Skocz do zawartości
Forum

hej


Kasia26

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chodzikom mówię NIE.
Polecam wszelkiego rodzaje pchacze. Dziecko wtedy samo decyduje kiedy chce wstać, chodzić i przez jaki czas, a poza tym uczy równowagi, nie tak jak chodzik.
Chodziki nie są polecane z racji złego wpływu na postawę dziecka, dziecko samo się nauczy chodzić (siedzieć, raczkować itd.) jak będzie do tego gotowy jego kręgosłup i na tyle mocne mięśnie pleców.
Poza tym chodzik wyrabia zły nawyk bo dziecko nie chodzi tylko się odpycha a do tego są używane inne mięśnie i ruchy.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Ja chodzikom mówię NIE.
Polecam wszelkiego rodzaje pchacze. Dziecko wtedy samo decyduje kiedy chce wstać, chodzić i przez jaki czas, a poza tym uczy równowagi, nie tak jak chodzik.
Chodziki nie są polecane z racji złego wpływu na postawę dziecka, dziecko samo się nauczy chodzić (siedzieć, raczkować itd.) jak będzie do tego gotowy jego kręgosłup i na tyle mocne mięśnie pleców.
Poza tym chodzik wyrabia zły nawyk bo dziecko nie chodzi tylko się odpycha a do tego są używane inne mięśnie i ruchy.

POPIERAM!!! Wiele mam wkłada dziecko do chodzika, ale to tylko ze względu na własną wygodę. Chodziki nie są ani zdrowe, ani też nie wspomagają nauki chodzenia. Wręcz przeciwnie. Mój pierwszy syn dostał chodzik, ja także uznałam że to nic strasznego byle za długo w nim nie przebywał. Nic dobrego z tego nie wynikło. Wogóle nie umiał trzymać równowagi a jak już zaczął chodzić to biegał jak oszalały bo tak nauczył go chodzik. Drugi syn już nie dostał chodzika. Chodzi przede wszystkim bezpiecznie.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46308.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-46307.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...