Skocz do zawartości
Forum

Wysokie podbicie


Gość Stokroteczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stokroteczka

Kupiłam wczoraj synkowi kapcie Befado. W sklepie jak mierzyłam było ok, stopa normalnie weszła. Ale jak wczoraj chodził w nich po mieszkaniu to po ściągnięciu zauważyłam, że ma bardzo poodciskane stopy na podbiciu od tych kapci.
Na razie powypychałam gazetami kapcie. I chciałam zapytać czy jest szansa, że się od tego rozejdą? Czy raczej jechać do sklepu wymienić na inny model? Pytam, bo nie kupowałam ich u siebie, ale jakieś 40 km od nas. Także trochę kawałek mam, żeby je wymienić w razie czego.
Zakładanie ich małemu i liczenie, że się rozejdą na jego nóżce odpada, bo ewidentnie boli go to. Jest bardzo marudny i płaczliwy jak ma je na stopach.
A może do szewca zanieść? Tylko czy jest szansa na "rozciągnięcie" ich w tym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Gość stokroteczka

Nie są właśnie za małe. Ja mam ten sam problem z butami przez wysokie podbicie. Zaczęliśmy od przymierzania rozm 21 bo w takim rozmiarze ma buciki na podwórko innej firmy i pani w sklepie powiedziała że pewnie będą za duże bo Befado ma zawyżoną rozmiarówkę. I faktycznie tak było. Założyłam mu 20 i jak stoi to ma jeszcze pół cm luzu, może nawet tyć więcej. Tu ewidentnie chodzi o podbicie

Odnośnik do komentarza

Stokroteczka, te kapcie oddaj, a następną parę kup będąc z synkiem w sklepie, gdzie na spokojnie niech poprzymierza kilka par. Poproś sprzedawcę o pomoc w dobraniu właściwego numeru i fasonu. Będziesz widziała, które najlepiej leżą na stópkach. Stopa musi być na podłożu, nie wolno przymierzać kapci (czy butków) na stopę w powietrzu. Ale to pewnie wiesz.
W razie czego polecam fasony z "wyciętymi" palcami, wtedy dobrze widać ile jest miejsca w kapciu.
Powodzenia z nowym zakupem :)

Odnośnik do komentarza
Gość Stokroteczka

Byłam wymienić na inny model. Zwrot pieniędzy nie wchodził w grę. Nie wiem czemu tak mają. Wydaje mi się, że chyba wg przepisów jest prawo zwrotu do iluś tam dni. Ale nieważne.
Cympekwm, ja akurat nieraz wychadzałam buty. Też mam wysokie podbicie i ograniczone możliwości kupienia butów. Nieraz jak mi się jakieś podobały, to je kupowałam i chodziłam w nich w skarpetkach po domu a na noc wypychałam gazetami.
Ale dziecka przecież nie będę tak męczyć ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...