Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Zazdroszczę zapędu ogrodniczego, ja to jestem Leviego ogrodowa i choć mam ogród nie bardzo umiem nic w nim wyhodować, prócz ziół w donicach.Mamy kilkudziedziesiecioletnie śliwy i czereśnie ale oprócz tego nie za wiele .To się nazywa mieć zielone ręce.Moja mama ma taki talent ogrodniczy,dzięki temu i nasz ogród wygląda jak dżungla :)
Aha miałam Ci napisać Heltinne o twojej pracowni, w życiu bym z niej nie zrezygnowała :P Już prędzej dzieciątko by miało swój kąt w naszej sypialni , ale taka przestrzeń- bezcenne!

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Takaona, No jasne że mamy takie myśli, tzn przynanie ja mam.I nie ważne czy to po raz pierwszy jesteś w ciąży czy kolejny.Wszystki się zmienia zarówno w nas jak i w postrzeganej rzeczywistości.Nic się nie martw jak urodzisz wszystko przyjdzie automatycznie, ja kiedy to xostałam mamą po raz pierwszy miałam zaledwie 23 lata i o życiu wiedziałam niewiele, ale to wszystko przyszło instynktownie, wraz z ogromnym uczuciem do dziecka, każdego dnia postępujesz coraz pewniej, choć i tak wiele sytuacji wydarza się po raz pierwszy w Waszym życiu.Zaufsj Naturze,Wszystki będzie przepięknie :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Takaona, No jasne że mamy takie myśli, tzn przynanie ja mam.I nie ważne czy to po raz pierwszy jesteś w ciąży czy kolejny.Wszystki się zmienia zarówno w nas jak i w postrzeganej rzeczywistości.Nic się nie martw jak urodzisz wszystko przyjdzie automatycznie, ja kiedy to xostałam mamą po raz pierwszy miałam zaledwie 23 lata i o życiu wiedziałam niewiele, ale to wszystko przyszło instynktownie, wraz z ogromnym uczuciem do dziecka, każdego dnia postępujesz coraz pewniej, choć i tak wiele sytuacji wydarza się po raz pierwszy w Waszym życiu.Zaufaj Naturze,Wszystko będzie przepięknie :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

heltinne robię sery z powodzeniem z mleka, maślanki i jogurtów pasteryzowanych i homogenizowanych. Najprostsze przepisy to mleko ocet lub cytryna, sól, termometr i czas ;) odgrzebię Ci takie na ser wiejski i typu philadelphia, teraz częściej robię z roślinnymi kulturami bakterii. Niestety to jest tak, że niektóre sery wychodzą lepiej z mleka konkretnego producenta i trzeba testować różne, żeby trafić na to właściwe połączenie składników i przepisu nie zrażając się na początku. Ja mam już po 2 latach listę z notatkami, co jest bardzo pomocne, bo się szybko zapomina pewne szczegóły. Możesz poszukać też uwagi innych którzy się w to bawią i ich doświadczenia w necie. Postaram się Ci szybko podesłać. Tylko nie używaj mleka ultra-pasteryzowanego… nic nie wyjdzie smacznego ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena Super,bede wdzieczna.
U nas dostepne jest tylko mleko z terminem kilkudniowym.

Nat34, dzieciaki maja swoje wlasne pokoje, nie chce malucha upychac po katach, to nie byloby sprawiedliwe. Poza tym nasza sypialnia miesci sie w najmniejszym pokoju, nie byloby dosc miejsca na lozko przewijak itd. Dostawka do lozka ledwo sie zmiesci.
Urzadzam sobie kacik w salonie na pietrze,musi wystarczyc. Jest tam dobre swiatlo,drzwi i okna tarasowe na cala sciane.
Malo z tego salonu korzystamy,wiecej z tego na parterze ze wzgledu na bliskosc kuchni i ...wiekszy TV.
Upchalam sie z wiekszoscia w garderobie,zrobilam fote moich materialkow jeszcze kiedy dalo sie tam swobodnie wejsc ;)
A w niedalekiej przyszlosci rozejrzymy sie za domem z 5 sypialniami albo przynajmniej z pomieszczeniem,ktore bede mogla przeznaczyc na pracownie.Nie odpuszcze :)

