Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Mamusie :)
Wreszcie przyszedł mail z potwierdzeniem rejestracji :D
Jak Wam minęła noc? U nas niestety bezsennie. Od 1.30 do 5.30 siedziałam przed tv bo jakakolwiek pozycja w łóżku kończyła się bólem brzucha :(
Ciągnie na boki, cierpnie, ciągle się tylko okładam poduszkami, a i tak na nic. Zapowiada się leniwy dzień w łóżku. Pogoda sprzyja- chłodno, szaro, mgliście i mży :)
Wczoraj mnie zmobilizowałyście i wybrałam się na małe zakupy.
No nie takie małe... :D Wreszcie czuję się jak oczekująca mama!
Wózeczek stoi w przedpokoju!

Vanesa35 piękne zakupy :)
Bardzo podobają mi się kolory!
Gdzie zamawiałaś te cuda ?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry;)
Vanesa
Oglądałam taki sam komplet i bardzo mi sie podobał wszystko z minky mi sie podoba:)
Jemtruskawki
Fajnie ze juz zaczęłam zakupy super uczucie wybieranie tego wszystkiego i faktycznie mozna powiedzieć ze zaczęłaś ostro jeszcze rano nic nie mialas a wieczorem juz wózek stoi:) pochwał sie :) a ze spaniem to faktycznie kiepsko ale moze teraz uda ci sie cos odespac:)
Olussia
Sama watanawialam sie na dym pasem i wciąż nie wiem z tego co czytałam i co dziewczyny radziły to wychodzi raczej ma nie ale sa i głosy na tak wiec kwestia bardzo indywidualna. Jedyne co wiem to jesli juz to najlepiej kupic regulowany bo brzuch bedzie malał :) pojemniki mam dostałam od kuzynki a czas pokaże czy bede używała do mleka.
Miłego dnia, udanych wizyt:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

KariKari a na co sie wybieracie do kina?bo ja tez mam chec sie wybrac na Bogowie,podobno niezly:)

Ollusia ja tez mam jeden rozek i wydaje mi sie wystarczy:)

Marta A ja w pakiecie z butelkami dostalam jeden pojemnik,jak bedzie potrzeba wiecej to dokupimy...

Vanessa super posciel kurde tez mi sie podobaja te minky ale juz mam tyle tych kocykow itd ze chyba przesadze jak jeszcze cos kupie:D

jemtruskawki lada chwila sie przekonasz jak takie zakupy dla maluszka potrafia wciagnac,dziewczyny z forum cos o tym wiedza;)

Powiem wam dziewczyny ze w czwartek zamawialam z geminii,ogolnie juz 3 raz ale troche przesadzaja z czasem wysylki bo poki co dostalam tylko wiadomosc ze dopiero kompletuja paczke o wysylce nic nie wpomnieli...eh

Marysia a jak Ci wyszly szyszki??pochwal sie cos:)

A Carolinee mnie wczoraj zainspirowala i dzis chyba zrobie miodownika mniam:)

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie

Przyszlam znow pomarudzic :) wczoraj wieczorem znow to samo czyli bol na dole jak przy okresie tylko 10 razy mocniejszy i takie dziwne prady szly mi w kierunku pipki i odbytu przepraszam za szczegoly ale to bylo mega dziwne. Wziolam magnes i po godzince udalo mi sie zasnac.

Vanesa
fajna posciel ja tez wlasnie jedna znalazlam fajna i chce dzisiaj zamowic :) wkleje zdjecie

Marta a
Gdzie kupowalas ten krem ? Bo ja jedynie mam bepanthen.

Olusia
Gratulacje z okazji zdanego egzaminu
Pas nie wiem czy bede uzywac.
Rozek mam jeden i mysle ze wystarczy zawsze mozna okryc kocykiem.
Pojemniki nie mam i chyba tez raczej nie kupuje.
Pampersy mam jedna mala paczke i zobaczymy czy uczula malego czy bede okey jak beda okey to do rossmana mam kawalek wysle meza i przywiezie zapas.

