Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta2016a

Hej. Czasem was czytam.ale przy dwojce ciezko nadgonic temat. Piszecie o wzmozonym napieciu moj starszy syn mial prezyl sie przy ubieraniu ciezko bylo go na reku utrzymac bo ciagle sie odginal. Czesro na przewijaku na glowie jakby do tylu patrzyl. Bylam u neurologa jak mial 4 mce i poszlam dwa razy na rehabilitacje pokaxala jak go trzymac i cwiczyc i problem minal okazalo sie ze poprostu mocny zaczal chodzic w wieku 9 mcy. Wiec warto isc pokaza jak nosic. Co do tv dla takiego dziecka to jak siedzsnie w kinie. Dzieci do 2 lat nie powinny wcale ogladac tv poki nie zaczna rozumiec.

A tak u nas ok mala grzeczna co raz mniej spi alw za to w nocy spi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ostatnie dwie noce mojemu malemu cos się poprzestawialo bo budzi się dosłownie co dwie godziny. Wczesniej tak ładnie spał budził się tylko na dwa karmienia a tej nocy przeszedł sam siebie od 21 co 2 godziny pobudka malo tego rano juz o 5.30 było po spaniu... Teraz kimka pol godziny i spowrotem marudzenie eh..

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron

Megs u mnie też od dwóch dni zmiana ale w druga stronę bo mala nie spi pospacerze i zasypia o 17-18 i spi do 7-8 oczywiście z przerwami na karmienie. Zobaczymy jak będzie dziś bo chyba nie pójdziemy, aktualnie u nas pada.

Odnośnik do komentarza

Maszkaron poważnie tyle śpi? Niesamowite :))

U nas oczywiście nadal w nocy pobudka max co 2h na cycusia, w dzień podobnie i spanie glównie na rękach. W ciągu dnia godzina aktywności że sobie pogadamy a tak tylko max 15 minut i już krzyk na cyca. Zwariować można :)

U nas też dziś leje i znowu trzeba siedzieć w domu. Najgorsze, że nic się nie zanosi póki co na lepszą pogodę

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron

No aż sama się zastanawiałam czy będzie spać w nocy skoro od 17 ciągiem spala 3h ale tylko krótka pobudka na jedzenie i już ziewanie i śpi. Spanie to chyba ma po tatusiu :D
Dzisiaj już nie jest tak fajnie bo dwie drzemki po 20 min to zdecydowanie za mało, robi się marudna.
Mała od tygodnia odkryła że ma rączki i one lepiej smakują niż smoczek, do tego mocno się ślini :D
U nas też leje i zimno dziś zostajemy w domu.

Odnośnik do komentarza

Megs ok 8- 9 tyg dzieci mają drugi skok rozwojowy, więc moze to jest przyczyną niespokojnej nocy.
U nas tez noc była ciezka, do tego mała ma problemy skórne- suche, czerwone plamy na plecach, ramionach i brzuszku. Byłam z tym u pediatry, mała dostała maść i krem do smarowania tych miejsc (maść raz w tyg, krem codziennie). Pediatra powiedziała, ze bardzo dużo dzieci wygląda wręcz tragicznie- nawet do ok roku, później najczęściej zmiany te ustepują samoistnie. Jeśli tak się nie dzieje- szuka sie przyczyny. Pytałam się czy muszę zmienić mleko modyfikowane na HA (daje jej ok 2 flaszki dziennie), to stwierdziła, ze "absolutnie nie", że nie należy dziecka trzymać pod kloszem, organizm musi oswoic się powoli ze wszystkim. Jeśli podam ha i bedzie to trwało dłuższy czas to po odstawieniu moze sie okazać, ze mała jest uczulona na prawie wszystko. Cóż, z jednej strony jest w tym logika i bardzo mi się tutaj to podejscie podoba ("mniej znaczy wiecej"). Z drugiej jednak strony zastanawiam sie czy aby na pewno wystarczy to co wypisała Pani doktor... Walcze z z przeswiadzczeniem, które zostało mi z jeszcze z Polski. Tam na wszystko był antybiotyk i jeśli nie wychodziło sie z plikiem recept od lekarza, znaczyło to tyle, ze nie zostało sie potraktowanym poważnie... No ale zobaczymy jak bedzie..

