Skocz do zawartości
Forum

Poznaj rowerek, na którym Twoje dziecko nauczy się jeździć


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Może i ładny, ale tak szczerze, to co myślicie o tych rowerkach biegowych? Rozumiem - dziecko uczy się utrzymywania równowagi, ale czy coś jeszcze? Mam wrażenie, że trudno mu potem będzie przejść od zwykłego łapania równowagi do jednoczesnego kręcenia pedałami i skręcania - ten rowerek ma z tego co wiem ograniczone możliwości skręcania kierownicą. Co Wy myślicie o biegowych rowerkach?

http://fajnamama.pl/suwaczki/113th86.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/94iwl9o.png

Odnośnik do komentarza

z własnego doświadczenia powiem, że u nas biegówka się sprawdziła. Syn dostał rower na 2 urodziny (w zeszłym roku), co prawda trzeba było dowiercić jedną dziurkę, by maksymalnie opuścić siodełko. Syn szybko złapał równowagę, w niedługim czasie potrafił odepchnąć się i przejechać długie odcinki kierując. W tym roku, zaczęliśmy sezon od biegówki. Szybko przesiedliśmy się na normalny rower. Pedałowanie złapał na rowerze trójkołowym, na którym siadł w jakimś sklepie. Wtedy właśnie zasiedliśmy na normalnym rowerze 12" Po tygodniu konsekwentnego biegania za dzieckiem (kupiliśmy drążek), syn zaczął samodzielnie jeździć. Oczywiście, nie przestaliśmy biegać za nim jeszcze jakieś 3 tygodnie. Dziecko w wieku 3 lat ma mocno rozproszoną uwagę, jeśli coś akurat go zainteresuje :) W styczniu skończył 3 lata, w kwietniu pędził już na rowerze sam. Myślę, że biegówka to świetne przygotowanie. Dziecko rozwija przede wszystkim koordynację, co z kolei wpływa na wiele aspektów sprawności fizycznej. Musi się koncentrować i myśleć z wyprzedzeniem, co także przynosi tylko pozytywy. Myślę, że to naprawdę mnóstwo radości dla dziecka i oczywiście fizyczna sprawność

Odnośnik do komentarza

@Duda Zenon
wydaje mi sie, ze dziecko 2-3letnie ma juz bioderka wyksztalcone i nauka jazdy na rowerku biegowym nie moze zaszkodzic. Inna sprawa jak Maluch ma jakies wady z biodrami wtedy zgodze sie, ze korzystanie (nieumiejetne) z roweru moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku.
Podsumowując, przed zakupem rowerka warto skonsultowac sie z lekarzem specjalistą. Nie sadze zeby to byl duzy klopot.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie polecam rowerek biegowy. Moja córka zaczęła na nim jeździć w wieku ok. 2 lat. Od razu złapała bakcyla, nauczyła się szybko jeździć, a przy zjeździe z górki nawet podnosiła nogi do góry :). Przed 3cim rokiem zaczęła jeździć na hulajnodze 3-kołowej, jak i na normalnym rowerku z pedałami, który ma doczepione dwa dodatkowe kółka. Na pewno biegowy pomógł jej w nauce jazdy na kolejnych "pojazdach".

Odnośnik do komentarza

Dzięki takiej nauce-zabawie dziecko uczy się utrzymywać równowagę, koordynacji i staje się bardziej odważne, jak już wsiądzie na prawdziwy rowerek. Zresztą sama dostępność takich rowerków świadczy o ich popularności. Na sarenka.eu jest ich sporo i to w całkiem atrakcyjnych cenach - http://sarenka.eu/rowerki-biegowe/rowerki-biegowe.html . Myślę, że może to być fajnym prezentem pod choinkę dla takich 2-3 czy 4-latków :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...