Maluchy

Wrześnióweczki 2016

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Dorotkkkka

~Dorotkkkka

Witam się z rana!
Oj Alilu, kiepsko z tym żłobkiem. Tym bardziej, że Ada to bardzo wrażliwa dziewczynka i szkoda, żeby tak się męczyła. Oby udało Ci się z dyrekcją załatwić wszystko po Twojej myśli. Dużo zdrówka dla Was obu;-)
Mila, niestety nie doradzę w kwestii psychologów, ale może na to wszystko potrzeba więcej czasu. Z tego co opisujesz, główny problem tkwi w córce R - może teraz ta jej indywidualna terapia pomoże. Nie jestem specjalistą, ale sama pomoc psychologa nie pomoże - ona wewnętrznie musi chcieć zrozumieć co robi nie tak i próbować to naprawić. Tak bardzo życzę Ci, żeby wreszcie coś się zmieniło na plus!
I dziękuję Wam dziewczyny za pomoc z postami;-) , Mila - postaram się poszukać czegoś studniówkowego, bo to fajny pomysł;-)
Dużo zdrówka dla wszystkich;-)

~Szczęściaraaaa

~Szczęściaraaaa

Dorotka a może się orientujesz czy kupię w jakiś sklepie z sieciowki sukienkę na wesele długa. Jakie sklepy polecasz?

monikae

monikae

Siemka dziewuszki!
Napiszę tyle co zdążę, więc zacznę od nas. Byliśmy z Dzikiem u kontroli dziś. Niestety od tygodnia utrzymuje się mokry kaszel, szczególnie w nocy, przez co mało śpimy:-(. Na szczęście osłuchowo czysto, ale pediatra dalej kazała dawać syropki i dodatkowo zapisała steryd do inhalacji. Za tydzień kolejna kontrola. A z uszkiem ok.
Jeśli chodzi o mnie, to mój katar zatokowy również nie chce zniknąć, do tego pojawił się kaszel, chrypka...a dziś obudziłam się bez głosu. Także mówię szeptem lub trochę chroboczę. Przy okazji wizyty z Maćkiem zapisałam o siebie to poleciła mi sól emską i islę na ten głos. Sama nie mam kiedy pójść do lekarza, bo z Dzikiem nie chcę jeszcze dodatkowo się tułać miedzy chorymi dorosłymi. Jutro moja mama będzie rano u Dzika, ale ja muszę jechać do ginekologa. Kończy mi się antykoncepcja no i muszę kontrolować te moje torbiele.

Dziewczyny, co do zabawy, ja już sama nie wiem czy wam pisałam, ale jakiś czas temu za pieniądze ze swiąt kupiliśmy zestaw playdoh. Wczoraj bawiliśmy się dwie godziny. Wszystko spoko, ale trzeba pilnować, żeby dzik nie jadł no i bawić się z nim, z resztą jak wszystkim. Tak czy siak polecam, my kupiliśmy na promocji w Leclercu zestaw playdoh do robienia pizzy, bo dzik lubi wałkować. Jednak wczoraj najlepsze było wycinanie pierników z ciastoliny (dałam mu kilka foremek do pierników i mini wałek).

Dorotka mnie by zainteresowały stroje na codzień dla nie pracującej, siedzącej z dzieckiem matki;-). Coś co zarówno ponoszę w domu jak i na spacer, żadnych eleganckich płaszczy ani bucików. Mam kożuszek do kolan beżowy, lżejszy szary płaszczyk Softshell i na mega mrozy kurtkę puchową. Nie chodzę też na obcasach czy mega eleganckich butach. Mam długie kozaki płaskie, proste, czarne, tak samo krótkie botki. Takie podstawowe rzeczy. I np nie mogę znaleźć spodni, które jednocześnie pasowałyby do wszystkich tych rzeczy oraz byłyby wygodne w domu. Nie lubię chodzić w domu w jeansach. myślę że takich jak jest trochę, więc może to podsunie Ci jakieś pomysły.

Alilu masakra! Idź i zawalczyć bo tak nie może być!

