Maluchy

Fotelik samochodowy a choroba lokomocyjna

~Mama Marta

~Mama Marta

Moja córeczka ma najprawdopodobniej chorobę lokomocyjną. Kolejny raz nam w dłuższej niż godzinę podróży wymiotuje. No i stąd moje pytanie- słyszałam że jest fotelik, który ma jakiś system minimalizujący drgania i kołysanie- czy to prawda i jaki to fotelik bo prawdę mówi ac nie byłąm zainteresowana i nazwa mi umkneła, a teraz szukam i nie mogę znaleźć

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ulla

Ulla

szczerze to pierwsze słyszę ale nie interesowałam się tematem - pewnie i takie już cuda wymyślili żeby pomagać dzieciakom w takiej sytuacji - mam nadzieję że dziewczyny z forum ci pomogą

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 38 lat, Jaworzno
~cotoktoto

~cotoktoto

Pewnie o fotelik JANE EXO ci chodzi ( 9-18)
Co do tego czy pomaga w chorobie lokomocyjnej - słyszałam ze podobno tak. Moje dziecko nie ma tego problemu stąd nie wiem czy to działa. Natomiast fotelik faktycznie posiada taki specjalny system, który tak naprawdę ma zapewnić dziecku większe bezpieczeństwo w razie ewentualnego uderzenia - ten system pochłania jakoś energię uderzenia, łagodzi wstrzasy i kołysanie, stąd pewnie przez to pomaga też w chorobie lokomocyjnej. Tak na mój chłopski rozum :)

marzen@

marzen@

Fotelik ma być przede wszystkim bezpieczny, dopasowany do samochodu i dziecka.
Mnóstwo jest na rynku dobrych fotelików, które absorbują wstrząsy przy wypadku.
Warto zadbać natomiast o odpowiednie przygotowanie dziecka do podróży: lekki posiłek, zero słodyczy i słodkich napojów, żadnych odświeżaczy w aucie, samochód ma być przewietrzony, można uchylić okno, dziecko odpowiednio ubrane (nie za ciepło). Dobrze, by maluch nie patrzył przez boczne okna (obrazy szybko zmieniają się co może powodować nudności). Niech patrzy przez tylną bądź przednią szybę. W sklepach są do nabycia specjalne opaski na nadgarstek niwelujące mdłości - ja nie mam tego problemu z dziećmi, ale kolega ma i bardzo polecał - dzieciaki zaczęły w podróży zasypiać i problem wymiotów się skończył.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 12 lat, gdzieś daleko stąd...
~Byzk

~Byzk

Witam ja moje dziecko posadziłem na przednim fotelu i pomogło tak mi lekarz doradził.

~cotoktoto

~cotoktoto

Nie, na przednim siedzeniu bym dziecka nie posadziła , bezpieczniej jednak na tylnym, tak gdzieś czytałam
No a co do bezpieczeństwa bo ktoś o tym pisa l- jak najbardziej tak. Co do wspomnianego EXO to jeden z bezpieczniejszych fotelików jak o to chodzi. Testy adac ma na 4gwiazdki, ma dodatkowe boczne wzmocnienia w razie uderzenia z boku - nie wszystkie foteliki to mają niestety jeszcze. No i isofix z systemem alarmowym - że jak źle sie zamontuje to system daje znać- to też istotne ze względu bezpieczeńwtwa. No i ten cały system o którym tu piszemy pod kątem choroby lokomocyjnej - on jest bardzo ważny ze względów bezpieczeństwa bo absorbuje siłę uderzenia. A swoją drogą nie znam innych fotelików z takim systemem ..

~kps

~kps

Mnie też sprzedawca w dziecięcym zachęcał do EXo i mówił ze ten system jest tylko w nim, specjalnie opracowany. plus ten system wentylacji, wzmocnienia boczne i główki i super fotelik. Żal bo "my" niedługo z niego wyrośniemy i co potem? jest jakis tak samo dobry jak exo?

~karolina911

~karolina911

Wierzycie w to że jakiś super hiper fotelik sprawi że dziecko nie będzie miało choroby lokomocyjnej? Serio? No bez jaj przecież wymioty nie są tylko od drgań. Ja pamiętam, że jako dziecko miałam chorobę lokomocyjną i to nie od tego że coś drgało tylko od tego że jak patrzyłam w oko to widziałam te paski na drodze jak szybko mijały i wtedy mi było słabo... No dobra mniejsza o to :P Słyszałam, że teraz na mdłości można podać dziecku imbifem - kropelki i po kłopocie. Jest bezpieczny a naprawdę działa.

~renatta543

~renatta543

Jak widziałam w porównywarce niedawno to ceny exo wahają się od 700 zł - to wg mnie dużo nie jest jak na foteli z isofixem- znam dużo droższe i bez takich dodatków i nowoczesnych systemów i udogodnień jak ten