Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 4leks4ndr44

napisze Wam pokrótce co u nas...
Witek już ladnie sypial w bujaczku, na kanapie itp a od dwóch dni znow ręce... No ale co zrobić... Skoro tego potRzebuje, to przeczekam i mam nadzieje że znow mu síe odmieni.
W zeszły czwartek po szczepieniu witek był bardzo obolaly, ospaly, płaczliwy.. A jutro kolejne. Jutro trzecie wklucie tych z nfztu i pneumokoki i rotawirus. Lekarka uprzedzala że po pneumo potrafią dzieci mieć wysoka goraczke. Jest już ktoras mama po tym szczepieniu?
Piszecie o prasowaniu... Ja to bardzo lubię, powiedziałabym nawet że mnie relaksujd he he ale już zwyczajnie czasu na nie nie mam. ;/ ledwo znajduje chwilę żeby mężowi wyprasowac ubrania.
Witek też lubi spac tylko na jednym boku, wtedy w ciągu dnia prowokuje układanie na drugim, kładę tak żeby síe odwracał w strone pokoju albo zabawek itp
Zaczęliśmy też już zabawę na macie i przy karuzeli. Lubi to :) chociaż chyba wciąż wygrywa obserwowanie twarzy jak stroje miny do niego i śpiewam :D. Wtedy tak síe śmieje. I podpisuje síe pod słowami wszystkich chyba mam, że jeden uśmiech wynagradza absolutnie wszystko!
Ostatnio byli u nas znajomi a ja cały wieczór spędziłam w sypialni usypiajac niuniusia ;) i wiecie co.. Ani trochę nie czulam że coś tracę :). Choć wiadomo że każda chwilę dla siebie bardzo doceniam i oby były jak najczęściej.
Podnoszenie głowy ćwiczymy, ale mam wrazenie że zawsze jest nieodpowiedni moment na to 1. Jak wstanie to nie bo głodny 2. Jak zje to nie bo świeżo po jedzeniu 3. Jak trochę odczekam to już wtedy jest zmęczony i marudny i nie chce mu síe ćwiczyć.
Ale jakoś działamy...

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Marta a
Ale síe usmialam z tych zakupow ;D i co, można? Można!
Nas też ciągle tesciowa odwiedzała ;/ i bardzo síe wtrącała... Ale popracowałam trochę nad tym i jest w miare ok :-) przynajmniej z mojej perspektywy..

Agapo
Hania rosnie w takim tempie jak witek dziś 9 tyg i niecałe 6 kg ;p a waga urodzeniowa 2910 :-)
Zakładam mu uranka gdzie na metce jest 3-6 miesięcy a na niego to małe hehe :-D ale co síe dziwić jak tylko by cycal :p

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
U nas wszystko w normie. Nocka w miarę przespana. Madzia kładzie się koło 23:00 a potem co 2-3 godzin wstaje do karmienia i przewijania. Straszna z niej "królewna" bo jak ma coś w pieluszce to zaraz się wierci i po spaniu ;). No i jest też małym żarłoczkiem :). Teraz śpi, ja zastawiłam obiad i mam chwilkę dla siebie :).

Co do prasowania ubranek to na razie jakoś mi to idzie bo powiem szczerze jest to dla mnie chwila przyjemności (mam podobnie jak MłodaFasolka). Moja chwila relaksu to też wieczorna kąpiel, kiedy podrzucam Małą tatusiowi a ja chlapię się pod prysznicem i mam 100% relaksu, o oni sobie radzą :). Ubranka piorę jakieś 2-3 razy w tygodniu, bo wolę mieć mniejsze partie do prasowania :).

Jeśli chodzi o gamę kolorystyczną w naszej komodzie to tak jak piszą dziewczyny - róż rządzi na całego (jakieś 90% ;)). I tu się zgodzę - jest to słodkie.

Z główką na razie nie mamy problemów - Madzia lubi kłaść się na prawej stronie ale nie protestuje przy innej pozycji. Lubi też leżeć na wznak i oglądać swoją karuzelkę :).

mamaMa - dzwoniłam wczoraj do położnej i niestety mnie nie pocieszyła, bo stwierdziła że skoro pojawiła się żywa czerwona krew to raczej jest okres - to się nie nacieszyłam wolnością od szału hormonów ;)... W poniedziałek idę do gin. to się dowiem co i jak dokładnie.

