Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mialam takie pulsowanie tak jakbyn miala serce w brzuchu i tak w 2 ciazach, ale ja to sobie tlumaczylam ze bardziej ukrwione itd ze takie zmiany w nas ze tam tez wyczuwamy puls. Ktg jak podlaczaja do brzucha to tez jedna czesc odczytuje nasze a druga dziecka tetno.
Ale przypomnialas mi jak lezalam w szpitalu i lezalam na plecach a dziecko pchalo dupka mi brzuch i byl tak znieksztalcony, z jednej str taka gora he he smieszne.
Ja tam chcialam odrazu 2 zeby sie razem wychowywaly, a pozniej juz bez wozkow poeluch jezdzoc rowerami na wycieczki jeziora itd.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny. Ja dziś jadę na gadanie do lekarza jak zwykle strasznie się denerwuje....
Co do pulsowania ja mam tak bardzo często ale nie przejmuje się tym zbytnio, jak tak się dzieje to kładę się na lewy bok i przechodzi :)
Ostatnio coraz częściej czuję ruchy a nawet kopniecia ! Mam nadzieję ze u mojego b rzdaca wszystko dobrze bo na pewno lekarz mi pokaże na usg; ) przy każdej wizycie ja mam na wszelki wypadek :)

Odnośnik do komentarza

majtynka magnez biorę codziennie, bo piję kawę i uzupełniam. Tydzień temu pytałam gin o to, że mi się macica stawia i za wcześnie na przepowiadające, ale stwierdziła, że nie ma reguły. Tylko, że i mnie to 3, więc może dlatego tak się dzieje … jak już tak pożądnie się spina to idzie zestaw dodatkowy magnez 500mg i no spa, te przepowiadające po nospie powinny ustać.
Sylwia2608 jesteś dzielna. Tydzień szybko minie. Głaski brzuszna od ciotki;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Sylwia 2806 - ogromnie trzymam kciuki :-) pomodlę się wieczorem za Ciebie i Twoje Maleństwo :-)

Milla - ja jestem też denat, no może dziś odżyłam. Ale całe te 3 miesiące to masakra. Dziś w nocy zobaczyłam jeszcze rozstępy i godzinę płakałam.

Secondtry - dziękuję za wsparcie :-)

Ja ogólnie fizycznie była lipa, psychicznie przeszczęśliwa :-))))

pozdrawiam dziewczyny :-)))

Odnośnik do komentarza

agabalbina
tak:)
i od pępka mam grubą- czarną ścieżkę ale depiluję, chociaż muszę stwierdzić że w 1 ciąży (poroniona 11tydz) włosy były dłuższe i jeszcze ciemniejsze... ale ciąża mi wtedy zaczęła się we wrześniu, więc może w miesiące jesienno zimowe będziemy się jeszcze ofutrzać:)
jeszcze tak się zastanawiam nad tym pulsowaniem, poczytałam równe artykułu (bo nie było to lekkie bo takie czuje normalnie ale pukanie wyczuwalne wyraźnie ręką na brzuchu, jakby kopniaki ale regularne)- czy to moze być czkawka??

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za wsparcie brzusio pogłaskać od Ciotek teraz leżymy i czytam zaległości na forum Odnośnie pulsowania na brzuszku to ja to czuje od prawie samego początku ciazy.
Wyniki będą jednak w czwartek a kontrolę powinnam mieć w piątek u mojego gin Nurtuje mnie Pytanie lekarz powiedział mi ze jak zauważe wyciek wód płynu owodniowego to mam zgłosić się do szpitala ale zastanawiam się skąd mam wiedzieć że to wody

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq3e3k617pkqzf.png]
http://s9.suwaczek.com/201604042750.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfaru6bdogya69q4.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia super, ze juz odpoczywasz, jestes juz po wszystkim. Zobaczysz ze wyniki beda dobre! Wyslij meza po test do apteki i lezakuj, lezakuj, niech Cie mąż rozpieszcza, odstresuje czymś pysznym:) Lody? Hm:)

Flavia nawet nie wiedzialam, ze sa takie testy, dzieki za info.

Ja mam dzis wieczorem wizyte u nowej gin. Ciekawe, czy jej zdaniem powinnam zrobic Harmony. Kurcze, mam stres. Mam nadzieje, ze poslucham juz sobie tętna i nacieszę uszy, zeby mi do usg starczylo:))

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

@Sylwia cudownie, że już po! nic się nie martw. Wyniki na pewno będą dobre :)

@Secondtry daj znać jak nowa gin, na pewno powie, że Harmony z takim niskim ryzykiem jest szaleństwem :)
Z tym usg na własne życzenie, nie wiem czy to moja fanaberia, nie chciałabym tym zagrozić dzidziusiowi. Wydaje mi się, że póki nie ma plamień to na pewno jest ok, bo przecież jakby coś się działo - mam na myśli to najgorsze to musiały by być jakieś sygnały z wewnątrz.. co myślisz?

