Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Niby powstaje z krwi, ale już sama nie wiem. Jest przebadany 2 razy usg, posiew moczu, bad kału, mirfologia. Lekarka twierdzi, że ma alergię, ale jeśli na białko to powinnam przestać karmić piersią. Puki co odstawilam nabiał, szkoda mi zrezygnować z piersi

Odnośnik do komentarza

Megs jest zagęszczacz, nie znam nazwy ale można go kupić w aptece, nam to groziło gdyby mały dalej tak chlustał. Tylko nie wiem czy go się używa też po to żeby dzieciaczka bardziej zapchać :) .
Ang dokładnie jeśli na nabiał to możesz spróbować wyeliminować ze swojej diety, tylko że to bardzo trudne bo w wielu rzeczach jest a nawet człowiek o tym nie wie.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie, jeśli alergia na białko to jest bardzo trudne wyeliminować z diety. Dlatego mnie to bardzo martwi, bo te bóle są coraz częściej. Dokarmiam go bebilonem comfort na kolki, może to mu szkodzi. Juz sama nie wiem. Ten zagęszczacz to nbebilon nutricon albo mleka ze znaczkiem Ar.

Odnośnik do komentarza

Tu makdalenga :)
Ja jestem z tych co jedzą wszystko praktycznie i maly co najwyżej śmierdzące baki puszacza :) ak ze jest dobrze bardzo mnie to cieszy bo straszny zarlok jestem ostatnio i wgl to hit sezonu waze chyba już więcej niż w ciąży xd przed ciaza wazylam 39 kg na porodówce 50 kg a ostatnio się wazylam to byli 48kg także super xd ogilnie mi to pasuje po za brzuchem :p w niedziele chrzciny maranon o nazwie nie zapomijn o czymś uważam z a otwarty

Odnośnik do komentarza

Tu makdalenga
Przed obiema ciążami tyle wazylam i mialm kaloryfer na brzuchu a tera mam bojler.. A moja córka mówi do mnie mamo świnko.. Hmm.. Nie wiem co o tym myśleć :D
A tak odnośnie dzieciaczków ti Borysiakowi chyba zaczynają dziadka dokuczać :/ czasmi jest glodny i widzę ze chce jewc ale lapie cycucha i się zlosci ciągnie i się zlosci musze go poprzytulać uspokoić i zjada zrobila tak kilka razy ale zawsze wtedy gdy jest już barfo zmęczony.. No nic dziewczyny uciekam spać bo padam na twarz bo pobudka o 5:50 dziś byka zresztą praktycznie codziennie tak jest z tym ze dziś już sobie zrobilam kilka przekąsek do zimnej plyty i na zakupach bylam do poludnia i jakas zmęczona jestem :D az się boje co będzie jutro

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron

Megs no dziaiaj spalam ;)) chodzilo mi bardziej o pisanie na forum bo jak mamy karmienie to ja taka jestem w pol obudzona a jak sie klade do lozka to zasypiam w sekunde :p
Dzisiaj noc jak wyjatkowa bo pobudka 2.30 i 6 i o 8.30 wstalysmy. O 6 byl koszmar senny bo mala plakala we snie i jak sie obudzila to tez.
Megs co masz na mysli mowiac o zmianach po 3 msc bo u nas juz minelo i nic nie zauwazylam. Postepy sa ale to zwiazne z rozwojem. No moze zamiast placzu jeczenie, wiecej zmian nie pamietam ;p

Odnośnik do komentarza

No wszyscy tak pocieszał i ze byle do 3 miesiąca później juz będzie tylko lepiej mniej naruszenia lepsze spanie i takie tam... Nie wierze w to ale SE wkrecam ze będzie lepiej ze maruda trochę się ogarnie i nie będzie chciał ciągle na ręce. Ja to czasem jak karmienia to mi głowa leci, jakby ktoś z boku popatrzal to niezły ubaw by mial.
Ostatnio nawet mi na spacerze po przebudzeniu piszczy podnioslam mu trochę za pleckami to kurde słońce mu przeszkadzalo. Niech się cieplutko zrobi to go we foteliku będę brała może lepiej mu będzie. Chciałabym chodzić z nim ze 2 czy 3 godziny ale się nie da.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Maszkaron karmiliśmy się :D podobnie jak o 23, 1, 5 i 7 :D w nocy je co 2 godziny, więc ja wlaściwie nie śpię tylko czuwam :D a akurat jadł na leżąco to ja buszowałam po necie hehe. Szczerze to nie wiem skąd ja mam siłę sypiając tak mało i w takich warunkach :D.

Megs ja już nie wierzę że będzie lepiej, tzn chodzi mi w sumie o spanie i karmienie. Bo ogółem to już jest mega postęp bo mogę go zostawić w łóżeczku i ogląda karuzelkę, wytrzymuje też już trochę w leżaczku i wózku, ale muszę ciągle do niego gadać. Z spaniem jest natomiast nadal beznadziejnie, w ciągu dnia śpi tylko na mnie, najczęściej je, odbijam i zasypia na poduszcze do karmienia a ja tak kwitnę razem z nim. Nadal odłożenie do łóżeczka = pobudka, już nie mam do tego siły :( no i to karmienie co 1.5-2 h. Padam na twarz i jakoś nie widzę żadnego światełka w tunelu.

U nas spacery to zazwyczaj 40 minut, czasem zdarza się godzina i jest krzyk bo chce jeść. Nawet nie chcę wiedzieć ile on już waży....