Gabi82 - u mnie z leżeniem na brzuszku nie ma problemu, ale mój synuś na początku jak był mały strasznie tego nie lubił i też płakał w niebogłosy jak tylko go tak ułożyłam więc wiem o czym mówisz. Potem mu przeszło :)

Ja na pierwsze szczepienie wybieram się w poniedziałek, a jutro mamy USG bioderek. Mam nadzieję że wyjdzie dobrze.

Marta A - ale miałaś koszmar - współczuję. Też bym była przerażona... Ale to wszystko wina naszych hormonów...

~4leks4ndr44 - no to z Twojego synka będzie super kawaler jak tak rośnie :).

Odnośnik do komentarza

Aleksandra
To widze ze Mamy podobnie z kladzeniem na brzuszku ale staram sie zeby codziennie cos polezala oprócz tego co na mnie bo zauwazylam koło 5 tyg ze ładnie podnosiła jak leżała na mnie a na podłodze czy łóżku juz niekoniecznie ciągnęła głowę. Ogólnie w ciagu dnia spi niedużo wiec zawsze jakas okazja sie znajdZie:)
A ze skinieniem to moja Hani od jakiegoś tyg wlasnie zaczyna sie slinic i zjadać sobie rączki. Smoczka sporadycznie dostaje bo albo nie chce albo zamiast saac to jakby gryzla a zazwyczaj z 5 min possie i wyplowa. Wiec ręce idą w ruch. Mam pytanie czy wasze dzieciaczki tez ssaja rączki i czy sie slinia?
Ja wczoraj miałam szczepienie 5w1 pneumokoki i rotawirusy i mimo moich wielkich obaw Hania zachowywała sie normalnie jadła, spała tyle co zwykle i podwyższonej temp tez nie miała ale wydaje mi sie ze każde dzieciątko moze reagować inaczej.
Tak jak piszecie bujaczek dobra rzecz choć moj wersja najprostsza a i tak pomaga bo człowiek moze cos zrobić a mały człowieczek ma widok na wszystko:)
Młoda fasolka
No fakt ja tez tak miałam ze nie chce różowego i fakt pokoik tak sie udalo ze nie jest różowy ale z ciuszkami to nawet cieżko zeby nie były różowe bobw sklepach pełno takich wiec Hania garderoba to tez 95% różu ale fakt wyglądają w tym dziewczynki uroczo:)
Marta a
To faktycznie mialas straszny sen ale dobrze ze to tylko sen. Jak toj Semi po szczrpieniu wszystko ok? A ty to jesteś super mama i jak to mówią "matka Polka" zakupy dziecko wózek i z wszystkim sobie sama poradzi :)
Piszecie o uśmiechach super sprawa jak te dziaselka z rana człowieka powitają :) i jak uśmiecha sie maleństwo jak zobaczy człowieka. Jak moja maź wraca z pracy i wita sie z mała tobusmiwch od ucha do ucha i zagaduje do taty:) i to jak sie zmieniają na buzkach dla mnie Hania co tydzien jest inna :)
Takie nasze małe cuda :):)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Marta gdybym tylko miala czas to przygarnelabym tez Twoje prasowanie ;D. Ja to uwielbiam ten zapach świeżego prania.. ;d

Aga po
Fajnie że Hania tak dobrze zareagowała na szczepienie. Ja síe trochę obawiam jutrta bo wiem jak było ostatnio.. Ale damy rade :) . U nas ze smoczkiem jest tak samo. Jakoś nie mogę tego mojego uparciucha do smoka przekonać:)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Alusia
To rzeczywiście mała królewna ;) podobno to normalne że tak dzieci na mokra pieluszke reagują chociaż u witka tego nigdy nie zauważyłam czy przed czy po zmianie zawsze tak samo síe zachowuje :) Powodzenia na badaniu bioderek :)

