Skocz do zawartości
Forum

Skarby Styczeń 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) ale miałam nadrabiania :) kilkadziesiat stron ;) mam nadzieje, że teraz będe miała więcej czasu na forum ;) praca oddana, egzaminy pozdawane :) jestem z siebie duma, ale nie zapeszam, bo jeszcze praca musi przez plagiat przejść :p
Co do badań prenetalnych, mój gin ma odpowiedni sprzet do 3D, 4D i będe je robić u niego w gabinacie. W sumie to nie miałam nic do gadania, zlecił mi badania krwi pappa i jakieś hcg tydzień przed kolejna wizytą i poinformował mnie, że w tym dniu bedziemy je robic. Ale wiem, że u wiekszosci lekarzy nie ma tego sprzetu i trzeba gdzies jezdzic.
Co do odgadywania płci to wg stosunku, który był przed owulacją powinna być dziewczynka, wg chińskiego kalendarza też haha :p za to zdecydowanie wole kwaśne- obżeram się kiwi i grejpfrutem :p to podobno na chłopaka, ale nie wierze w te przesady ;)
Widze, że niektóre wypoczywają, korzystajcie ile się da :)
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywi09k297tmlkh.png

Odnośnik do komentarza
Gość sloneczko01

Dziewczyny wyjaśnijcie mi jedną kwestię dot. owulacji. Czy jest możliwe, że wg kalkulatora online wypadła ona 25 kwietnia. Stosunek był w sob i niedz *26-27.4. , ale do zapłodnienia doszło wg USG i badań zleconych przez lekarza 6-7-9 maja i ciąża okazała się znacznie mniejsza niż liczona od os.okresu.
1) Czy owulacja mogła się wydłużyć lub nastąpić dopiero w maju? Jest takie prawdopodobieństwo.
2) Czy jest realne, że do zapłodnienia doszło po owulacji?
3) Jeżeli do zapłodnienia doszłoby 26/27 (dla mnie bardziej realne), to dlaczego cały ten etap trwał tak długo ok.9 dni.
Nie wiem jak to lekarz wyliczył, najprawdopodobniej mierząc dzidzię.
Powiedział, że na pewno nie doszło do zapłodnienia w kwietniu.
Można stwierdzić, że stosunek nastąpił przed owulacją?

Odnośnik do komentarza

Dominiq24 bardzo ciekawy filmik. I pomyśleć, że to maleństwo w brzuchu już sobie hasa w najlepsze... skacze, obkręca się:) nie mogę doczekać się środy i usg:)
Linda24 i Justyna07 ciekawe co się okaże ostatecznie z płciami dzieciaczków, czy rzeczywiście uda nam się przewidzieć? Ja nie wierze w takie testy z internetu, ale proforma zrobiłam 3 :D w 2 wyszło że chłopiec, w 1 że dziewczynka. Wg. przesłanek - wolę ostre i kwaśne, do słodkiego mnie nie ciągnie - będzie chłopiec. I wszyscy wokoło wmawiają mi chłopca (szkoda, że nie mam pomysłu na imię... :P)
marlesia życzę Ci szybkiego porodu SN :) pocieszasz mnie, że to jednek może odbyć się w miarę szybko:)
klalaa gratulacje, że egzaminy pozdawane, super! Praca na pewno przejdzie przez ten program. A kiedy masz prenatalne?
Anytsuj bądź dobrej myśli i nie nastawiaj się na zapas. trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze. daj znać jak sie czujesz.
sloneczko01 nie jestem znawcą w tych tematach, ale mój lekarz ja się staraliśmy o dzidziusia mówił, żeby nie ograniczać się do starań tylko w teoretyczne dni płodne, bo to się może poprzesuwać. Mówił również że miał pacjentkę, która zaszła w ciążę 1 dzień przed teoretycznym okresem, tak więc owulacja może się przesunąć. Czy Ty czułaś objawy owulacji, czy wyliczasz ją wyłącznie z kalkulatora? Poza tym od momentu zapłodnienia komórka wędruje jajowodem i dopiero po jakimś czasie się zagnieżdża, natomiast nie sądze, żeby to trwało aż tyle czasu.

Odnośnik do komentarza

Hej. Dziewczyny na IP chyba nie ma co jechać, bo wiem, jak było z poprzednią ciążą.... U mnie sprawa wygląda tak: do 3 msc spoko a potem były bóle brzucha... I miałam leżeć w sumie od grudnia do maja... A teraz to niewykonalne będzie. Liczę na to, że będzie ok
Co do płci: u nas wychodzi chłopczyk i było by super, bo do parki, ale tak czy tak się będę cieszyć.
Słoneczko ja specjalnie liczyłam, że jest 5 dni po owu to nie ma szans, a tu surprise...:D Oczywiście bardzo się cieszę<3<br /> Znajoma zaszła dzień po @.

