Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Całe życie marzyłam o mdłościach w ciąży ... Trwa 8 tc i wczoraj jak mnie dopadło, to cofałam moje życzenie. I kolejny raz Ktoś na górze mnie wysłuchał ... zamienił mdłości w grypę jelitową. Całe szczęście sama jelitowka nie jest groźna dla ciąży. Należy uważać, by się nie odwodnić. Choć z tym trudno, jeśli zwraca się wypijaną wodę. Już jest OK. Mam brać Smectę - zalecenie mojego ginekologa. Oby Wam się nigdy ta informacja nie przydała ...

Odnośnik do komentarza

Cześć Wam :) Jesteście szalone :D nie było mnie jeden dzień i prawie pół godziny nadrabiania w czytaniu :D Ale bardzo mnie to cieszy, że nasze wrześnióweczki takie chętne do rozmowy i że ten wątek tak radośnie żyje :)

Ja byłam wczoraj oddać krew i mocz, między innymi także na toxoplazmozę i tsh, w poniedziałek odbiorę wyniki, mam nadzieję, że wszystko jest ok. Przed ciążą miałam lekką anemię i tsh na granicy więc zobaczymy.
Ważyłam się dziś rano dziewczyny - od początku ciąży wskoczył mi już kilogram, a to przy nudnościach, ciekawe jak będę wyglądać jak przestanie mi być niedobrze :D
No i nie chcę zapeszać, ale dzisiaj trochę lepiej się czuję jak na razie ;)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczyny mnie wczoraj wieczorem mdlilo a jak mylam zeby to troche zwrocilam ble. Dzis jak na razie ok tylko taka spiaca jestem. Kiedy zamierzacie podzielic sie z rodzina i znajomymi ze jestescie w ciazy bo ja jestem w 10 tygodniu ale nikomu nie mowie jeszcze, bede trzymala to dla siebie jak dlugo sie da a szczegolnie przed moja 6 letnia corka bo ostatnio jej powiedzialam w 13 tygodniu a w 20 ciaza obumarla. Amelka potrafi do tej pory plakac przed spaniem ze teskni za swoja siostrzyczka Isabelle.

Oliverek 05.09.15 4020 kg

Odnośnik do komentarza

Joanna89a masakra :/
Ja miałam super okazję na święta, więc moi rodzice i teściowie dostali prezenty pod choinkę ;) było to spontaniczne, bo pierwsze pod choinką znalazł prezent mój mąż, a później zdecydowaliśmy ze zaryzykujemy i zrobimy juz tą radość także rodzicom. Nikt więcej nie wiedział do pierwszego usg, wtedy dowiedzieli się dziadkowie i rodzeństwo. Teraz to stopniowo kolejne osoby się dowiadują, np ciocia męża jak byliśmy ostatnio u nich w odwiedzinach po tym jak odmówiłam ciastka...zaraz było pytanie czy mi co nie dolega hehe ;) no a dalej to wiecie jak poczta pantoflowa działa

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Do mnie zadzwoniła Pani z kliniki w Wigilię że ma moje wyniki bety i że jestem w ciąży. My o maluszka już tak długo się staraliśmy że straciłam już nadzieję,więc jak tylko się dowiedzieliśmy to nie wytrzymaliśmy musieliśmy powiedzieć tym bardziej że w Wigilię byliśmy u teściów. Wszyscy płakali ze szczęścia.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Maminka_2015

joasiaG
Dziewczynki a czy któraś z Was choruje na astmę lub czy znacie kobiety z tą chorobą które rodziły naturalnie?

Przy astmie rodzi się normalnie, moja siostra rodziła naturalnie i nic się nie działo. Ja nie mówię nikomu o ciąży, powiem po badaniu genetycznym, bo nie ma co rodziny przyzwyczajać.

Odnośnik do komentarza

Hej. My już prawie wszystkim powiedzieliśmy. Nie widzę powodu aby to ukrywać, szczególnie, że nie przewiduję aby coś się złego przydarzyło ;p
Poza tym, specyfika mojej pracy wymaga aby ktoś mnie zastąpił, a nie da się tego zrobić z dnia na dzień, tak więc do czasu zwolnienia na które się wybieram w czerwcu lub lipcu będę zastępująca mnie osobę wdrażała.
... a co do rodziny ... nie mogłabym im zabrać możliwości przeżywania z nami wszystkiego :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgoi6zfeqr.png

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 10 tygodniu i wiedzą tylko moi rodzice ,rodzina męża jeszcze nic nie wie.Nie powiedzieliśmy jeszcze znajomym a nawet córci.Nauczeni doswiadczeniem milczymy jak grób.Jest to coraz trudniejsze bo juz mocno przytylam ale pomaga mi zima..;)Kurtka obszerna,warstwy ubrań i jakoś leci :) Coraz częściej widzę że rozmówcy patrze na mój brzuch,zakrywam sie wtedy torebka żeby nie wchodzić na temat :)

Odnośnik do komentarza
Gość Maminka_2015

Jak jesteś w 9 tygodniu to już powoli powinnaś się zapisać na badanie, bo tego nie wykonuje zazwyczaj lekarz prowadzący. Mi na wizycie w 7 tygodniu lekarz kazał się zapisać między 11, a przed skonczeniem 14 tygodnia. Test z krwi jest proponowany przy tym badaniu, bo to powinno być wykonane w tym samym dniu. Na tej podstawie wylicza się ryzyko.

Odnośnik do komentarza

Ja nie uważam że pierwsze badanie prenatalne jest konieczne jeżeli kobieta nie jest w grupie ryzyka. Wykrywa takie choroby których i tak wyleczyć się nie da (zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Patau) a jedynie pomaga oswoić się rodzicom z myślą o tym, że dziecko będzie chore. Nie wiem jak Wy ale ja bym się na aborcję i tak nie zdecydowała przy jednej z tych chorób, więc także nie widzę takiej konieczności (co nie znaczy, że nie zrobię tego badania dla świętego spokoju). Mam koleżanki, które tych badań nie robiły bo uważały że stres związany z wiedzą o takiej chorobie dziecka mógłby tylko zaszkodzić.

Ważne są badania prenatalne pomiędzy 18 a 22 tygodniem bo wtedy można wykryć wady serca które można leczyć jeszcze w czasie ciąży i te powinno sie jak najbardziej wykonać.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Hej Olivka29 pisalas ze jestes w uk ja rownierz, usg mam dopiero 5 marca u poloznej juz bylam, krew i mocz poszly do badania. Jako ze jestem w ciazy po poronieniu to teraz mam lepsza opieke i gdy mialam plamienia to juz dwa razy mialam robione emergency scan. W 15 tygodniu mam wizyte z consultantem. Z jakiej czesci uk jestes.

Oliverek 05.09.15 4020 kg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...