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

U nas pogoda dopisała wiec poszlismy na spacerek pospal mi godzinę i się zaczął kręcić i juz poplakiwac i biegiem do domu. Oczywiście marudzil ze nie wyspany i kimnal 20 minut potem godzina aktywności w sensie ja się produkuje i blaznuje a on rzuci leniwy uśmiech i za chwile znów ryk.teraz znów kimka i potem znów marudzil będzie i tak do wieczora...
Renata a pozbylas się ciemieniuchy? Bo u nas ładnie zeszła i w ogule młodemu fajnie włoski rosną tam gdzie się wytarly odrastaja i juz ma ciemniejsza główkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, 3 tyg temu zmienilam mleko z HA na normalne, Lili to ma od ok 1,5 tyg. Siostra starsza dalej uparcie twierdzi (z przeslanych ode mnie zdjec), ze to alergia pokarmowa na mleko, ktora przechodzi juz w atopie i zebym szukala innego lekarza (mowi mi to od kiedy mala dostala wysypke w 4 tz, lekarz stwierdzil, ze to tradzik, moja siostra, ze skaza jak nic- borykala sie z tym jej dwojka synow). Znajomy siostry, pediatra, tez po zdjeciach mowi,ze skaza.K..wa juz sama nie wiem co mam robic i kogo sluchac. Kupie dzisiaj znow to HA, sama wyeliminuje bialko i zarejestruje ja do dermatologa. Ku..wa teraz to samemu trzeba byc lekarzem , prawnikiem, samemu sie diagnozowac i ch..j wie co jeszcze. Strasznie jestem skolowana...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Renata powiem ci ze praktycznie to samo ma moj syn ale tylko na twarzy... Nie ma nigdzie na ciele, no i oczywiscie pediatra powiedziala ze to skaza wiec zmienialismy mleka jak rekawiczki, w koncu na bebilonie pepti dostal wysypki na calym ciele wiec wiedzialam ze to odpada bo po jednym dniu tak bylo wiec przeszedl z nan przez bebiko, bebiko ha, bebilon pepti i teraz nutramigen i powiem ci tak, po tygodniu stosowania nutramigenu niby mu sie poprawilo zeczelo to schodzic oczywiscie caly czas smarowalam emolium na azs na zmiane z medidermem na azs i egzeme wszystko bez sterydu w poniedzialek i we wtorek praktycznie calkiem mu zeszlo czerwone zostala tylko taka mala kaszka pod skora i juz sie cieszylam ze sie udalo a od wczoraj rana znow od nowa wysypka czerwona i dzis jeszcze wieksza i to dokladnie wyglada tak jak u twojej pociechy na ciele ale nadal u mojego syna tylko na buzce, i sie wkurzam bo wszystkie dzieci wokol takie buzki gladkie maja a ten moj wyglada strasznie szczegolnie lewy policzek, dzis bylam u naeurologa ktory tez jest pediatra i kobitka powiedziala ze to zejdzie pewnie jak mlody przejdzie na normalne jedzenie. Jutro ide do dermatologa zobqczymy co on powie ale jak sie wkurze to i tak przejde na zwykle mleko moze jestem wyrodna matka peenie ktos tak pomysli ale moj syn nie dosc ze jest truty tym nutramigenem w ktorym jest syrop glukozowy co mnie az trzesie jak to widze, do tego bardziej mu sie ulewa niz na innych mlekach i ma sluzowata kupke... Juz mi rece opadaja wiec jezeli ma tak czy siak miec wysypke i inne problemy to niech ma je na zwyklym mleku niz na tym calkiem sztucznym... Cos czuje ze szybko bedziemy przechodzic na zwykle jedzenie...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72893.png