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron

Kornelia czytałam kiedyś o high need baby chyba Twój jest właśnie z takich, podobno później wynagradzaja ten trud :) z tymi wyjsciami to jest przerabane bo nie można wyjsc na dłużej bo głód. Ciekawe jak to będzie w lecie.
U mnie pi trzech miesiącach nie widzę różnicy, je i spi tak samo, można się z nią pobawić miedzy spaniem to czas zleci szybciej i dziecko się męczy troszkę to ma ochotę na sen. My jemy co 2h ale w dzien.

Odnośnik do komentarza

O tak stanowczo mój należy do tych high need baby a ja uprawiam rodzicielstwo bliskości :D właśnie śpi na mnie.
A w nocy co ile się karmicie? Ja już przywykłam że jest jak jest tylko marzę żeby w nocy mi spał chociaż po te 3h ciągiem ale to nierealne i pewnie nigdy nie nastąpi.
A latem cóż cyc na wierzchu i jazda :D albo marcheweczka w słoiczku.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie z moim nie bardzo idzi się pozbawić. Jak ma humor to polezy trochę na macie czy zainteresuje się grzechotka, on to najlepiej na recach przodem do świata i lazic z nim po całej chałupie, a ręce bola dźwigać tego kloca. Staram się za każdym razem po jedzeniu położyć go żeby choć pol godziny polezal bo jak go nosze to co chwile mu się ulewa. Karuzela go nie jara fotelik tez nie bardzo no ciężko mu dogodzic. Mam nadzieje ze lada moment bardziej zaczną go zabawki interesować i da trochę wytchnienia moim rekom.
Kornelia a twój mały jak tak często je yo długo ssie tego cyca czy tylko chwilke popije i koniec? Bo ja się tak zastanawiał ile dziecko ściąga z tej piersi pijąc np 10 minut bo tyle mój junior w nocy pije. A w dzień jak juz popije to po godzinie jest głodny ale tez krótko ssie.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Megs je bardzo różnie, ale od jakiś dwóch tygodni jada po około 10 minut, wypluwa i nie chce, jak próbuje mu jeszcze dać to płacze. Czasem po kąpieli powisi 40 minut i czasem w nocy possie dłużej ale zazwyczaj jest to 7-10 minut. Jeśli wierzyć że dziecko ściąga efektywniej niż laktator to się chyba najada bo ja w 10 minut ściągam ponad 100 ml.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

U mnie laktator ręczny nie daje rady ale mały jak pije to widzę ze ma mleko w buzi albo mu leci po policzku. Jak nacisne to psika wiec nie leci całkiem wolno. Żeby ten cholernik leniwy chciał ssać to by tylko na cycu był ale to się zara drze i cyca wyplowa i nerwa takiego ma ze mu robię butelke.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Ang u nas po Babilonie comfort były straszne zaparcia i kolki a niby jest to mleko na zaparci i kolki. U nas sprawdziło się mleko hipp bio combiotik. używamy go już ponad dwa miesiace i jest ok. Kupki ładne, kolki miała po nim już sporadycznie nie tak jak wcześniej. A my w piątek byłyśmy u pediatry, bo małej wyszły straszne plamy na zgięciach nóżek i okazało się, że to niby alergia pokarmowa? Dziwne to trochę... ogólnie to mamy beznadziejnego pediatrę i tak naprawdę nie pomógł nam za wiele. Powiedział tylko że alergia pokarmowa i dał maść z hydrokortyzolem. Dołączyłam zdjęcie to zerknijcie.
U nas po 3 miesiącu zmieniło się tylko to, że mała prawie w dzien nie śpi,tylko 3 drzemki po 15 minut

monthly_2017_03/grudniowki-2016_56023.jpg

Odnośnik do komentarza

Ang u nas nie sprawdził się bebilon. Dawid miał kolki problemy z gazami i bóle brzucha. Jak tylko zmieniła mleko na enfamil wszystko minęło espumisan juz nie pamiętam kiedy dawalam. Fakt mleko jest cholernie drogie ale warto mam zamiar co najmniej do pol roku stosować to mleko potem może na nan przejdziemy. I to mleko tez jest w wersji ha i ar

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Już nie wiem co mam robić. Karmie piersią, alecz 2 razy dziennie i na noc po piersi dodaje mu po 60, 90 mleka. Na początku mieliśmy zwykły bebilon, później miał zaparcia i zmieniłam na comfort i zaczęły się kolki, lekarz stwierdził , że mały ma energie i zalecił bebilon pepti dałam 3 dni i po nim bardziej ulewał wiec wróciłam do comfort. Nie bardzo tak ciągle zmieniac ale onie ma ciągle problem z brzuszkiem. Ja chociaż twierdzili, że już nie ma diety matki karmiacej, nie jadam nic co może mu zaszkodzic. Co mi radzicie

Odnośnik do komentarza

Czytam i rzeczywiście hipp i enfa mil mają najwięcej pozytywnych opinii. Teraz dostaje lekarstwo na jelita debridat wiec poczekam, ale ten syrop to tylko mam podawać miesiąc, jak zmienię to chyba na to hipp tylko się boję jak on znowu na nie zareaguje, bo te zmiany tez nie są dobre. Najgorsze to ze karmie jedną piersią i się obawiam, że będzie głodny na samej piersi, a do stałych posiłków jeszcze trochę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...