Maluchy

Rozszerzenie diety dziecka

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ulla

Ulla

kochana po 6 miesięcu zacznij albo od marchewki albo od jabłka jeżeli dziecko było karmione piersią - zbyt mało szczegółów karmienia podałaś - wówczas się odniesiemy jakoś do tego

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
~bonarka

~bonarka

przeszliśmy rozszerzenie diety etap pierwszy jakies 3 miesiace temu. Bałam się, bo to tak nie wiadomo czy dobrze się poda te wszystkie produkty, jak dziecko zareaguje, jak jego brzuszek. Np. po brukselkowej zupce mieliśmy zaparcia. Michałek męczył się strasznie. W aptece polecili mi [reklamę usunięto] i dzięki Bogu podziałał na młodego i przeszło jak ręką odjął.

marzen@

marzen@

Na stronie Instytutu Matki i Dziecka (http://www.imid.med.pl/pl/main-menu/do-pobrania jest do pobrania Poradnik o żywieniu i aktywności fizycznej dzieci. Jest tam wszystko rozpisane co i jak.
Ja dzieciom rozszerzałam diete powolutku: jeden nowy składnik co kilka dni, w małej ilości. Jestem zwolenniczką BLW (choć nie ortodoksyjną i dopuszczam papki jak i karmienie w razie potrzeby) i moje dzieci szybko próbowały jeść same.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
Wywijaska

Wywijaska

Ja zgodnie z zaleceniem lekarki najpierw zaczęłam wprowadzać zupkę gotowaną z marchewki, selera, pietruszki i ziemniaka, oczywiście zblendowaną na papkę. Synek nie miał żadnej alergii, ale nie jadł zbyt chętnie, więc po tygodniu wycofałam seler, bo jednak miał specyficzny smak i wtedy było lepiej, po 2 tygodniach dodawałam żółtko, a po miesiącu mięsko. Są różne "szkoły" rozszerzania diety, najlepiej skonsultuj się też ze swoim pediatrą, który może coś doradzić

44477 wywijaska Kobieta, 37 lat, wielkopolska