Maluchy

Wrześnióweczki 2016

Odpowiedzi znajdują się poniżej

monikae

monikae

Ja więcej na butach oszczędzać nie będę. Nauczyłam się już na błędach, szkoda tylko że nie za pierwszym razem. Dzik ma skórzane sandałki Ecco. Kupiłam zimą, dla siebie, dla Dzika i taty Dzika. Zamówiłam, bo ostatnie sandały Ecco nosiłam 4 lata i to najwygodniejsze sandały jakie miałam w życiu. No i zimą były mega promocje, -50%, więc skusiło mnie i nie żałuję bo są super.
Kupiłabym jeszcze Dzikowi a'la crocsy bo oryginalne kosztują po 150zł i chociaż sama mam oryginalne od 3 lat, to jednak dla dzika na sezon tyle nie wydam na kolejne letnie buty, szczególnie, że nie wiem czy będzie je nosił. Widziałam w Pepco, ale nie ma rozmiaru, u Was są takie małe w Pepco? U nas chyba od 33...

A i powiem Wam, że jakbyśmy nie mieli tych Ecco to bym kupiła emelki. Na okazjach można upolować naprawdę za dobre ceny a Emelki dla mnie nie mają równych!

--

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbj48avabl97j0.png

51055 monikae Kobieta, 33 lata, 3city
~Szczęściaraaaa

~Szczęściaraaaa

Qarolina mamy skórzane. A sportowe może Decathlon? Przynajmniej można reklamować do woli i zawsze rozpatrują pozytywnie. Ale nie wiem jak z rozmarowka bo coś im strona nie działa. Siostrze rodzice kupują są świetne i wytrzymałe. A croscy dostaliśmy w spadku.

qarolina

qarolina

Dzięki laski za info o sandałach. Kurde nie stać mnie na emele czy ecco. Max to Lasocki. Ale tak jak pisałam ja chyba wolę sportowe. W Decathlon ciężko z takimi małymi rozmiarami.
Dziś Gośka ze żłobka wróciła z gilem po pas. Leci jej taka woda. Na szczęście przezroczysta. Psiknęłam nasivinem i mam nadzieję że jutro będzie lepiej.
Dobrej nocki kochane ;*

