Skocz do zawartości
Forum

Skarby Styczeń 2015


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, w sumie mogłabym rodzić 15 byłaby wyprawka. Na wszelki wypadek zarejestrowałam sie na ich stronie. U nas chyba zostanie Igusia, ale jak urodzę to stwierdzę na 100% Choć wpadło mi w ucho imię Melania, Mela.

Powoli zaczynam się denerwować.... czy dam radę, czy nie skonczy to się po kilku-kilkunastu godzinach CC ;/ więcej obaw i strachu niż radości z oczekiwania. W sumie chciałabym mieć ustawioną CC, boję sie silami natury, bo znam swoje możliwości. Ja nawet potrafię zemdleć nim zacznie sie akcja. Choć może we mnie jakaś adrenalina się uwolni.A może któraś z nas juz sie "rozpakowała"?Chciałabym się was zapytać czy waga dziecka w 38 tyg. ciazy jest oki - 3150 do ilu może "dobić". Ostatnio w ogóle nie mam potrzeby jedzenia, tak jakby wstręt, nie czuje głodu, jem z rozsądku. wyjściowa waga 48kg przy wzroście 157cm, teraz ważę 64 ;/;/;/ o boziu... dużo, co? a teraz spada w dłó.... może to prawda, że małe dziecko rodzi się hmmm... może nie szybciej, tylko mniej boleśniej? Czy miałyście badania na paciorkowca? Niestety jestem nosicielem i muszę od razu zasuwać do szpitala, żebym miała podany antybiotyk? (4 godz.przed tak piszą), ale lekarz mówi,że wystarczy godzina. Mam jeszcze pytanie odnoście produktów kosmetycznych dla dzieci: kupiłam bepanthen maś, linomag maś, krem linomag, emulsję emolium, oliwkę z hipp i zel do kąpania tez z hipp no i kremik na mróz do twarzy. Co zabrać do szpitala, tylko rzeczy na odparzenia czy też do kąpania? Pampersy kupujecie normalne new born zielone czy białe opakowanie? Kupiłam krem do brodawek maltan i mendeli, nie wiem ktory lepszy, ale chyba ich nie trzeba zmywac. Możecie polecić mi dobry termometr bezdotykowy? czy tantum rossa przyda się po porodzie do przemywania rany? Szpital w którym rodzę nie ma listy co zabrać, a jak tam byłam to powiedzieli, że podstawy .... łał wyczerpująca odpowiedź. Chodzi mi o to, czy jest sens brać tyle kosmetyków dla dzieci, przecież w czymś moje maleństwo musza wykapać. Czy któraś z Was kupiła Mustela do kąpieli dla dzieci czy jakiś Olejek mleczny do kąpieli z muselii? Podobno ma dobre opinie.

Moje ostatnie zakupy: huśtawkę hybrydową bright starts - używana. Działa bez zarzutów, fajne melodyjki, delikatne wibracje i stan jak nowy ;-) Ciekawe czy mała ją zaakceptuje, jak nie to bede musiała odsprzedać. Ogólnie ma działać uspokajająco-usypiająco ;) Na mnie działa ;-))) I właśnie dotarł wózek jedo memo fly, jestem ciekawa jak się sprawdzi.....
Kołderka kubuś puchatek, kocyk minky i mata tiny love. Czy kupowałyście Tiny Love 3 w1 kolyska-lezaczek-bujaczek czy cos z fisher price? Mam chęć odsprzedać ostatni kocyk dwustronny, dostałam od koleżanki nowy, oryg.pakowany i książkę, którą juz przestudiowałam-stan idealny, nowa z merlina, przeczytana raz.

monthly_2015_01/skarby-styczen-2015_23196.jpg

monthly_2015_01/skarby-styczen-2015_23197.jpg

monthly_2015_01/skarby-styczen-2015_23198.jpg

monthly_2015_01/skarby-styczen-2015_23199.jpg

monthly_2015_01/skarby-styczen-2015_23200.jpg

monthly_2015_01/skarby-styczen-2015_23201.jpg

monthly_2015_01/skarby-styczen-2015_23202.jpg

Odnośnik do komentarza

AnetaZ86 To już lekarz nie daje szans, że mala się obróci. Będziesz miała jeszcze USG? W ogole chciałaś mieć CC czy SN? Twoje pierwsze maleństwo? Przynajmniej wiesz, że wyjmą dzidzię i będzie oki, nie będzie wymęczona z toba przy porodzie i cała. No i wyprawkę już masz ;-) tzn. macie

Dziewczyny miałyście robione KTG? Ja wógole, może powinnam jechać do szpitala żeby mi zrobili? Teraz muszę trochę zacząc sie częsciej ruszać... choć ten wiatr mnie przerwoci. najgorsze to,że jeszcze przed finiszem dostałam infekcji. Gin dał mi globulki Pimafucin (6 tab) mam nadzieje, ze pomoga, bo jeszcze dzidzia jakims drozdzakiem sie zarazi ;/ Po tych teb. myśle zeby zabrac dosutnie facibios femine, ale sie nie zapytalam czy mozna, zawsze bralam lactowaginal, ale jest mi cięzko tam... ulokowac tabletkę. Brałyscie doustnie feminę?