Odnośnik do komentarza

Agaagaa, rozumiem Cie doskonale, tez mam juz dosc... Tez tak slyszalam, ze to przejdzie, ze niektore dzieci wygladaja tragicznie nawet do 1rz. Na razie w moim przypadku widze tylko jedno wyjście- ograniczyc do maximum mm i dawac swoje (przy czym ja oczywiscie diete bezmleczna musze zastosowac). U nas nie ma sluzu w kupie, sama kupa ma taki musztardowy kolor i ma grudki (sory za opis). Ja jak wczesniej podawalam to ha to nie bylo absolutnie takiej masakry- owszem cos tam miala (krostke tu czy tam), ale bez porownania- wygladalo to duzo lepiej. Ja tez dostalam masc i krem do tego, jutro napisze co tam jest w skladzie. Co ciekawe przy skazie bialkowej ciemieniucha jest ciezka do wyeliminowania.
Megs, co do ciemieniuchy: probowalam natluszczac oliwkami- jednak jaka bym nie posmarowala- tylko zaogniala ta ciemieniuche jeszcze bardziej. Mi sie wydaje, ze niestety mala będzie miała w przyszłości problemy skórne (po tacie, który jest uczulony na kazda chemie, czy proszek do prania jaki tylko istnieje). Poszlam do apteki za rada kolezanki (i Mamaija- pisala tutaj tez o tym, za co dziekuje) i kupilam Avene Pediatril- na ciemieniuche właśnie. Tanie to nie jest bo najlepiej kupic zel oraz szampon (łączny koszt 22 euro), ale mega skuteczne (odpukac..). Zel naklada sie na ok 30 min przed kąpielą na zmienioną skore glowy, pozniej myje sie tym szamponem. Raz zrobilam i po ciemieniuszcze prawie ani sladu:) Wydaje mi sie, ze jeszcze powtórzę ze 2 razy dla podtrzymania efektu i to bedzie koniec (. I tez jak tylko zluszczyl sie naskorek, wyszly Bubie blond wlosy- nagle sie pokazaly- troszke w niektorych miejscach powycierane, ale co tam:Jakis ciezki mialam dzien.. dzisiaj co prawda wieczorem ta zmiana na plecach (po zastosowaniu masci od pediatry) wygladala lepiej, ale jakos tak nie umiem sie cieszyc. Ciagle cos ma z ta skora. Jedno zejdzie, to za chwile co innego w innym miejscu wylazi. Tyle dobrego, ze za leki na recepte nic sie tutaj nie placi (do ukonczenia przez dziecko 18 rz), bo jakby sie jeszcze nalozyl na to wszystko aspekt finansowy, to juz w ogóle...
Aggaa, a probowalas moze Aptamil, bo ja poki co tylko przy Hippie jestem (i tak przechodze z normalnego Hipp Bio Combiotik PRE, na Bio Combiotic PRE HA). Jestem ciekawa jak ten Aptamil...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

No wlasnie w szafce lezy hipp combiotic czy jak mu tam kiedys kupiony nawet nie odwart a wlasnie moze ktos chce bebilon pepti praeie 3/4 opakowania to jak ktos da na przesylke to wysle bo lezy od niecalego tygodnia... U mnie nie bylo problemu z ciemieniucha, owszem mial ale jednego dnia caly czas mu oliwkowalam wlosy a wieczorem szczoteczka do zebow taka miekka mu wyczesywalam, troche mi zeszlo ale od tamtego czasu juz jest wszystko w porzadku... Widzisz ty Renata chociaz ciaze mialas spokojna a ja tyle tygodni sie meczylam z tym swedzeniem i teraz wiem ze Krzysia tez to swedzi i widze czasami jak raczkami sie trze i tak mu wspolczuje bo ja doswiadczylam swedzenia... Szczerze mam nadzieje ze jutro dermatolog da nam jakas masc na sterydzie zeby chociaz chwile mial wytchnienia... Zeby go nie swedzialo...
Co do tego aptamilu to w ogole nie slyszalam...
A i zazdroszcze ze jak cos jest na recepte to sie nie placi... Ja za mleko na jakis tydzien moze poltora zaplacilam 120 zl a i tak 30% taniej... Juz nawet mama wsrod znajomych pyta co z ta jego skora robic... Nie wiem niektore rady byly zeby krochmalem przemyc ale sie boje bo ktochmal sciaga skore sama wiem bo korzystalam w coazy jak mnie tak swedzialo ale za duzej ulgi nie przynosilo...
Nie miala baba klopotu, zachcialo jej sie dziecka, i teraz caly czas cos...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72893.png