--

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49g7rfr69ug490.png

53580 qarolina Kobieta, 34 lata, Gdańsk
mila_mi

mila_mi

Hejka.
Dwudziesty raz zaczynam pisać posta i zawsze coś:)
Nie odniosę się do wszystkiego,wubaczcie,za długo nie pisałam.
Monikae,super ta farma,widać,że Dzik zadowolony:)
Szczęściara,sukcesów w pracy:) Fajnie się czyta,ile ta praca daje Ci radości i satysfakcji:)) Pamiętam jaki miałaś dylemat,a teraz widać,że podjęłaś decyzję najlepszą z możliwych:)
Alimak,super,że oddali kasę za wycieczkę,mam nadzieję,że uda Wam się 'nadrobić' stracone wakacje:)
Calineczka,historia z kupą przednia:)
Quarolina,zdrówka dla Gosi:) U nas ciuchy,mimo,że siedzimy w domu,też nie wyglądają najlepiej:)
A u nas pada i zimno,ale od jutra ma być lepiej.
Quarolina,pytałaś chyba o zmiany skórne Igora,dzięki,jest bardzo dobrze,wszystko się podgoiło na tyle,że właściwie nic nie widać,tylko w niektórych miejscach w dotyku bardziej szorstka ta skóra. Maść inkrem szybko pomogły.
Jeśli chodzi o buty,to my mamy takie adidasko-sandałki fila z deichmana za ok. 90 zł i jestem bardzo zadowolona. Leciutkie,wygodne i nie obcierają. Mamy też ala crocsy w spadku po moim bratanku,ale mały się w nich ślizga,więc mamy je tylko na działkę na trawę.
Mamy wylot do Bułgarii w niedzielę i aż mi słabo. Może jestem niewdzięczna,ale źle mi się robi na myśl o tym wyjeździe:( Pomijam towarzystwo i mój stan psychiczny,ale po prostu boję się o małego,odpukać jakby coś się wydarzyło,to jednak obcy kraj,język i człowiek nie wie co i jak. Chociaż jak poczytałam to okazuje się,że Bułgaria jest wyżej jeśli chodzi o jakość opieki medycznej niż nasza Polska... Ale jednak u siebie,to u siebie. Biorę leki na mój debilizm już drugi tydzień,ale jak widać po ilości moich zajobów i natręctw,nie pomagają:( Dla mnie taki wyjazd to jeden wielki stres. Na lotnisku terroryści,w samolocie terroryści i pewnie jakiś zakażony ebolą będzie leciał i nas wszystkich pozaraża. Oczywiście spadniemy do morza po drodze. Tam na miejscu czyhają komary i kleszcze egzotyczne,sraczka po jedzeniu i wszechobecna sepsa. To skrót mojego planu podróży:) Mówię Wam,tak się nie da żyć:)
A serio obydwie córki R. chore,więc naprawdę mam obawy,żeby mi dziecka nie zaraziły. Do tego jedna w ciąży. I ona jakoś nie przeżywa,a ja????
Sytuacja między mną a R.przypomina wystygłe flaki,więc to też nie zwiększa chęci na wyjazd,całe życie o kant dupy,choć pozornie nie ma się do czego przyczepić.
Igor też nie mówi celowo mama,przepraszam,chyba Maja o tym pisała?
Gada akurat na wyjazd,po bułgarsku:) A tak to się wycwanił,mówi ee,albo yy i pokazuje palcem,czyli się nie wysila. Oglądałam ostatnio chyba w ddtvn,że tego typu opóźnienia mowy występują od oglądania tv i zabaw telefonem i niestety u nas trochę tak jest. Staram się od kilku dni przetrzymywać chwilę zanim zrobię co mały pokazuje licząc,że może się przełamie i powie coś w końcu,ale na razie dupa. Rozumie czasem więcej niż bym chciała,ale mówić nie chce.
Spokojnej nocy:)

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

53452 mila-mi Kobieta, 39 lat, Łódź
Peonia

Peonia

U Was pada, u mnie tylko troszkę, a sucho jest niemiłosiernie.... Czekam sensownego deszczu....

Co do sandałków to i w tym i zeszłym roku miałam Lasockiego dla najmłodszego. W Emelu wzory sandałków mnie nie ujęły a poza tym cena jak dla mnie kosmiczna. Dla najstarszego w tym wieku miałam Elefanten, były mięciutkie i fajne, ale szybko się zużywały, Lasocki wypadł tu lepiej. Te Ecco Monikae fajne są, tylko rzeczywiście czubki łatwe do zdarcia. Lasocki ma zazwyczaj kilka modeli z zakrytymi palcami, w tym takie z noskiem z wyżej nadlaną gumą z podeszwy, takie są bardzo trwałe. Choć zeszłego roku miałam bez takiego zabezpieczonego czubka, a i tak były bardzo trwałe. W tym roku mamy już z odkrytymi paluszkami. Plus lekkie adidasy z tworzywa, do piachu choćby, w zeszłym roku bardzo dobrze się sprawiły.

Z Decathlonu mieliśmy takie miękkie buciki z tkaniny z silikonem na podeszwie, były dobre przy nauce chodzenia, coś na kształt skarpetki z abs. Ich sandałków nie próbowałam, to nie wiem, ale te z adidasa mogę polecić ze sportowych.

Qarolina
Vanish to w sumie nie jest zbyt skuteczny. U nas w zasadzie każdą plamę likwiduję mydełkiem galasowym. Myk w tym, że trzeba je zastosować przed praniem, potem plama jest już utrwalona i ciężko wywabić. W karierze żłobkowej młodego tylko jedna bluzka poległa, bo zapomniałam ją tym mydełkiem zaprać. Trawa, soki, nawet sos pomidorowy zejdzie. A latem te jedzeniowe plamy skutecznie słońce wywabia. Przy trójce dzieci wypróbowałam prawie wszystko :-)
No i jeszcze używam wyłącznie niemieckich środków do prania.

Alimak
Super, że dostaliście zwrot za odwołane wakacje, to czas planować kolejne :-)) z lodówką kiepsko, ale może odżyła na dłużej?