Odnośnik do komentarza

Hej!
To moja pierwsza ciąża i chciałam rodzić naturalnie ale mała jest uparta i nie chce się odwrócić.
Jakaś szansa zawsze na obrót jest, ale ma już bardzo mało miejsca i nie mam się nastawiać. Boję się czy po cc będę miała od razu pokarm bo bardzo chce karmić piersią.
Co ma być to będzie....
Mam ustalony termin cesarki bo całą ciąże chodziłam do ginekologa prywatnie, który pracuje w szpitalu i ma tam dyżur tylko raz w tygodniu (akurat 15) więc nie mam czekać na rozpoczęcie akcji porodowej tylko zgłosić się 0 8 rano na oddział i około godziny 12 ma być już po wszystkim.
KTG nie miałam i lekarz nawet o nim nic nie wspominał a USG dopiero na izbie przyjęć kolejne (ostatnią wizytę miałam 30 grudnia wraz z USG i testem na paciorkowca).

Melania bardzo ładne i oryginalne imię -też mi się podoba.
My mamy utrudnione zadanie bo nazwisko długie i typowo niemieckie, więc nie każde imię pasuje. My zastanawiamy się między Emilią a Elizą.

A do szpitala nie biorę prawie w ogóle kosmetyków dla małej (tylko próbkę kremu do buźki, jedną saszetkę do kąpieli i krem do pupki oraz dla mnie krem na brodawki).
A dalej wiadomo ciuszki, paczkę pampersów (do szpitala mam zielone a w domu białe), chusteczki do pupki, rożek, ręcznik z kapturkiem, smoczek a dla mnie środki higieny, 2 koszule, klapki itd. Jakby czegoś brakowało to mąż zawsze dowiezie lub do sklepu pójdzie.

Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/dxomdf9hvc41pib2.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Piszę z telefonu a z niego nie mogę wejść na nasz zamknięty wątek.
Strasznie mnie brzuch boli, jakbym miała skurcze jelit jak przy grypie żołądkowej. Gdzieś napisali ze to może być początek porodu ale ze to będzie pierwszy mój poród to nie wiem na ile tak jest faktycznie. Jak się przekręce czy inaczej nogi ułoże to mi lżej na jakiś czas. Edan strasznie tez zaczął się kręcić i nie wiem czy dziadka Edana prosić o podróż do szpitala czy to poprostu jakas niestrawność i tylko paniki nie nasieje.
Jak u Was ten początek wyglądał?

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bgu9rxnsef2j6.png

Odnośnik do komentarza

Przekręcilam się w ogóle na drugi bok, częściowo na brzuchu częściowo podpieram nogą i jest lepiej ale bolało cały czas tylko czasem było lżej, teraz jest tak do przeżycia i nie ma tych nasilen póki co. Edan nadal się kręci, wierci i kopie a też niby przed porodem dziecko się uspokaja ale każde jest "inne" wiec i na to aż tak nie patrzę. Jeśli wrócą mi te silniejsze skurcze to poproszę dziadka Edana o wycieczkę na IP o tyle dobrze że ma urlop więc nie będzie problemu.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bgu9rxnsef2j6.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny, nie zaglądałam tu do Was ponieważ byłam przekonana, że nic się tu nie dzieje. A tu niespodzianka :).
Odnośnie szpitala zabieram dla dzieciaczka jedynie chusteczki nawilżające i pieluchy. AnetaZ86 w moim szpitalu nie kąpią maluszków, uważają maź poporodową za ochronę noworodka. Pierwsza prawdziwa kąpiel dopiero po powrocie do domu.
Baby Blue ja przez całą ciąże borykam się z infekcjami, lekarze mówią, że nie zaszkodzi to dziecku . Teraz przed rozwiązaniem (termin na 23) KTG mam raz w tygodniu. Strach coraz większy . pozdrawiam ciepło paaa

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u mnie termin na 26.1 i nic sie nie dzieje. Dziecko nie wchodzi w ogole w kanal rodny. Rozciaga sie niesamowicie, gwaltownie sie rusza, przy czym sprawia mi bol, zwlaszcza noca. Nie spie od 4 dni. Ktg wyszlo oki. Usg robione wczoraj. Podaje wniki. Czy tak powinno byc z brzuchem glowka u waga? Nie ma szans zebym urodzila sn.
Bpd 94mm 38+5
Hc 338mm38+2
Ac 356mm 39+5
Fl 75mm 38+1
Waga 3700

W 37dn.+3
Mialam ac i hc 333mm a waga 3150
A teraz taka roznica miedzy glowka a brzuszkiem.

Pomozcie.
Lekarz mowi ze jes ok a urodzic moge za 14dni po terminie i daje skierowanie na pon.26.1 na patologie. A i CC nawet nie ma mowy, albo sam sie bujnie albo bedzie wywolywany chyba z masa dziecka 4500000000!!! Oczywiscie przechodze zalamanie nerwowe i od wczoraj nic nie jem tak juz mam. Maz sie urodzil z waga 3300 a ja 3200.

Odnośnik do komentarza
Gość agusiaczek30

czesc jestem w 9 tyg ciazy i tak dziwnie to przechodze bo mam napady glodu a nic mi nie smakuje nie wiem czy ktoras tez tak miala, mam ndzieje ze zaczne jesc wszystko co dostanie sie do moich rak oczywiscie tylko te zdrowe produkty

Odnośnik do komentarza

Mamita13 mi wychodzi około 300-400 zł. Mleko Nestle Nan bo tylko to Edan toleruje, kaszki które teraz zmieniam na kasze manna powoli, do tego pieluszki Dada z biedronki na które jego pupa bardzo dobrze zareagowała nawet lepiej niż na pampers plus owoce i warzywa czasem jakiś soczek. Ciuszki odziedzicza po kuzynach więc w tym temacie niewiele wydaje ale staram się kupować na później zawsze to później ulga w portfelu.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bgu9rxnsef2j6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...