Dziewczyny ostatnio tez juz cos pisalyscie o karmieniu teraz o pojemnikach itd. Ale taka jest prawda ze zadna z nas nie wie czy bedzie miala pokarm czy nie bedzie za lichy czy nie bedzie musiala dokarmiac butelka. Wiec kazda z was moze planowac odciaganie czy karmienie do 6 miesiaca a to cialo pokaze co z tego wyjdzie :) wiec lepiej nie nastawiac sie w 100% tylko na to tylko lepiej wziasc ten pod uwage mleko z proszku .

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18500.jpg

Odnośnik do komentarza

jem truskawki wszystko co mam to praktycznie z allegro na palcch policzyc co kupiłam w sklepie nawet wozek łozeczko komoda z wanienka wszystko na allegro fajnie wygodnie nei trzeba latac po sklepach i cenowo taniej :)
Wklejam Ci linki tej poscieli i kocyka podusi Minky :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=4624880974 http://allegro.pl/show_item.php?item=4601049283 http://allegro.pl/show_item.php?item=4672569113

Ja tez mam tylko jeden rozek i wystarczy :)

Kari kari masz ten sam kolor tego kocyka i podusi?
bardzo mi sie spodobał ten kolor i bedzie mi pasował i do wózka i do łozeczka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Zdecydowaliśmy się na wózek X-lander xa- gondolka beżowa a spacerówka czarna, taki kompromis, bo nie mogliśmy się dogadać :D
Pół wieczoru spędziłam wczoraj na rozszyfrowaniu tego sprzętu!
Co do wyprawki- narzeczony często jeździ w sprawach służbowych do Austrii i co jakiś czas przywoził dla małej ubranka. Więc tę kwestie akurat mamy z głowy.
Dużo rzeczy też dostanę od kuzynki i znajomej.
Rozmiary 56-62 są noszone tak krótko, że ubranka wyglądają jak nowe :)
Wrzucę Wam niedługo wszystko co samej udało mi się jak do tej pory kupić.
Uwielbiam ciuszki z tesco F&F!
Super jakość i jeszcze nie takie drogie :)

My ostatnio w kinie byliśmy na "Zanim zasnę"- bardzo polecam jeśli lubie filmy psychologiczne/triller

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;) witam w jak na razie piękny słoneczny dzień ;)
Mąż zostawił komputer więc od razu korzystam;), bo pisać na tablecie to tak nie lubię:/ a nawet jak się napiszę to mi się skasuje i tyle z tego mam;( a dziś mogę skorzystać z Wordu. Więc na spokojnie mogę odpisywać ;)

Aasiak super że maleństwo już takie duże ;) i że szyjka taka długa;) chyba małemu się podoba tam gdzie jest i nie chce jak na razie nigdzie wychodzić i tak trzymać ;) śliczne zdjęcie;)
Madlenka ekstra że się u Ciebie wszystko się ładnie unormowało ;) i że mała ładnie rośnie ;) I wiesz co jeśli chodzi o usg 4d to mam tak jak Kari na każdej wizycie a tak naprawdę nie mam jakiegoś super zdjęcia, mogę za to do woli napatrzeć się na zdjęcia plecyków, karczku, szyjki no i nóżek Kuby bo skubany nie chce za nic współpracować ;/ więc oczywiście fajnie to zobaczyć ale jeśli miałabym wydać z 200 zł na wizytę i nastawić się na super zdjęcia buziaczka to byłabym bardzo ale to bardzo rozczarowana ;( i tak naprawdę zdjęcie nie zależy od super sprzętu tylko od chęci ujawienia się przez maleństwo. Ale mi chaotyczna wypowiedz wyszła nie ma co ;)