Takaona tego typu mysli pojawiaja sie od chwili gdy ujrzymy na 2 kreseczki i towarzysza az do dnia gdy ujrzymy po raz pierwszy swoje malenstwo po jego przyjsciu na swiat. To naturalne.
Zaufaj intuicji,poradzisz sobie ze wszystkim :)
A jesli masz pytania,po prostu je zadaj,moze bedziemy znaly na nie odpowiedz (albo zrobimy Ci jeszcze wiekszego miksa w glowie ;) )

monthly_2015_11/kwietnioweczki-2016_39783.jpg

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Takaona wszystko zrobisz instynktownie, tylko nie daj sobie wmowic ze robisz cos zle bo babcine sposoby czasem zawodza, np przegrzewanie dziecka bo kichnelo, a kicha nie bo zimno a dlatego ze czysci nos. Wiele rad uslyszysz ale kieruj sie intuicja, krzywdy nie zrobisz. Ja chcialam wolac mame na 1 kapiel ale w szpitalu jak i w domu poradzilismy sobie sami. Mimo, ze bylam druga mama dla sióstr to i tak przy mojej corce uczylam sie od nowa. Tyle upadkow siniakow i zdartych kolan u rodzenstwa a ja nadal przezywam jak corka sobie cos zrobi. Serce mi sciska. Biegnie do mnie z placzem choc w pokoju jest tata i babcia, tak dobrze jak wiesz ze w Twoich ramionach czuje sie bezpiecznie. Czekam na slowo mama, to dziwne bo wiele slow mowi ale mama nie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Vena kurcze, myślałam, że u Ciebie lepiej niż mówisz, liczę na to, że te wymioty Ci się uspokoją, u mnie od kilku dni luz pod tym kątem, ale rano dziś niestety nie dało rady i na pusty żołądek musiałam (choć to nic w porównaniu do tego co było).

Czytanie etykiet, zdrowe jedzenie
Ja na początku studiów bardzo chciałam jeść zdrowo z uwagi na to, że ciągle chodziłam zmęczona (praca, szkoła) i ze względu na to, że widziałam co studenci jedzą. Czytałam więc każdą etykietę, chodziłam na siłownię, piłam wodę - w zasadzie nic poza nią, czułam się pełna energii, byłam szczupła i wpoiłam lepsze nawyki żywieniowe mojej rodzinie. Niestety musiałam znaleźć złoty środek, bo waga zaczęła mi spadać do bardzo niskiej - mi początkowo na tym też zależało, jadłam mniej i mniej aż w efekcie ważyłam 52 kg przy 179 cm - przerażenie mojego męża wzięło górę i od tamtego czasu jemy 'normalnie' - nie używam sztuczności typu kostki, wegety i inne cuda, ale słodzę herbatę, jem białe pieczywo (nie ukrywam, że wolę to ciemne, ale w ciąży niestety chcieć to nie zawsze móc :) ). Piję czasem słodkie, zdarza mi się zjeść chipsy.. nie jestem jakaś zajarana zdrowością tak jak kiedyś, ale są pewne rzeczy, którym kategorycznie mówię nie - przetworzone dania gotowe, napoje gazowane, złej jakości słodycze...
Maluchowi goto

Odnośnik do komentarza

Maluchowi gotować będę sama - tego się nie mogę doczekać :) do picia woda. Nie zabronię mu zjedzenia raz na jakiś czas słodyczy czy napicia się czegoś innego niż woda - wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem i liczę na to, że tak jak dzieci Veny sam będzie chciał to co się je w domu a nie to co znaleźć można na każdej sklepowej półce :)

Odnośnik do komentarza

Jedzenie to dla mnie część stylu życia tak jak to, czy ktoś chce uprawiać sport, czy stosować używki. To jednak kwestia moim zdaniem bardziej świadomości, a nie presji otoczenia czy dostępności produktów. To kiedy i czy jem słodycze, fast foody itp. jest moim wyborem, tak jak to czy palę papierosy lub piję alkohol. Tego samego chcę nauczyć dzieci.

Miila podobnie było w poprzednich ciążach miałam tygodnie spokoju i później znów wracały wymioty, da się to przeżyć ale mam kilka dodatkowych problemów które kładą się na psychice, ale co nas nie zabije … ;)

Heltinne postaram się Ci jutro podrzucić te przepisy, dziś nawet nie usiadłam do komputera.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dzien dobrrry:) Witam cieplo na przekor -9 st za oknem.
Az mi bylo zal wysylac dzieciaki na ten mroz...

U mnie chorobska ciag dalszy, zapalenie zatok jak nic, do lekarza nie ma sensu isc z wiadomych powodow. Gardlo ciut lepiej, przynajmniej potrafie mowic rano, tyle ze mam straszne ataki kaszlu.
Cigle nie moge dojsc do tego, jakim cudem tsk sie zalatwilam nie wychodzac z domu...

Vena nie ma cisnienia z tymi przepisami, jak bedziesz miala wolna chwile :)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Czesc : ) ja dopiero wstaje, po w koncu w miare przespanej nocy,

Wczoraj znow teściowa uparcie chciala mnie karmic surowa marchewka i jakos nie rozumie ze w ciąży jest to ryzykowne.. dobra z niej kobieta ale czasami mnie wkurza..