Odnośnik do komentarza

Jedyne pocieszenie dnia dzisiejszego to to ze prof robil usg bioder i powiedzial ze ma bardzo ladne i zdrowiutkoe bioderka i u neurologa pani dr tez powoedziala ze nie ma zarzucow wszystko dobrze, pieknie dzwiga i kontroluje glowke, ze nie ma nadmiernego napiecia, jedynie ze nadal ma opor z patrzeniem w jedna strone ale tylko jak lezy na pleckach i ze to nie jest utrwalone, kreczku szyi nie ma i ze jest to do wypracowania, jutro kolejna porcja lekarzy, dobrze ze tak wszystko na raz to dlugo nie musze sie martwic...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72893.png

Odnośnik do komentarza

Agga, ja wykapalam wczoraj mala w krochmalu. Dzisiaj smarowalam ja z samego rana kremem (mascia juz nie- bo mamy uzywac tylko raz w tyg, a uzylismy wczoraj) i prawie wszystko zeszlo. Ma jeszcze na buzi, na policzku , czerwona plame. Zmienilam jej mleko na HA i sama odstawilam mleko.
Aggaa, to prawda- wiecznie cos sie dzieje, u nas tez tak jest. od wczoraj mala ma chrypke jeszcze do tego...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Aggaa, obawiam się niestety, ze powodem poprawy nie jest krochmal, a maść... Mimo to zamierzam dalej kąpać ją w krochmalu- jeszcze jakiś czas. A jeśli chodzi o Twojego synia- jeśli nie ma zaczerwienienia tzn, że jest progres, także nie martw się na zapas.
Przejrzałam w internecie wiele wątków dot. skazy i jej leczenia w Niemczech. Niestety prawie wszystkie mamy miały niedobre doświadczenia z niemieckimi pediatrami (lekarzami w ogóle) jeśli chodzi o alergie pokarmowe. Tutaj traktuje się tą przypadłość (skazę białkową) jakby w ogóle nie istniała. Większość mam zostawała odsyłana z kwitkiem (wskazaniem, żeby nawilżać, bo "tak sie czasami zdarza, takie małe dzieci tak mają"), jakby to była jakaś ich fanaberia. Jak widać możliwe, ze i ja się z tym spotkałam... I jak one pewnie będę jeździła do Polski po Nutramigen czy Bebilon Pepti. Z resztą w kwietniu bede w Pl, to skonsultuję nasz przypadek z polskim pediatrą.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Współczuję Wam dziewczyny tych problemów skórnych, zawsze coś się musi dziać.
Renata a wiesz już kiedy zjeżdżasz do Pl na stałe?
Aga dobrze że z synkiem wszystko dobrze, a czemu tak chodzicie po tych lekarzach?
My mamy za sobą usg główki które nie wykazało niczego niepokojącego ale niestety w usg brzuszka wyszło że coś jest nie tak z jedną nerką, musimy to co miesiąc kontrolować :/ . Jeszcze muszę umówić małego do neurologa lub fizjoterapeuty żeby zobaczyć czy nie ma jakiegoś napięcia lub asymetrii. Oczywiście wszystko prywatnie bo na nfz terminów brak. Jedynie kardiologa załatwiliśmy na nfz po znajomości, z serduszkiem wszystko dobrze ale musimy chodzić do kontroli i jak synek skończy rok to nas czeka echo serca i holter.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Kornelia a co jest z nereczką u Twojego synka? Ja też byłam wczoraj na szczepieniu i usg brzuszka i ma poszerzona lewą miedniczkę i mam sprawdzić za 6 mcy, ale mówił lekarz, że to nic takiego, co prawda może mieć częściej infekcje układu moczowego. Dziewczyny coś strasznego z tymi alergiami, u mojego z krwi wychodzi alergia i do tego ma straszne kolki, ja już tak uważam z dietą. Przepisała mi do dokarmianią bebilon pepti

Odnośnik do komentarza

A jeśli to alergia na białko mleka krowiego to karmienie piersią będzie bardzo trudne. Póki co nie ma większych problemów skórnych ale robi zielona kupkę i te bóle brzuszka. Od 2 dni podaje mu niemiecki lefax i zobaczymy. A Ty renatki karmisz mm?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...