Skocz do zawartości
Forum

Od kiedy nocnik?


Rekomendowane odpowiedzi

okres letni jest dobry dlatego, że jest ciepło i jak dziecko dużo zasikuje majteczek, to szybko pierzesz i suszysz. Moja ma 2 lata i 4 miesiące i od czerwca bez pieluchy, przyszło samo, pierwszego dnia zrobiła siku do majtek chyba 4 razy, ale nie miałam serca zakładać pieluchy, bo było gorąco strasznie, drugiego dnia dwa razy, a od trzeciego woła wszytsko, oczywiście czasem coś tam się zdarzy, ale ogólnie bardzo dobrze jest, po prostu dorosła, wcześniej próby nocnikowe były, ale nie lubiła, albo mówiła, jak już zrobiła, Karomama ja bym próbowała nocnikować, jak jest, zainteresowana, może okaże się, ze dorosła wcześniej, może będzie robić tylko kupę, a może siku i kupę, ale warto spróbować, latem dzieci strasznie się pocą od tych pieluch i częściej mają odparzenia.

Odnośnik do komentarza

W te lato miałam nauczyć Amelkę korzystania z nocnika. Ciężko, było i się nie udało. Jednak się nie przejmuję, najważniejsze, że rozumie do czego służy nocnik. Raz dziennie, czasami dwa siada na nim i coś zrobi, ale pampersy dalej obowiązkowe. Spróbujemy za rok, bo lato to faktycznie najlepszy czas. Pozdrawiam.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73rzlal81k.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam.
Dwa tygodnie po skończeniu roku chciałam zacząć naukę korzystania z nocnika,ale Synio uznał nocnik za niezłą zabawkę również jako kapelusz się przydał i nocnik poszedł w odstawke ale za to bardzo chętnie zapatrywal się na siedzenie na kibelku i w to mu graj. Teraz ma rok dwa miesiące i 9 dni i nocnik nadal jest bee a kibelek cacy :-)

Odnośnik do komentarza

Ja zaczęłam po skończeniu 18 miesięcy, bo raz że po spaniu pieluszka sucha a dwa że nagminnie rozpina pieluchę (potrafi rozpiąć i wyciągnąć bokiem, a bodziak zapięty zostaje). Tylko wydaje mi się to i tak za wczas bo nie ściąga spodenek żeby siąść samej na nocniku, ale posadzona zawsze coś zrobi.

Odnośnik do komentarza
Cześć, czy słyszeliście o nocnikach jednorazowych Tron?
Używanie jednorazowych nocników również przyczynia się do dbania o środowisko!
[reklama usunięta]
Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Mój starszak zaczął wykazywać oznaki gotowości na ok 2,5roku i jak miał 2l9mcy odpieluchował się w 1 dzień i z 1 wpadką, potem 100% na nocnik. Młodszy ma 2lata i 2mce i jeszcze zdecydowanie nie jest gotowy, chociaż czasem papuguje po bracie, ale sika małymi porcjami co 30min, więc nawet nie zaczynamy jeszcze.

Zakupiłam również takie ksiązki:

https://bookolika.pl/pokaz-produkt/postepy-malucha-superpakiet-mamusiu-chce-siusiu-czas-na-sen/12

Mam nadzieję, ze trochę pomogą w nauce. 

Odnośnik do komentarza
Gość władysławP

Dla mojego dziecka od 19 miesiąca korzystamy z nocników biodegradowalnych [reklama usunięta]. Są bardzo wytzymałe i polecam dla osób dbających o środowisko

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...