moja ostatnia miesiączka 6.03. W sobotę impreza u.siostry , alkohol się dosłownie lal, dzisiaj poZytywny test , mam serce pod gardłem czy nie zaszkodziłam nieświadomie mojemu dziecku... nie mogę sobie tego wybaczyc

Witaj :)

Nie denerwuj się, teraz nic to nie da. Często mamy nie wiedzą, że są w ciąży przez jakiś czas. Ja np sporo farbowałam włosy, łącznie ze schodzeniem z czarnego koloru do blond ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3kwjeyevnm.png

Odnośnik do komentarza

hej mamusie

nie wiem kto pytał bo za duzo tego wszystkiego zeby zapamietac ale progesteron i akard chociaz ja nie mam akard tylko jakis niemiecki hexal) przepisał mi lekarz. poniewaz naczytałam sie duzo o tym kwasie acetylosalicylowym ide w piatek na wizyte do innej lekarki żeby sprawdzic co ona powie i mam nadzieje ze usłysze juz moze serduszko. w polsce brałam clexane to zupełnie inne skłądnik dlatego teraz sie martwie czy to co bioe w ogole mi pomoze i czy nie zaszkodzi... a co do progesteronu to mam dopochowoy teraz. wczesniej w ciazy brałam doustny takze tez zmiana dla mnie... ciekawe który lepszy, a brzuch mam jak baloooooooooon, mówicie ze po progesteronie tak może byc? ale dopochowoym tez ? dziwne to wszystko ;d
przepraszam za bledy ale pisze z tableta i nie chce mi sie co chile szukac polskich znakow mam nadzieje ze wybaczycie mi to

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxskjo85pxk899.png

Odnośnik do komentarza

Małgocha88 doczytałam, ze miałaś trzy straty...bardzo współczuje.
Miejmy nadzieje, że teraz będzie ok.Od pierwszego poronienia bierzesz w ciązy clexane?.Masz stwierdzony zespół antyfosfolipidowy?Mi lekarz mówił, że acard i może trzeba będzie dołączyć clexane, ale nie chciałabym, bo to nie jest refundowane i miesięczny koszt to ok 400zl.
Agar88 witamy:). Ja też nie wiem czy dołącze, bo testować mam dopiero 19, ale z wykresu wynika, że nie ma innej opcji:) .Owulacja była 4.04, a serduszkowanie 2,4,5...

Odnośnik do komentarza

Witam. Ostatnią miesiączke miałam 28 lutego. W terminie następnej miesiączki pojawiło się jednodniowe krwawienie które trochę mnie zaniepokoiło, ale wtedy nie brałam pod uwagę że mogę być w ciąży. Wczoraj zrobiłam test wyszedł pozytywny. Jestem mamą dwójki dzieci: 3 latka i pół roku i trochę mnie to na razie przeraża że sobie nie poradze. Mąż mnie tylko pociesza że dobrze będzie :) Miłego dnia życzę :)

Natalka 18.11.2016r. 3100g i 54cm
Staś 18.09.2015r. 4050g i 58cm
Paulinka 11.04.2013r. 4300g i 57 cm

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Nigdy wczesniej nie udzielalam sie na forach, tylko je przegladalam. Ostatnia miesiaczke mialam 7.03 do dzis nie przyszla kolejna, ale boje sie zrobic test bo nie chce sie rozczarowac, w maju zeszlego roku stracilam ciaze w 6 tyg. W ogole nie czuje zadnych boli brzucha nawet na okres, jeden w niedziele wielkanocna mialam bol ze zgielo mnie w pol i sie ruszyc nie moglam przez minute i tak 3 razy z rzedu. Zmeczenie i sennosc ale zganiam to na przesilenie wiosenne. Nic poza tym mi nie dolega...

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamuski:))) bardzo chcialabym czescie tutaj sie udzueleac, ale jest wiosna z wiosna ida nowe obowiazki:))) my zaczynamu remont i dlatego czasu brak. A gdy ma sie jeszcze dziecko to juz wogole wszystko wyglada inaczej:))) Korzystajac z chwili chcialabym Wam cos napisac.
Bedac w pierwszej ciazy w 2014 roku zapisalam sie pewne forum, podchodzilam do tego sceptycznie, no bo jak to, obcy ludzie dookola i mowic o swoich problemach, slabosciach, intymnych rzeczach?? I wiecie co? To byl strzal w dziesiatke!!! Forum z czasem przenioslo sie na FB, i dobrze zrobilysmy bo jakis dziad usunal nasz watek z portalu. Kontakt jest do dzis! Oczywiscie byly osoby, ktore z czasem sie wykruszyly, pewnie nie umialy sie odnalezc, niektore zrezygnowaly z forum na rzecz rodziny, bo niestety ale troche czasu to zabieralo, jak wszytskie sie poznalysmy bardzo dobrze i pislaysmy o wszytskim;) Rowniez byly organizowane spotkania mamusiek:) Mam nadzieje, ze to forum rowniez nabierze takiego magicznego troszke ducha, i bedzie nam dane sie poznac, dotrwac do porodu razem, do ukoncenia pol roczku naszych pociech itd. Trzymam za nas kciuki:))

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22qqmz6g509s3o.png

Odnośnik do komentarza

Ja w pierwszej ciazy nie zapisywalam się do zadnego forum jedynie wchodziłam i podgladalam ale teraz postanowilam,ze i ja bede jego czescia tym bardziej, że większość dnia siedzę sama, dziecko w szkole, mąż w pracy a ja wariuje i trudno mi się odnaleźć w nowej sytuacji,nie chodząc do pracy tylko zajmować się domem.A więc dziewczyny, pomagajmy i wspierajmy się nawzajem.

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3s65ggyq036f3.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczynki jak tam u was? Dzisiaj jak sie nie myle ktos mial wizyte nie? Piszcie co u was. Ja ide dolekarza jutro. Myslicie ze jest szansa na uslyszenie serduszka ? Bardzi bym chciala bo ststrasznie sie martwic zaczelam...a z drugiej strony juz sie tak oswoilam z mysla ze dzidzia bedzie ze nie wyobrazam sobie zeby mialo byc inaczej. W sklepach juz rozgladan sie za ubrankami ... takie to wszytsko piekne i slodkie. Wszyscy mowia ze przy drugim sie jiz nie wariuje z zakupami...chyba bede miala inaczej niz wiekszosc ; p. Nie pamietam kto ale ktos pytal... straty mialam dwie za trzecim razem sue udalo i mimo wielu trudnosci man wspanialego 3 letniego synka Szymonka. Vo do dolegliwosci to strasznie mi sje chce spac a w nicy spac nie moge... piersi bola i strasznie wzdett brzuch mam nie zaleznie czy rano czy wieczorem czy po jedzeniu. .. masakra w zadne spodnie nie moge sie dopiac...

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxskjo85pxk899.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...