Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Heltinne, miodu nie wolno podawac niemowlętom, ale my go możemy spożywac bez przeszkód. A herbatka z miodem jest przepyszna. Najlepiej kupic w jakiejś swojskiej, sprawdzonej pasiece.

Jakby któraś z Was szukała poduszki do spania, to do mnie właśnie dziś dotarła ta:
http://allegro.pl/poduszka-dla-kobiet-w-ciazy-ciazowa-promocja-i5740999689.html
i jestem zachwycona. Mega wygodna, i ma od razu zdejmowany pokrowiec, który można wyprac. Zdążyłam już uciąc na niej drzemkę i jest naprawdę bardzo wygodna.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Zamiast zwykłego cukru białego polecam cukier kokosowy. Ma niski indeks glikemiczny, mogą go używać cukrzycy. Można go dodawać do wypieków. Ponadto, cukier kokosowy odznacza się znacznie wyższą zawartością środków odżywczych niż inne słodziki dostępne na rynku. Szczególnie dużo możemy znaleźć w nim potasu, magnezu cynku i żelaza. Obficie występują w nim także witaminy B1, B2, B3, B6 oraz C. Tak wysokiej zawartości substancji odżywczych i pierwiastków nie sposób znaleźć w jakimkolwiek cukrze rafinowanym.
Myślę, że jest to zdrowa alternatywa

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Cześć kochane :)
No to ja już po lekarzu, wszystko w porządku, w miesiąc nabrałam na wadze tylko 0,6 kg, lekarz kazał mi pić więcej wody, bo zobaczeniu wyników badań.
Nie wiem jak duży jest dzidziuś, bo nie dało się go zmierzyć - głowę miał w dole ale pokazał ładnie co tam ma między nóżkami i... będziemy mieli chłopca. Powiem szczerze, że liczyłam się z tym (że tak może być), ale po cichu jednak marzyłam o dziewczynce. Jestem troszkę przerażona jak ogarnę chłopięcy świat i zabawy, ale mamy imię i będzie to na pewno szczęśliwy dzidziuś - Jeremi :)
Dzień ogólnie bardzo przyjemny, mąż zabrał mnie na ulubiony obiad przed lekarzem i w końcu zobaczyłam nasze dziecię po 6 tygodniach. 4.12 połówkowe a za 3 tygodnie mam zrobić ten test z glukozy.

Vena a jak Twój dzień z mężem? :)
Secondtry jak u Ciebie?

Z tym cukrem też w pierwszej chwili pomyślałam o miodzie ale po pierwsze - jak to dodać do kawy, a po drugie zdrowy cukier - jasne, ale tak jak mówi Vena, traci we wrzątku wszelkie właściwości.. Ja kiedyś próbowałam słodzików do herbaty, ale bolał mnie od tego żołądek, kawy nie słodziłam nigdy.

Anna fajna ta poduszka, muszę o tym pomyśleć.
Magda jak połówkowe?
Heltinne ja też prowadzę własną działalność, czasem jest lepiej, czasem gorzej - wiadomo, też kilka razy chciałam tym pierdzielnąć ale wtedy mąż mi mówi, że skoro tyle osiągnęłam i tak się rozwijam to szkoda tych lat kiedy na to pracowałam.

Odnośnik do komentarza

Miila gratuluje dobrych wynikow badan!! Chlopaki sa podobno latwiejsi w wychowaniu... a malutkie baby jest tak samo slodkie jak dziewczynka;) Vena zresztą juz pisala o tym.
Ale wlasnie dlatego ze tez gdzies tam w srodku... nawet nie chcac tego, nastawiam sie ze u nas moze byc dziewczynka zaczynam porzucam pomysl o tym by nie pytac lekarza o plec.

Co do poduszki to wczoraj kupilam od dziewczyny z olx poduszke poofi. Dzisiaj czeka mnie testowa noc, no wczoraj schla po praniu.

Odnosnie spędzania czasu z mezem... dzisiaj rozmawialam ze swoim o prezentach... no i powiedział ze myśli o jakims wspolnym prezencie, tylko dla nas, do zrobienia przed powiekszeniem rodziny. No i od slowa do slowa padło na drewniany domek z kominkiem, zima w gorach... moze macie jakies miejsca do polecenia?

Odnosnie miodku, czy jest jakas temperatura w ktorej nie traci juz swoich wlasciwosci? Czy mozkiwa jest zdrowa od miodu ciepla herbata?

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Miila gratuluje zdrowo rosnacego Jeremiego :)

Na ogarnianie chlopiecego swiata masz duzo czasu i bedzie to dzialo sie stopniowo przeciez nie dostajesz pod opieke paroletniego chlopca ;)
Dziewczynki i chlopcy w wieku niemowlecym nie roznia sie od siebie w jakis szczegolny sposob.