Odnośnik do komentarza

MartaA, przerażający sen. Na całe szczęście, to TYLKO sen.
To ja pisałam, że męża następnym razem wyślę na szczepienia.
Dobrze, że Semi był dzielnym chłopcem

AgaPo, super, że z córeczką wszystko ok :)

Aleksandra Polunia też jakoś specjalnie nie zareagowała na szczepienia (także pneumokoki). Nie miała gorączki, ani obrzęków nóżek. Była radosna jak zawsze :)

Tydzień temu byłam z Polą na usg bioderek, badania wyszły bardzo dobrze, 16 marca mamy kontrolę.
Mała również jest delikatniusia, bo tylko puści bączka, poleci kleksik na pampka a Ona już w ryk i wymieniać trzeba:)

Do mam, które miały cukrzycę ciążową:
czy wszystko się u Was uregulowało? Robiłam dziś test obciążenia glukozą i wynik jest super. Na czczo 80, a po 2 godzinach 104, więc uwolniłam się od tego paskudztwa. Bałam się, że mi ona zostanie, bo jestem obciążona genetycznie, ale na szczęście minęła.

A poniżej zdjęcia Poli :)
Czasem uda nam się uniknąć różu, ale nie do końca :)

monthly_2015_01/grudniowe-2014-maluszki_24050.jpg

monthly_2015_01/grudniowe-2014-maluszki_24051.jpg

monthly_2015_01/grudniowe-2014-maluszki_24052.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Hej. :)

Mamusie mam pytanie. Czy jak podajecie swoim pociechom herbatkę rumianek czy koper, dosładzacie je?
No ja wczoraj myślałam, że wyjdę z siebie. Malutka zaczęła koło 23 arię operową :p A o 22 wypiła 100ml mleka dałam jej herbatę oczywiście wypluła wszystko, z wodą tak samo, zadzwoniłam do mojej mamy i kazała mi lekko posłodzić laktozą, dosłownie troszkę i bum! Julka wypiła całe 60ml herbaty! :) Tylko czy dobrze robię dosładzając...

Nuria- Koniec końców wybrałam tą z FP z misiami. Mój mąż powiedział, że tamta różowa jest za pstrokata... :)

sqolka- Oj cieszą! Serio, jak prasowałam wcześniej ciuszki dla Piotrusia :D To jakoś tak mniej frajdy miałam, a tu te sukieneczki, koszulki, legginsy. Mała księżniczka. Oh :D :D :D

Po prawie 3 tygodniach brania zastrzyków, wstrętych tabletek w końcu jestem wolna!
I dzisiaj zauważyłam, że zanikł mi pokarm... I moje piersi automatycznie stały się duużo mniejsze. Ciężko mi jeszcze zaakceptować fakt, że posiadam piersi, które są bezużyteczne dla mojego dziecka... Ehh...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

MartaA- spróbuj podgrzać wodę do picia- wtedy chętniej wypije.

4leks4ndr44- ja szczepiłam za jednym zamachem 5 w 1 i pneumokoki- mały miał w nocy delikatnie podwyższoną temperaturę, ale nie na tyle aby mu czopki dawać.

AgaPo- mój Antoś też wkłada rączki do buzi, ale nie tyle ssie co bada je językiem. Wczoraj w podobny sposób potraktował grzechotkę, którą trzymał w rączce.

MłodaFasolka- ja bym nie dosładzała, potem będziesz mieć problem z wprowadzaniem warzyw, bo nie są słodkie. Nie ma co od początku przyzwyczajać do cukru, bo to szybko uzależnia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Mamama
Tak o to mi chodzilo pierwsze wlasnie ogladalismy w berlinie ta klinike ale potem znalezlismy tez w bonn blisko nas wiec jak cos to tu sie bedziemy w razie awarii wybierac na helmtherapie.