Kari ekstra zdjęcia ;) Co do szampana to ja chętnie poczęstuję bo mam jeszcze dwie butelki ślubnego ;) Ja wczoraj tez miałam tęsknotę za czasem przed ciążowym ;) i oczywiście żal do siebie że nie wykorzystaliśmy go jeszcze bardziej na Maksa. Kari jestem bardzo ciekawa co sobie kupiłaś w sklepie;) ja kilka razy też wchodziłam do sklepu z myślą kupię to na co mam ochotę nawet jak by miało kosztować nie wiadomo ile ;) i co wchodziłam do Piotra i Pawła z pół godziny chodziłam miedzy półkami i wychodziłam z gazetą M jak Mama ;)
Olusssia gratuluje zdanego egzaminu ;) co do pasa poporodowego to ja jeszcze nie mam opinii, na razie nie nastawiam się na niego, jestem zwolenniczką ćwiczeń ;) choć wiadomo przy małym dziecku to może być ciężko, cieszę się że rodzę w zimę mamy wiec co najmniej 3-4 miesiące do doprowadzenia się do jakiego takiego stanu na wiosnę ;) Ola jakie konkretne pytania ;)Rożków ja mam jeden usztywniany (jak cos zawsze mogę wyjść gąbkę )Pojemników na mleko nie zamawiam jeszcze myślę że to wyjdzie w praniu a jak będzie potrzebny to szybko w aptece kupie. Pampersy mam zielone małą paczkę 43 szt i mam dostać jeszcze kilka paczek od szwagra ;) więcej nie kupuję, ponieważ chce sprawdzić czy Kubie będą pasować. Moja sąsiadka która urodziła miesiąc temu dopiero teraz dobrała pieluszki testowała wszystko po kolei nawet tetra szła w ruch i dopiero niedawno doszła do Huggies. Wiec na zapas nie kupuję.
Carolinne ja zgadzam się z Toba prawie w 100 % to znaczy tez chce karmić ale też chce od czasu do czasu gdzieś wyjść z domu i móc zostawić Kubę z tatusiem ;) sama planuję karmić jak się da to min 6 do 8 miesięcy ale nie widzę przeszkód przed ściągnięciem pokarmu i zostawieniem w butelce. Co do alkoholu to ja zawsze bardzo mało piłam więc mi go nie brakuję wiec pewnie jak będę karmić to pić nie będę tym bardzie ze jak piszesz o tym ściąganiu to dla mnie już za dużo roboty, mogę ściągnąć jak chce wyjść na zakupu lub spotkać się z przyjaciółkami ale dla alkoholu to już mi się nie chce ;)
Aabalik ale masz zamieszanie z tym zusem mam nadzieje że szybko wszystko się rozwiąże.
Iczka witam wśród Grudnióweczek ;)
Vanesa piękna pościel i kocyk, bardzo w moim stylu i moje kolory ;)
Pateczka szyszki wyszły pyszne ;) zrobiłam z mniejszej porcji niż ty tak dla sprawdzenia czy dam rade ;) I dałam radę ;)nawet miałam zrobić zdjęcie i dodać ale mąż z pracy wrócił i ten co za słodkim nie przepada wciągnął 3 na raz ( ja to jedna maks bo naprawdę słodkie były) zaniosłam trochę do teściów i do koleżanki i teraz zostały mi chyba z 4 szt ;) ale robie jeszcze raz jutro bo mi składników zostało ;) Ja też się wybieram na Bogowie, trzeba korzystać bo do kina to jednaka po porodzie człowiek szybko nie pójdzie ;) a film zapowiada się dobrze ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Megi1992- piękne kolory pościeli :)

Vanesa35- wiadomo, że kompletowanie wyprawki z domu jest o wiele wiele wygodniejsze.
Ale jestem niesamowitym leniem i przeglądając przedmioty na allegro zniechęcam się po kilku stronach :D

Rożek akurat też mam !
I też jeden :)
Zamawiałam tutaj:

http://colorstories.pl/produkt/rozek-niemowlecy-baby-milkyway-peach-2/

Nawet moja mama była zdziwiona, że taki milutki materiał i solidne wykonanie. Naprawdę piękny!

Odnośnik do komentarza

Hej
Byłam wczoraj na warsztatach mamo to ja i powiem szczerze że jakoś specjalnie mnie nie zachwyciły.
Może dlatego że szkołę rodzenia mam dawno za sobą i nie wiele nowego się dowiedziałam. No jedynie pierwsza pomoc była fajna, ciekawa i dobrze poprowadzona. Komórki macierzyste nuda. Pani położna reklamująca johnsona nawet też fajny pokaz kąpieli robiła ale nic nowego to nie było. Suplementacja podczas ciąży i karmienie dziecka to dla mnie porażka była. Powiem Wam że w ogóle strasznie ciężko było mi wysiedzieć te kilka godzin, dostałam gazów jak cholera :) to juz nie dla mnie.
No i dostałam śliniak,3 pieluchy dada w rozmiarze 4, smoczek, kawę mama coffe, i trochę próbek z johnsona i palmersa. I tonę katalogów i ulotek. No dupy nie urwało :)