Odnośnik do komentarza

antysuj wszystko bedzie dobrze, staraj sie zrelaksowac bo od samego stresowania bole moga sie nasilac. Ja mialam dzis koszmarna noc... Wieczorem zaczela mnie bolec glowa tak mocno ze myslalam ze oszaleje i przeszla dopiero ok 4 nad ranem:( nie moglam spac, a nad ranem znowu bolal mnie tak strasznie brzuch w dole jak na okres... przestraszylam sie ale na szczescie jest juz nowy dzien i nie boli.... nienawidze wieczorow bo czuje sie wtedy najgorzej:(

klalaa gratuluje! ja nie zdalam jednego i zostal mi na wrzesien bo akurat z tego jednego przedmiotu nie mozna od razu poprawic tylko we wrzesniu. Boje sie bo wszystko
bede miec na raz egzamin, obrona i slub:(

sloneczko01 jak poszlam pierwszy raz na wizyte to tez bylam zdziwiona bo wg OM i moich spostrzerzen to powinien byc 7-8 tc a gin stwierdzil ze 5... Na szczescie nie ma to duzego znaczenia, wazne ze dzidzia jest i sie rozwija:)

ja zawsze mam problem z ciezkimi i bolacymi nogami szczegolnie po pracy, mam sklonnosc do zylakow po mamie i babci:( zawsze spie z koldra miedzy nogami albo noga na nodze mojego narzeczonego... teraz mimo ze nie mam jeszcze brzucha to spi mi sie niewygodnie wszedzie mnie gniecie. Wypatrzylam juz kiedys taka poduche:

http://www.patiimaks.pl/Product.aspx?cat_name=poduszki-i-kojce-do-karmienia&ProductID=6062&producer=motherhood

i zamierzam sobie ja kupic. Naczytalam sie duuuzo pochwal na jej temat. Podoba mi sie tez ze potem jest przydatna do karmienia i mozna w niej dziecko klasc. Na tej stronie znalazlam akurak najtansza. na innych stronach znajdziecie wiecej zdjec z mozliwoscia uzycia...

A wy co o niej sadzicie?:)

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqvau0y5mk8.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

sloneczko01 mysle, ze to mozliwe, bo gdzies czytalam, ze stosunek nawet do 5 dni przed owulacja moze zaawocowac dzidziusiem, a ze owulacja sie przesuwa to chyba normalne, wiec jezeli stosunek byl u Was 27 a owulacja np przesunela sie te pare dni plus potem jeszcze kilka dni zanim do zaplodnienia dojdzie... No mysle, ze ten 6 maj bylby mozliwy:) U mnie wyszlo jakos wczesnie, ale sie nad tym specjalnie nie zastanawiam :) Jest to jest i juz :)
Elllla witaj i gratulacje :) Ja mam problem z plecami w ciagu dnia, ale spie we wszystkich mozliwych pozycjach poki co i jest ok, wiec nie pomoge :/
Justyna07 no to dzisiaj wrzuc na luz i sie nie przemeczaj, zeby znowu Cie cos nie zlapalo! Wiem jak to z tymi bolami glowy, bo tez mnie czesto boli, ale mnie pomaga kawa, wiec to pewnie to niskie cisnienie w moim przypadku.
antysuj nie martw sie na zapas! czarne mysli w niczym nie pomoga

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

anytsuj, jesteśmy z Tobą! musi być wszystko dobrze, mówię Ci to ja największa panikara ;-) uśmiechnę się dzisiaj za Ciebie to tego u góry :-) i będzie ok :-)

Justyna07, niedawno właśnie natknęłam się na te poduchy, na allegro wypadają chyba trochę taniej i są różne kształty, jak już będę w bardziej zaawansowanej ciąży to pewnie kupię

za to zastanawiam się nad kupnem termometru na podczerwień, ma któraś z Was taki i może polecić? już mam dosyć takiego zwykłego, a ten na podczerwień przyda się także przy maluszku :]

http://www.suwaczki.com/tickers/relganliyb0uls1e.png

Odnośnik do komentarza

Justyna07 poduszka fajna, daj znać jak zamówisz czy jesteś zadowolona. Co do bóli głowy to współczuję i rozumiem bo sama mam migrenowe z zaburzeniami widzenia tzw. aurą:/ dziś byłam na zakupach i to samo... 40 minut siedzenia na ławce i czekania aż przejdzie... inaczej nei dałabym rady prowadzić auta:/
witaj Ellllla. ja nie mam problemów ze snem więc ciężko mi coś doradzić...
Linda24 jak tam długi weekend? Relaksik?:)
Ja byłam odebrać wyniki badań i znowu mocz do bani:/ nabłonki, leukocyty, liczne moczany bezpostaciowe... nie wiem nawet co to znaczy ale widać że nic nie dało picie dużej ilości wody. jedynie że bakterii nie ma to na plus. Ehhh idę poleżeć, może ta głowa mi przejdzie:/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...