Marta a
Ja bym mogla to bym chetnie wpadla na male pogaduchy :)
Powiedz mi jak ty to masz z tymi szczepieniami? My jedynie teraz mamy miec na pneumokoki a dopiero reszta od 27.02 tak mam napisane na tym zoltym zeszycie od Colina wstawie Ci zdjecia czy masz te same czy jakies inne jeszcze?
Dalas rade w sklepie jestes jednak cool :) ja po zakupach tez zawsze wygladam jak slon maxi cosi z mlodym torba z duperelkami torebka gdzies i pelno reklamowek sasiedzi se pewnie mysla co za Ciulnieta :)

Soqlka
Moze zle napisalam ubranka ja troche mietole ale po praniu bez prasowania wygladaja bardzo dobrze. Wiruje na najnizszych obrotach wiec sa proste :) nawet Ci dodadm zdjecie :)

Gabrycha
Colin teraz rusza sie we wszystkie strony ale jak przychodzi do spania to i tak ta glowka zawsze na prawa strone leci

Aleksandra
Moj strasznie slini sie jak daje mu smoczka i pcha oczywiscie powoli wszystko do buzi nawet jak moj palec zlapie to juz idzie w kierunku buzki.

Mloda fasolka
Ja nic nie dosladzam .
Dodaj jakies zdjecia twojej laluni w rozu wkoncu :)

Odnośnik do komentarza

Megi möj dostal wszystkie na raz jedna ta 6 w 1 w jedna nözke,druga w druga nözke a trzecia jest doustnie tylko nie wiem ktöra byla do ustnie a ktöra dozylnie Pneu czy rotav. 25.02 nastepna wizyta.

Fasolka ja kupuje specjalnie bez cukru i nie dam cukru za nic na swiecie tak dlugo az bedzie to konieczne! Nie chce uczyc do slodkiego bo pözniej bedzie chcial wszystko na slodko,niech wogöle nie wie co to slodkie.
Jakie sie zrobily twoje piersi?

soqika wlasnie,wlasnie ty pisalas!
Mala ksiezniczka z Poli!

iza-majka ja wale normalna kawe 2 dziennie i nie mam z tym problemu,maly tez nie.Nie potrafie bez kawy,jestem uzalezniona jakas.

Aleksandra ja uwielbiam swieza posciel hyy....

Odnośnik do komentarza

Popieram Was w 100% względem cukru i postaram się nie słodzić. Tylko przypuszczam, że to będzie trudne, bo moja Julka dostawała w szpitalu glukozę do dopajania... Dlatego też pewnie w domu mi pluje jak dostaje zwykłe herbatki. A zależy mi żeby dostawała coś innego do picia niż tylko mleko, a szczególnie zależy mi żeby piła koperek. Zobaczymy no zamówiłam jeszcze tą herbatkę z Humany na brzuszek.

MartaA- Jeszcze D jest ciut małe, ale z F zeszłam do E. Masowałam je dzisiaj żeby sprawdzić czy nie mam nigdzie żadnych grudek, ale jest ok. Są takie inne... Bardziej jędrne?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Mae krostki ma na buzi i ma trochę szorstką skórę na buzi, są to małe krostki raz blade prawie nie widoczne a raz czerwone. Na razie odstawiłam mleko i jego produkty i smaruję maścią zobaczymy co do pomorze.

Miremele dokładnie dieta to coś strasznego i w dodatku okazuje się że praktycznie nie ma produktów bez mleka ja kupiłam masło roślinne pewna że jest ok a tu czytam skład i co widzę SERWATKĘ no to co ja mam jeść:( Ja na razie na maksa nastawiona na karmienie piersią zobaczymy jak długo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

witajcie mamusie :)
co do prasowania to ja prasuje, lubię to robić i nie lubię pogniecionych rzeczy. prasuję tylko od małej rzeczy, na nasze nie mam czasu. wczoraj kupiliśmy małej huśtawkę, ale spała i dzisiaj dopiero zobaczymy jak się jej podoba. od paru dni kładę mała na macie i się jej podoba, poleży z 15 minut.
dzisiaj mieliśmy ostatnią wizytę położnej i mała waży 3650, najniższa jej waga to 3070g a w piątek ma 6 tyg. my dalej ubieramy rozmiar 56 i pampersy 1.
Mae też miałam problemy z wagą małej i dokarmiamy mm, na dobę dostaje koło 150-180 ml. nie jest to nic strasznego. ja tez na początku nie chciałam ale teraz ma to swoje plusy można czasem wyjść i zostawić małą.
Lenson jak u ciebie? masz lepszy nastrój? ja byłam u fryzjera i taka wizyta dużo dała człowiek się rozerwie
Martaa my mieszkamy z tesciowa, każdy na swoim piętrze, przychodzi i czasem mnie wkurza swoimi radami, ale mamy z kim zostawić Dominikę i możemy jechać na zakupy.
mam kilka pytań do was
1. czy wasze dzieciaczki odginają głowę do tyłu? moja czasem nawet tak śpi.
2. jak często przebieracie ubranka maleństwom?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Marta a
Chodzilo mi o to ze ty teraz dostalas a my dopiero za miesiac je bedziemy mieli. Dziwne. Powiedz mi uzywasz dla malego kosmetyki z bübchen?

