Maluchy

Ząbkowanie

~biała1987

~biała1987

witam was serdecznie kobietki, mam takie pytanko może któraś z was też tak miała ze swoją pociechą otóż moj syn a 13 miesiesy ma 7 zebów z tym ż e dolna dwójka wyrznęła się juz chyba z dwa miesiące temu adrugiej ani widu ani słychu a ida mu juz kolejne zeby .nie wiem czy jest to normalne czy powinnam sie martwic

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Margeritka

Margeritka

u nas zęby szły parami, jedna dwójka, druga dwójka, więc nie wiem, zawsze możesz to skonsultować z pediatrą lub stomatologiem (pierwsza wizyta bezpłatna)

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Dziubala

Dziubala

biała1987, u mnie był taki "dziwny" przypadek tylko u mojego najmłodszego synka. Po tym jak wyszło mu 8 ząbków, to nastała prawie 6-mies. przerwa w wyrzynaniu się kolejnych mleczaków. Za to kolejnych 8 ząbków (trójki i czwórki) wyszły mu w niecały miesiąc. Różne są dzieci i różne przypadki, tak więc cierpliwości ;)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Antossia

Antossia

U mnie była taka sytuacja, że synkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał około sześć miesięcy, drugi 3 tygodnie później. A dziś ma prawie 10 miesięcy i na tych dwóch ząbkach pozostało. Mi się wydaje, że każde dziecko inaczej się rozwija i w różnym tempie. :) Ja po prostu cierpliwie czekam na trzeci ząbek. :)

50922 antossia Kobieta, 26 lat, WARSZAWA
~MamaMaRysia

~MamaMaRysia

Antossia
U mnie była taka sytuacja, że synkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał około sześć miesięcy, drugi 3 tygodnie później. A dziś ma prawie 10 miesięcy i na tych dwóch ząbkach pozostało. Mi się wydaje, że każde dziecko inaczej się rozwija i w różnym tempie. :) Ja po prostu cierpliwie czekam na trzeci ząbek. :)

Oczywiście, że tak. Każde dziecko to wielka indywidualność :) Ja również jestem w podobnej sytuacji i też nie pozostaje mi nic innego jak czekanie :)

anmiodzik

anmiodzik

nie martw się tym.. tyle, ile dzieci... tyle też rożnych przypadków ząbkowania. Moja córeczka (15 miesięcy) urodziła się z dwoma ząbkami (dolne jedynki) a kolejne ząbki (górne dwójki) wyszły jej jak miała 10 miesięcy. Niedawno dołączyły górne jedynki a teraz zamiast dolnych dwójek, wyrzyna się z tyłu jakiś trzonowiec! To dopiero jazda!!

4234 anmiodzik Kobieta, 19 lat, spokojna polana
es_ze

es_ze

My też z tych, co późno ząbkują. Z tego co pytałam znajome mamy i mamy na placu zabaw, przy okazji ząbkowania mojego dziecka, to rozrzut jest znaczny. Znamy dzieci młodsze, mające więcej ząbków, oraz starsze mające pojedyncze ząbki.

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
~Gosiulatt

~Gosiulatt

Mój synek ma sześc zębów i od trzech miesięcy nie wychodzą mu następne. sama się zastanawiam co jest przyczyną. Znajoma mówiła żebym się nie martwiła bo kilka zębów może się pojawić w jednym momencie. Ząbkowanie u dzieci jest bardzo nieprzyjemne. dziecko bardzo się ślini i jest niespokojne. Biedak na początku swojego życia muszą tak cierpieć.

fugazi

fugazi

Niestety ząbkowanie u dzieci to bardzo przykry temat dla rodziców i bolesny dla dzieciątka... Warto obserwować czy ząbki wyrastają prawidłowo i czy nie ranią dziąseł. Jeżeli tak to czym prędzej bierzmy dziecko do dentysty.

55619 fugazi Mężczyzna, 28 lat, Katowice