Alilu
U nas nigdy nie było pokladania się na podłodze. Natomiast mam naprawdę uciążliwego kierownika, młody przydziela zadania w nieprzewidywalny sposób... Np sok może podać tylko tata bo nie weźmie, pieluchę mogę założyć ja ale prawo do założenia spodni ma juz tylko tata...
Jak pójdzie z najstarszym na podwórko, to ja podejść nawet do nich nie mogę, bo mnie wygania...

--

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz66iyef7dzzdjh.png

48856 peonia Kobieta, 16 lat, @
Imbir

Imbir

Hej dziewczyny chcialam tylko Wam napiasc ze ciagle tu jestem czytam Was tylko za chiny nie mam czasu pisac. Po nocy czytam i odpisac nie mam sily bo tak jak kiedys Sevenka pisala strasznie duzo czasu mi to zajmuje- ja to jakas inna chyba jestem;)))))))
Ciesze sie ze jestescie i piszecie!

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

51229 imbir Kobieta, 10 lat, NN
Alilu

Alilu

Mila a w jakiej miejscowości i hotelu będziecie w Bułgarii? My mamy wylot za 3 tygodnie i trochę obawiam się pogody bo z tego co sprawdzałam na stronie internetowej to pogoda w Bułgarii jest teraz taka jak w Polsce... w sumie liczyłam na coś więcej w sensie więcej ciepła i słońca...
My tez obawiamy się lotu i choroby dziecka w czasie wakacji bo tak jak napisałaś inny kraj, inne zwyczaje no i przede wszystkim obcy język. Jednak mam nadzieję, że Wasza podróż jak i nasza obędzie się bez niepotrzebnych ekscesów.
Ja od wczoraj żyje już dzisiejszym dniem mamy i taty w żłobku :) już nie mogę się doczekać :)

58687 alilu Kobieta, 34 lata, CB
monikae

monikae

Cześć dziewczyny.
U nas noc masakra, mały co chwilę popłakiwał więc mało snu. Od rana też jękoli. A ja zła i nie wyspana tylko drę się na niego. Nie wiem, ostatnio cierpliwości mi brak. Dobrze że dziś piątek, jutro tatuś będzie reagował na jękolenie.

Qarola wiesz, z tymi butami to musisz odnaleźć swój typ. Każdy poleca to, co lubi, co ma wypróbowane i na co kogo stać. Ja np uwielbiam emelki i uważam je za najlepsze a wzory podobają mi się prawie wszystkie. Z kolei CCC nigdy w życiu nikomu nie polecę, uważam że zarówno jakość asortymentu jak i obsługi jest na poziomie masakrycznym. Ale widzisz, to wynika z doświadczenia z daną marką i każdy napiszę ci co innego. Ja też z polecenia kupowałam kilka rzeczy, które u nas okazały się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.
Ps. Ja od urodzenia Maćka używam mydełka dr Beckmann i prawie zawsze schodzi, jak się użyje przed praniem to praktycznie zawsze.

Co do zakupów napiszę wam jeszcze, tylko nie wiem czy już nie pisałam oo tym. Ostatnio wyciągałam ciuchy letnie i zobaczyłam że mamy braki w piżamkach krótkim. Bardzo lubię rampersy i lubie hm. Mam dwupak rampersow kupionych zimą jeszcze. Ale jak je obejrzałam to jeden rampers ok, przez głowę i zapinany w kroku a drugi po całości zapinany. Tylko ten drugi zapinana się na bok przez jedną nogawkę. Przy moim dziku wielkim i ruchliwym jest to duża niedogodność. Ale okazało się, że takie właśnie rampersy produkowane są najczęściej. W Pepco mają fajnie zapinane, ale Dzik już od dawna nie wchodzi w ich rozmiarówkę. Zaczęłam więc poszukiwania piżamek z krótkim rękawem dwuczęściowych. Znalazłam w c&a, ale Maciek od nich nosi 98 więc to już dział dla chłopców i piżamki są droższe. Były po 39.90. Ale, ale! Okazuje się, że w dziale komplety są stroje, które wg mnie mogą zdecydowanie służyć za piżamki! I są tańsze. Tak więc zamówilam trzy stroje, kowboj, odkrywca i strażak za 24,90zł za sztukę. Mam nadzieję że jakość będzie ok. Jeśli będziecie zainteresowane to dam znać.