Marta89
My codziennie rano zakladamy czyste ubranka i codziennie wieczorem czysta pizamke chyba ze w ciagu dnia uleje sie Colinowi to zmieniamy sweterk czy body ale to sie zadko dzieje. A kolki u nas pojawily sie pierwsze w 6 dobie jakos teraz juz nie mamy :) pokonalismy :)

Odnośnik do komentarza

Marta89- Jaka już duża ta Twoja dzidzia :)
U mojej Julki jeszcze nie zauważyłam odginania główki do tyłu. Co do kolek u Nas pojawiły się w 5 dniu. I teraz zdarzają się raz na 2-3 dni a czasami codziennie. Są póki co znośne.
A co do przebierania ja córcię przebieram codziennie po kąpieli i w ciągu dnia jak jej się na przykład uleje wiadomo. :)

Ja do kąpieli używam mydełka Bambino i po kąpieli smaruję małą oliwką Bambino łącznie z włoskami i ciemieniuszką. Nic się jej póki co nie dzieje tfu tfu. A no i psitkę i dupkę smaruję Linomagiem bo Sudocrem coś jej nie pod pasował.

No i nadal nie możemy używać chusteczek nawilżanych. W sumie w domu mi to nie przeszkadza bo wodę i waciki mam pod ręką, gorzej będzie jak później nadal nie będzie mogła ich używać i będziemy wychodzić z domu...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Mloda fasolka
My tez nie uzywamy chusteczek nawilzanych bo wysuszaly skorke kup i zobacz np w rossmanie z baby dream chusteczki z olejkiem albo w innych sklepach tez powinny byc . One sa o wiele bardziej suche ale zostawiaja duzo olejku ja po tym mam cale tluste rece

Odnośnik do komentarza

Hej,
MartaA - ja mam tak samo z kawą. Przez całą ciążę piłam 1-2 dziennie i po porodzie się to nie zmieniło. Nie zauważyłam, żeby małemu to przeszkadzało. Współczuję takich żywych koszmarów. Teraz człowiek boi się o bezpieczeństwo jeszcze bardziej.
marysia - mój ma też sporo krostek na buzi ale dzisiaj jeszcze dopytałam położną. Położna uważa, że to u nas jest typowy trądzik niemowlęcy i że typowe jest nasilenie około 6 tygodnia.
Megi - a jak u was ostatecznie z chrzcinami? Powiem Ci, że miałam straszny dylemat bo i tak źle i tak niedobrze.
Fasolka - nie myśl tak o swoich piersiach. To w dużej mierze niestety wina położnych, że skiepściły ci początek karmienia. Przy kolejnych dzieciach może spróbujesz znów :)

Tak się stresowałam dzisiejszą wizytą a tutaj super wieści :) Antoś przybrał w ostatnim tygodniu 320 g! :))) Teraz moja kluseczka waży 4470 g.
Także mamy tak trzymać. Na szczęście odbił się od granicy centyla, bo już prawie przekraczał linię w dół :/
Za to dziwnie jakoś ze szczepieniami, bo byłam przekonana, że teraz mamy ten cały komplet a tymczasem usłyszałam, że w 6 tygodniu będą tylko rotawirusy a pozostałe szczepienia dopiero w 3. miesiącu...

monthly_2015_01/grudniowe-2014-maluszki_24065.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...