Heltinne moze proboj robic inhalacje: łyżka soli do pol litra gotujacej sie wody, wtedy wylaczasz gaz i wdychasz opary nosem oczywiscie przez 5min, bezpieczny sposob oczyszcza zatoki, sprawia ze wszystko sie rozpuszcza i wycieka, glowa nie boli i latwiej sie oddycha.
Z tych wczorajszych dyskusji zaciekawila mnie info o braku pasteryzowanego mleka w Norwegii, to w jaki sposob jest zabezpieczane? Cos do niego sypia?

Odnośnik do komentarza

Ataa dzieki za sposob na rozprawienie sie z tym cholerstwem jakim sa zatoki, sprobuje.
ps. u nas nie ma gazu ;)

Jesli chodzi o mleko,niezbyt precyzyjnie sie wyrazilam, mialam na mysli UHT,tzn takie ktore moze miesiacami stac zamkniete.
Zdaje sie ze tu jest mikrofiltrowane,w kazdym razie ma krotki termin,ale nie trzeba tego mleka gotowac,chyba nikt by zreszta nie wpadl na to....

PaulinaNO moze byc tak,ze jakas zaraza przetransportowala sie na moich dzieciatkach...
Chyba ucielo Twoj post...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne to sciagnij garnek ze zrodla ciepła, chodzi o to by nie poparzyc sie para a rozgrzac, ta sól ja jeszcze zamieszam lyzka by ladniej sie rozpuszczala i glowe mam nisko nad garnkiem i chusteczke pod reka,

Z tym mlekiem to teraz rozumiem, mikrofiltracja faktycznie jest dobrym sposobem a nie wiedzialam ze oplaca sie to stosiwac w przypadku mleka, pasteryzacja tez jest ok i termin trwalosci daje tez kilka dni, a UHT to tak naprawde sterylizacjia niektorzy nazywaja ultrapasteryzacja i z takiego mleka faktycznie juz ciezko cos zrobic no i najmniej przypimina naturalne mleko..

Odnośnik do komentarza

Przyszedł mi właśnie kocyk dla synka, ręczniczek bambusowy, pieluszki muślinowe i chusteczki bambusowe z Poofi i powiem Wam dziewczyny, że jakość jest na prawdę ekstra - wszystko jest strasznie mięciutkie, miłe dla skóry, na pewno coś u nich jeszcze kupię :D

Odnośnik do komentarza

Ataa tak mi sie wydaje, skoro nikt nie zaleca przegotowania mleka przed podaniem.....pije sie zimne z lodowki. Bo te krotko pasteryzowane nalezy przegotowac.
A jesli chodzi o gaz, tu nie ma instalacji gazowych, kuchenki tylko na prad. Ja mam indukcyjna z funkcja booster i nie zamienilabym jej na zadna inna.

Miila a ubranka jeszcze nie dotarly? na jaki rozmiar kupowalas?

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne ubranka mam do odbioru w zarze :) te co pokazywałam to w większości 62 cm, ale zacznę od 56 jeśli chodzi o pierwsze ubranka, te 62ki mi się wydają być duże.

Zakochałam się w tym łóżeczku! gdyby nie to, że nasza sypialnia całkowicie odbiega klimatem i kolorem od mięty, zamówiłabym jeszcze dziś!

monthly_2015_11/kwietnioweczki-2016_39799.jpg

Odnośnik do komentarza

PaulinaNO no w koncu jakas sprawiedliwosc, snieg na polnocy. Ale chyba u Was troche cieplej.
Sprawdzalam kiedys wg klimasoner, ze tu gdzie mieszkam jest taka sama strefa klimatyczna co w Trondheim....
Co wiecej zima roznica 50 km na wschod daje nieraz 10 stopni roznicy. W Oslo -14, u nas -25'C... Kosmos...

MiilaLozio cudne, wlasnie ze wzgledu na kolor :) U mnie mniej wiecej w tym kolorze bedzie sciana przy ktorej postawimy lozeczko :)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie można surowej marchewki?
Pierwsze słyszę. Ja wcinam kilogramy surowych warzywa bo u nas w domu sporadycznie jemu ziemniaki kasze czy makarony ale zastępuje my to zieleniną.
W ciazy nie powinno się jeść niemytych warzywa i owoców wiec teraz jeszcze dokładniej je szoruje przed podaniem.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

miila ja zaczynałam od 62 a syn urodził się 51 wiec mój mąż pędził do sklepy po ubranka na 56;)

Widziałam fajne wyprzedaże w smyku bo 5-pak body kosztuje 36zl.
Stawiam na wygodę maluszka. Tylko śpiochy, pajace i body do 3 miesiąca.
Dziecku ma być wygodnie a nie ma wyglądać ładnie.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...