Zdrówka dla wszystkich!!!!!

Och współczuję buntu ale egoistycznie podnosi mnie na duchu że u Was jest tak.samo...

• wrzesnioweczki-2016_71406.jpg
--

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbj48avabl97j0.png

51055 monikae Kobieta, 34 lata, 3city
~Dorotkkkka

~Dorotkkkka

Szczęściara, jak najbardziej możesz znaleźć coś w sieciówkach. Tylko nie jestem pewna, ile fajnych rzeczy znajdziesz stacjonarnie, bo powiem Ci że na ostatnich zakupach miałam masakrę - tak wszystko było przebrane. A może tylko trafiłam na nieodpowiedni dzień.
Z tego co pamiętam, to Ty jeździsz do Krakowa, więc ja w pierwszej kolejności zajrzałabym do Mango - mają bardzo ładne sukienki , np taką(śmiem rzec, że i fason i krój będzie pasować naprawde każdemu):
https://shop.mango.com/pl/kobieta/sukienki-d%C5%82ugie/d%C5%82uga-sukienka-z-szyfonu_31065758.html?c=65&n=1&s=prendas_she.familia;32.dresses32;Largos
Niby jest ciemniejsza, ale to nie czarny kolor i bardzo szlachetny.
Możesz też zajrzeć do C&A (tam czasem też coś ciekawego można wypatrzeć) i do Peek&Cloppenburg (tam maja różne marki - jedne tańsze inne droższe - ale z reguły rzeczy bardzo dobre jakościowo). Możesz tez popatrzeć do Massimo Dutti - teraz na wyprzedażach mają całkiem znośne ceny, ale tam musisz wszystko mierzyć i pewnie skracać, bo szyte są raczej na wysokie osoby (dobrze pamiętam, że Ty jesteś niska?) Zajrzyj też koniecznie do TKMaxx - pewnie zejdzie Ci tam trochę czasu, ale szansa że wpadniesz na coś fajnego i unikatowego jest spora;-)
A może przekonasz się do zakupów on-line? Bo naprawdę perełki znajdziesz na asos:
https://www.asos.com/women/sale/dresses/cat/?cid=5235&currentpricerange=20-1495&nlid=ww|sale|shop%20sale%20by%20product&page=2&refine=attribute_10313:61431,50365|attribute_10140:3680&scrollTo=product-9739603
Przesyłkę do Polski mają gratis, zwroty chyba też. A jest naprawdę w czym wybierać. Ja dawno nic tam nie kupowałam, ale kiedyś robiłam to kilka razy i byłam zadowolona. pewnie trzeba by uważnie czytać skład, żeby nie trafić na coś niefajnego (teraz, jak wszyscy szyją w Chinach, to różne rzeczy mozna spotkać).
Raczej nie wchodziłabym do Zary, reserved, Orsay, Mohito, bershki czy Stradivariusa, bo mała sznsa, ze coś fajnego tam znajdziesz.
Mam nadzieję, że choć trochę pomoglam, a nie namieszałam;-)
A dobrze pamiętam,że to wesele masz w czerwcu? Jak nie teraz, to może jeszcze do lata coś się trafi?

qarolina

qarolina

Monikae Gosia też najbardziej lubi wałkować :) mamy plastelinę play doh - dostała od babci na gwiazdkę, ale mamy też podróbkę z pepco i jest ok. Ogólnie najczęściej zabawa polega na tym, że ja lub J wycinamy jej ciasteczka a ona rozdaje domownikom. Ale jak J robił pizzę w niedziele to Gosia musiała chociaż troszeczkę pokawałkować w realu bo jak zobaczyła wałek to prawie się posikała z radości :P
Wczoraj z milion razy musieliśmy z nią układać puzzle na które naciągnęła J w Lidl (30 w ramce z bajki Księżniczka Zosia). Ale ona też raczej szybko się nudzi.
Alilu też bym interweniowała u dyrektorki a jeszcze lepiej jakbyście poszli jako rodzice grupom. Jak to mówią w "kupie" siła ;)
Dorotka ja to jeśli chodzi o modę to leżę i kwiczę. Chciałam sobie kupić jakiś zwykły sweter na co dzień i do pracy i guzik. Nie wiem co jest ze mną nie tak, albo mi się nie podobało albo wyglądałam jak w worku.
Zdrówka kochane dla Was i dzieciaczków. Ja to co idę po Gośkę do żłobka to drżę o jej zdrowie. Oczywiście od tygodnia nosek oblepiony smarkami jak ją odbieram ale to wynika z tego że nie ma jej kto tam porządnie wyczyścić. W domu jadę katarkiem, bo ona nie umie dobrze wysmarkać :/
Jutro kontrola u ortopedy. mam nadzieje, że wszystko ok!