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Meggi ciekawe skad te bole miesiaczkowe ;/ u ciebie tak silne czytałam ze jak mluszek sie strasznie wierci i szaleje to tez moga byc bóle jak na miesiaczke a jak zapytałam mojej gin jak wygladaja skurcze to odp ze twardy brzuszk sie robi i napina starsznie o bolu nic nie wspominała ...
Kiedy masz wizyte ????
Fajna posciel :)

Pampersy mam z apmpersa 1 dokupie jeszcze dady i zobacze które lepsze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

111magda- dużo dobrego wyczytałam na temat tych wózków.
W sklepie w porównaniu np z Baby Design Lupo wypadł dużo dużo lepiej.
Poza tym moja znajoma ma ten wózek i bardzo sobie chwali.
Sterowność jest super, koła się nie przekręcają, nie blokują, nie czuć w ogóle wjazdu na krawężniki, ma miękkie zawieszenie.
A ta rączka akurat mi nie przeszkadza, bo przy spacerówce przecież i tak dzieciątko woli sobie siedzieć przodem do kierunku jazdy.
Ciekawiej obserwować świat niż ciągle mamę :D

Odnośnik do komentarza

Vanesa
Teraz znow to samo zjadlam sniadanie wziolam juz na wszelki wypadek 2x magnes polozylam sie i znow bol . Maly sie kreci i to dosc intensywnie ale zeby taki bol tym robic. Ostatnio lekarka powoedziala ze to jest normalne i to sa skurcze ale chyba nie przez pare dni. Wizyte mam dopiero jutro. Ostatnio jak dzwonilam do poloznej zapytac co mam robic to powiedziala magnes i Tyle. A brzucha nie mam twardego normalny jak zawsze. Tylko meczacy bol miesiaczkowy.

Odnośnik do komentarza

Olussssia
Ja pasa nie będę kupować. Co do różków to mam jeden, ale myślę że dwa się mogą przydać i dostanę od znajomej jeszcze. A pampersy nie wiem jakie kupić, ale zastanawiam się nad kupieniem dada od początku

Jem truskawki
To miałaś dziś taką noc jak ja wczoraj, od 1 do 6 nie spałam. ale za to dziś nadrobiłam:D . Ty też odeśpij:) Jaki wózek kupiłaś??:)

Vanessa
Naprawdę mega kolorki :))

Pateczka
Ja zamawiałam w gemini w pt i mam status wysłane.

Megi1992
ładna pościel:). A masz nospe? Może nospa by Ci pomogła?

Nuria
Dzięki za opinie o warsztatach. czyli nie muszę żałować że nie pojechałam ostatnio jak były u mnie:P akurat mi nie pasowało i byłam zawiedziona, a moze niepotrzebnie:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Kochane a co do karmienia, to ja chciałabym jak najdłużej, bo widzę same zalety. Wiem że to trochę uwiązuje mamusie jak się trafi dzidzia co lubi wisieć na cycku:P no ale cóż... Jak będę musiała gdzieś wyjść, to postaram się odciągnąć pokarm laktatorem, ale nie chciałabym tego robić za często, tylko naprawdę w razie konieczności, bo dziecko może mieć problemy z chwytaniem piersi po karmieniu butlą, to samo dotyczy smoczków.

I wydaje mi się że naprawdę dużo zależy od nastawienia. jak to powiedziała położna na sr
"laktacja zaczyna się w głowie" . Ja już teraz nastawiłam się na to że zrobię wszystko żeby nauczyć się przystawiać małego właściwie i tak długo będę pracować nad sobą i nad nim, aż laktacja się rozbuja. Mam nadzieję że uda nam się:)

Bardzo gorąco polecam Wam tego bloga jeśli potrzebujecie jakichś informacji na temat karmienie. Warto poczytać... blog matki karmiącej

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

olusssia7,marysia1002 moja się rusza,ale słabo jakoś od 3 dni. Moze nie nalicze 10 ruchów co godzine bo nigdy sie tak nie ruszała...miałam juz z nia tak ze 2 razy,ze ruchy osłabły... juz raz na ip byłam i mysle,ze jezeli do jutra sie nie rozbudzi to pojade to sprawdzic. Nie mam nr do mojej gin tak bym zadzwoniła i zapytała co i jak...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...