@Agabalbina, Majtynka - mi rosły włosy jak szalone na nogach w pierwszym trymestrze, teraz się uspokoiło i mogę się ogarnąć z tą depilacją, nie miałam jednak ciemnych i brzuch też 'czysty'.

@Daisy - a masz już brzuszek? poważnie rozstępy? nie martw się! smaruj na maksa czym się da i głowa do góry! zejdą :)

Odnośnik do komentarza

majtynka czkawkę odczuwa się dokładnie tak jak by dziecko rytmicznie "skakało" raczej bym nie porównała to do pulsowania, choć na dobrą sprawę można.

Brzuch bez ciemnej kresy i włosów to chyba poza zgagą jedyne przyjemności, które mnie omijają w ciąży … włosy rosły szybciej w pierwszym trymestrze taraz depilacja raz na 10 dni.

U mnie kursów kiepski dzień: położna kazała leżeć, jak się brzuch nie uspokoi przez najbliższe 4h to mam jechać na pogotowie. Mąż został więc przynajmniej jest ktoś do pomocy z dziećmi. Niestety jeśli skurcze nie przejdą to znaczy, że jest zagrożenie wcześniejszym porodem. Oby to były H-B, ciekawostka wg położnej z każdą ciąża organizm bardziej intensywnie i gwałtownie przechodzi ciążę, dlatego skurcze przepowiadające na początku 18tc przy 3 ciąży mogą się zdarzyć…

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Melly teraz mnie męczą … parcie na szyjkę i rozpierające skurcze rozlewające się po całej macicy :/ z tym leżeniem to sama wiesz jak jest, ale dziś to mam niezłego stracha … posługują się terminem przedwczesny poród, ale to może dlatego, że przy trzeciej ciąży to szybko może się tak skoczyć, bo jak stwierdziła położna ciało wie, co jest grane. W sumie nie wiem, czemu tak powiedziała. Nic, odpoczywam i tłumaczę Klarze, że zdecydowanie za wcześnie na spotkanie i powinna poczekać.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena127
trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie kwestii skurczy....

Byłam wczoraj u Pani ginekolog "kontrolnie". Tu i ówdzie czytałam o kontroli długości szyjki macicy i byłam trochę zaniepokojona, bo ..... mój medicoverowy lekarz od kiedy jestem w ciąży ani razu mnie nie badał ginekologicznie. I tak trochę pomyślałam, że chyba "to" jest zaniedbane. Na szczęście po badaniu Pani doktor stwierdziła "ładna, długa szyjka". Uff.... potem największa radość - Pani obejrzała na USG "Jasia" i pokazywała go tacie i mi. Pani ma jakieś tytuły i ukończone specjalne kursy związane z USG prenatalnym i komentowała co widzieliśmy na monitorku. Chyba z 10 minut nam pokazywała rączki, paluszki itd. Powiem Wam, że kamień mi spadł z serca od zeszłego tygodnia. Powiedziała, że bez specjalnego mierzenia wygląda, że przezierność karkowa jest ok i dziecko anatomicznie w badaniu jest bez zarzutu. Mam 39 lat i tyle się naczytałam o chorobach genetycznych w związku z wiekiem matki, że w nocy często budziłam się i nie mogłam spać, bo myślałam co będzie jeżeli dziecko będzie chore.... Niestety różnimy się z partnerem w kwestii aborcji i ja jestem zdecydowanie przeciw, on natomiast uważa, że jest dopuszczalna jak dziecko jest chore. W trakcie jednej z dyskusji powiedziałam, że niestety jak dziecko będzie chore, to może mnie zostawić, ale ja nie usunę ciąży, bo takie mam przekonania i nie potrafię tego zrobić. Jestem wdzięczna, że do dnia dzisiejszego życie/Opatrzność nie postawiła mnie przed takimi dylematami.... bo dziecko na dzień dzisiejszy wygląda na absolutnie zdrowe, a w dodatku "nosicielka" - czyli ja, też trzymam się na "swój wiek" wzorcowo (poza jakimiś drobiazgami typu zasadowe pH moczu i minimalnie podwyższony TSH). Nawet moje przytycie 4 kg Pani doktor skwitowała "bardzo ładnie".
Cieszyło mnie też, kiedy widziałam tatę "Jasia", który uśmiechał się do monitora :) a Jasiu fikał i latał po macicy jak dziki i nie ustawiał się do badania nic a nic. Oportunista i uparciuch jak tata :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mme3ge8eho.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ! Ja tez jestem po badaniu. Wczoraj byłam już tak wykończona ze nie mialam siły na nic.. mialam usg robione przez godzinę. Lekarz mierzył główkę i ważył i serduszko słyszeliśmy :) mój skarb już ma prawie 200 gram i na 90% jest chłopcem Antosiem :) lekarz się śmiał ze takiego mocno skaczacego dzieciątka jeszcze na tym etapie ciąży Nie widział, nawet zrobił nam zdjęcie 3D i film nam nagrał na płytkę jak sobie fika U mamusi w brzuszku. Tak się cieszę ze wszystko dobrze...
Co do wagi to ja wróciłam do swojej wagi sprzed ciąży i przykryłam 700 gram. Także teraz już Ryłko będę tyc :)