Wg mnie latwiejsze jest wychowanie dziewczynki, ale porownuje tylko swoje dzieci, wiec to bardzo subiektywne spostrzezenie.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny, podświadomie gdzieś tam w głowie miałam, że to jednak będzie dziewczynka i nawet wszystko co sobie pozapisywałam jest dla dziewczynki, teraz siedzę i oglądam ten 'chłopięcy świat' i jest ciężej, nie powiem :D
ciesze się jednak, że wiem to już teraz (jest 'mniejszy szok') no i oczywiście, że wszystko ok :)

Teściowej się nie podoba imię, stwierdziła, że zna fajniejsze i nam powie, żebyśmy się wstrzymali z tym Jeremim (szok).

Odnośnik do komentarza

Miila gratuluję! Jeremi to piękne imię, sama brałam je pod uwagę. Teściowej wysłuchaj i powiedz, że to Wy podejmujcie decyzję. Oni mieli szansę nazywać swoje dzieci, wnuki muszą sobie darować.

Ja dziś też miałam rutynowe badania. Klara rośnie zdrowo, tylko mama za wolno przybiera na wadze … jak nie urok ;)
Jesteśmy po fajnym poranku z dziećmi, teraz po małym brunchu spacer po parku z najmłodszym. Dalej obiad w restauracji i trochę spokoju podczas drzemki i później odbieramy starszaka. Jest cudownie. Pierwszy raz od kilku dni czuję wewnętrzny spokój :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Moje kochane, jesteśmy już po badaniu. Super lekarz pokazał na aorte i przepływ krwi, serce z bliska ze wszystkimi komórkami, żołądek sprawdzał czy nie ma przepukliny przeponowej, mózg i mozdzek. Po prostu wszystko po kolei ! I wszytko co do dnia rozwija się prawidłowo ;))) jestem przeszczesliwa!!!! Co do płci to u mnie już jest chlopiec Antoś;)))) narzeczony ucieszonu ze wszystko dobrze.. dziękuję wam za wsparcie !

Odnośnik do komentarza

Anawee- dobrze ze poszlas do lekarza. W szpitalu sprawdza czy nic zlego sie nie dzieje.

Miila, Magda- gratuluje dobrych wynikow i tego ze poznalyscie w koncu płeć.

Jak mi ostatnio mlodsza siostra zaczela krecic nosem na moje opcje imion, to powiedzialam jej ze jesli donosi na mnie a pozniej urodzi to dziecko, to bedzie mogla wybierac imie...

U mnie po endokrynologu jakos spokojniej sie zrobilo. Niby nie dowiedzialam sie niczego, czego bym wczesniej nie wiedziala, dostalam tylko leki, ale czuje sie jakas spokojniejsza...

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Witam ;) byłam u endo.. i kazala mi brac dawki na zmiane hormonu raz 75 (juz bralam) i raz 100 takze mam nadzieje ze sie wyrowna. No i mam skierowanie do kardiologa. Zobaczymy czy wszystko z sercem jest ok ;)

Jejjj ja się właśnie boje poznac płci dziecka ;p Choć 1 to chlopak to 2 też chciałabym chłopaka ;) Ale co ma być to będzie. Tylko wkurza mnie że ciągle ktoś ze dziewczynka itp ;p Czy każda matka chce dziewczynki? ;p ja chyba jakaś inna jestem ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/2d8128e9b3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/126e1436de.png

Odnośnik do komentarza

Cathleen siostra pewnie swojego baby jeszcze nie ma?

Naprawde nie wiem, jak mozna komus usilowac narzucic wybor imienia dla dziecka. Powiem szczerze,ze mi niezbyt podobalo sie imie wybrane przez brata meza (Henio),ale zachowalam to dla siebie. Tak dlugo,jak ktos chce dac imie,ktore nie krzywdzi dziecka,nikt nie powinien jego wyboru krytykowac.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Miila mówiłaś, że przybyło Ci 0.6kg od ostaniej wizyty … u mnie 1kg po 5 tyg i mówią, że za wolno i za mało … to pewnie kwestia wagi wyjściowej, wzrostu, dotychczasowej dynamiki i trudno porównywać, ale Tobie nic nie mówili?
Anawee dobrze, że masz opiekę 24h, trzymam kciuki że to dmuchanie na zimne i w poniedziałek będziesz w domu.

Cathleen o tarczycy warto wiedzieć, że należy ją monitorować … u mnie często są okresy gdzie w ogóle nie muszę brać leków. Ciąża oczywiście pod ścisłą kontrolą.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...