Wczoraj byliśmy na rytmice. Dzik ostatnio jest niegrzeczny i mało się słucha aż mi wstyd czasem robi.

Dziś idę po południu do fryzjera. Tylko podciąć końcówki bo dalej zapuszczam, ale zawsze jakieś odświeżenie:-D

Zaraz idziemy na spacer, u nas pogoda w kratkę, nam nadzieję że nie złapie nad deszcz. Idziemy też do biedry, bo od dziś mają być szczoteczki elektryczne dla dzieci 1-3 lat. Ostatnio moja przyjaciółka kupiła w Lidlu, niby od trzech lat dla dwulatka i jest mega zadowolona. Mały chętnie myję. U nas problem od jakichś 3 m-cy. Może to mu podpasuje. Warto zaryzykować bo koszt to 25zł.

MilaMi fajnie że się odezwałaś! Mimo wszystko mam nadzieję że będziesz się fajnie bawić na wakacjach! A Igorkowi napewno nic nie będzie! Czekamy na relacje z lotu i samego pobytu:-D
Ps. Maciek też yyyy i eee w repertuarze. A wcale jakoś nie ogląda często tv.

Miłego dnia! I czekam też na relacje ze żłobkowych dni mamy i taty:-*

--

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbj48avabl97j0.png

51055 monikae Kobieta, 33 lata, 3city
qarolina

qarolina

hejka,
ja mam laski takiego PMS, że głowa mała. Wszystko mnie wkurza a najbardziej jęki Gośki. U nas tez w repertuarze eeee, yyyy - oszaleć niekiedy idzie. A najlepiej wszystko jest nie nie nie nie! Jest taka nieusłuchana że głowa mała. Mówisz i jak grochem o ścianę, ignoruje, no nic zero. Dopiero jak coś pwoiesz podniesionym głosem lub krzykniesz to zareaguje ale wtedy to najczęściej od razu świeczki w oczach.
Rano katar lejący dalej! grrr co chwile kichała i bardzo często glutek wyskakiwał na zewnątrz. Aby jakoś się zastopowało i nic więcej nie wykluło - już nawet ew może jęczęć :P nie wiem czy to wirus jakiś, czy może alergia a może w końcu 3 idą bo tak mi się wydawało, że coś mi mignęło z lewej górnej strony. Zresztą wczorajsze marudki też mógłby na to wskazywać.
Co do plamy to ja wysmarowałam te legginsy mydełkiem dr Beckmann a potem jeszcze Vanish i nie dało rady.
Monikae zmokliście? u nas przed chwila we Wrzeszczu mega oberwanie chmury, lało jak z cebra. Co do rampersów to do spania były w zeszły czwartek w Lidlu 2 paki za 24,99. Rozmiary nie łamane czyli osobno 86 i 92. Tylko szły jak ciepłe bułeczki więc nie wiem czy coś jeszcze zostało. Co do szczoteczek to w biedrze tez dziś coś miało być: http://www.biedronka.pl/pl/product,id,80691,name,szczoteczka-do-zebow-dla-dzieci-z-podswietleniem-led
Mila uwielbiam twoje wpisy :) tak czy siak życze Ci udanego wypoczynku i super że Igiemu skórka się poprawiła :)
Alilu my mamy festyn z okazji dnia matki i ojca za tydzień w czwartek :) ale taki bez wierszyków i występów. Takie atrakcje to ma tylko starsza grupa.
Imbir miło, że jesteś :)
Peonia ale faktycznie masz kierownika :)
Alimak super że kasę oddali :)
Sevenka gdzie jesteś?? Jak Oli żłobek?
Ja jutro mam fryzjera - w końcu bo odrost mam na pół głowy! no i wybieramy się na wystawę kotów bo Gosia ma jazdę ostatnio na miał miał :)
dobrego dnia :*

--

qarolina

qarolina

Monikae napisałaś że idziesz do biedry po szczoteczkę a ja sobie coś ubzdurałam że pisałaś o rossmanie :D tak czy siak daj znać czy fajna :P

--