--

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49g7rfr69ug490.png

53580 qarolina Kobieta, 35 lat, Gdańsk
~Dorotkkkka

~Dorotkkkka

Monika, dobrze że już z uszkiem Maciusia ok, byle teraz z kaszlem się polepszyło. A zaleciła Wam coś profilaktycznie na te uszka? Bo my stosujemy kropelki na geranium - otoxaral. Są bez recepty i zakrapiamy nimi raz w tygodniu. Ale wcześniej skonsultuj, czy wam tez by pomagały
I Ty kochana też się kupuj, a sól emska to bardzo dobra rzecz na krtań. Powiem Ci, że ja też często tracę głos i w zeszłym roku poleciła mi tą sól sąsiadka. I działa! - kilka razy już wypoóbowałam ;-)
Dzięki za pomysł na posta - jasne że coś takiego poszukam i napiszę.
A co do spodni - przymierzałaś jegginsy? Wyglądają jak jeansy a czujesz się w nich jak w getrach. Chyba każda sieciówka je ma - możesz przymierzyć jak będziesz miała okazję. Będą Ci pasować i do płaszczy i kurtek, i do obu par butów.
Ja też nie przepadam za tradycyjnymi jeansami - nawet jak są elestyczne, to jakoś mi w nich niewygodnie. Za to uwielbiam i świetnie się czuję w cygaretkach. I dobrze wyglądają w każdej sytuacji - tylko do nich najlepsze są takie botki trochę wyższe i z elastyczną cholewką. Niby z wysokimi kozakami tez powinny dobrze leżeć, ale mi zawsze robią sie takie bryczesy i bardzo mnie to irytuje;-)
Dużo zdrówka dla Was;-)

~Dorotkkkka

~Dorotkkkka

Aha, i u nas ciastolina też robi robotę;)!!! mamy sporo różnych elementów, jeszcze po starszej, i teraz dokupujemy tylko samą ciastolinę. Czasem jak obie do tego usiądą, to godzinę mamy je z głowy;-) Co prawda, potem ciastolina jest wszędzie - ale ten błogi czas spokoju - bezcenny;-)
I ostatnio furorę robią puzle - tak jak u Was;-) Więc widać, ze te nasze dzieciaczki ogarniaja coraz więcej;-)

~Dorotkkkka

~Dorotkkkka

Qarolina, a jaka masz sylwetkę? Jeśli Cie to pocieszy, to ja też żle wyglądam w większości swetrów - zwłaszcza tych oversizowych. Może spróbuj mniejsze rozmiary? Albo z chowając troszkę do spodni lub z paskiem?

monikae

monikae

Laski chciałam Was przestrzec przed takimi układankami jak ma zdjęciu. My kupiliśmy do prezentu pod choinke i to jest masakra. Nie dość że trudne puzzle to są dziwnie wykrojone. Ciężko się je układa bo jakby nie zaczepiają się o siebie. O są takie same, te co mają ten sam kształt pasują wszędzie:-\. A Dzik je czasem wyciąga i potem męczymy się...

• wrzesnioweczki-2016_71409.jpg
  • wrzesnioweczki-2016_71410.jpg
--

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbj48avabl97j0.png

51055 monikae Kobieta, 34 lata, 3city