Ja w moim pierwszym obumarciu płodu nie czułam ze cokolwiek się zmieniło. Organizm cały czas myślał ze jestem w ciazy. Żadnych krwawien, plamien A nawet boli brzucha nie było..
Tak bardzo chciałabym już kupić coś dla malucha ale myślę ze jeszcze za wcześnie .. :)
U mnie szyjka ok i łożysko ok :)

Odnośnik do komentarza

Dzien Dobry
Dziewczyny bardzo sie ciesze ze udaly wam sie badania Jak tak czytam o waszych to juz sie swojgo doczekac nie moge w czwartek
Dzisiaj zerwalam sie bladym switem bo potrzebuje wypawiowac sie przed 8,30 Mam jakies spotknie z lekarzem pracy ktory ma potwierdzic ze jestem w ciazy :D co prawda Usg mi nie zrobi ale jak nie zdarze z tym pawiem to moze mu go zademonstruje w gabinecie na dowod porannych mdlosci
Ansta nie przejmoj sie Ja tez pierwsza ciaza i 17tyg, a ruchow zero Probowalam za rada jednej z dziewczyn zjesc cos slodkiego i wieczorem spokojnie polezec ale wyczułam tylko refluks, ktory o 1 w nocy zmienil sie w pawia Teraz poprostu zaczekam az dostene kopa w watrobe :D

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wrocilam z wizyty i padlam... Ciesze sie ze zmienilam ginekologa. Pani Dr jest bardzo dokladna, bada wszystko na kazdej wizycie. Duzo pyta, tlumaczy, cierpliwie, jest bardzo dokladna, robi wrazenie bardzo profesjonalnej. Zbadala szyjke, ph pochwy, posluchalam serduszka. Dostalam skierowania na krew, zelazo, poziom kwasu foliowego i mocz. I nastepna wizyta 16.11. Co do ryzyk trisomii, okresliła je jako w normie i nie ma jej zdaniem wskazan do dalszych badan. Dla swojego spokoju moge wykonac badanie jesli chce i mam taki budzet.
Mysle o tym, ale juz ze spokojem, bez paniki:)
Vena lezakuj prosze, mam nadzieje ze to BH! Ja w poprzedniej ciazy mialam trwardnienia od 18 tc, lezalam na lekach rozkurczowych do 36 tc... Mam nadzieje, ze Klara, grzeczna córeczka posłucha mamy i bedzie grzecznie czekac na 38 tc. Trzymam kciuki!

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

agabalbina Magda1010 dzięki dziewczyny. Pocieszyłyście mnie :-) spróbuję z tym słodkim jednak mam obawę, że może się również u mnie skończyć pawiem...
secondtry super, że trafiłaś do pani Doktor. Przynajmniej uspokoiła Cię. Zobaczysz, że Klara posłucha mamusi i będzie grzecznie czekała do kwietnia :-)
Dziewczyny czy Wy też jesteście ciągle zmęczone? Ja mogę spać po 12 h a przed ciążą nigdy mi się tak nie zdarzało. Należałam raczej do tych rannych ptaszków :-)

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

ah.. zazdroszcze tym, które czują już te ruchy, u mnie cisza..
nie licząc jednego kota, który szału od ponad godziny chyba dostał i chodzi w kółko i miauczy i jęczy nie wiadomo po co ;P
a wiecie, że odkąd jestem w ciąży to koty się inaczej zachowują? bo ogólnie to moje to takie dzikusy trochę, do głaskania czy wskakiwania na kolana to muszą mieć ochotę, broń Boże samemu je wziąć. A tu jaka miła niespodzianka jak tylko się położę to oba mam zaraz koło/na sobie i mruczą do brzucha [; Czytałam, że ponoć w ciąży kobieta jakieś delikatne pole magnetyczne wytwarza i to dlatego. Aż miło w końcu mieć w domu normalne koty [;

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...