Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Gabi82, nad morzem za to wydaje się, że w końcu będzie ładnie :)

Fasolka, to może na święta będziecie już dawno w domku?
super, że wszystko pawidłowo i też chciałabym aby data zmieniła mi się o 3 tyg na wcześniej :D

Marta A, co do wagi maluszka to nie pomogę, bo ostatnią wizytę miałam w 23 tc i Jasiek ważył 456g. Ja się boje tego, że już zaraz 28 tyg skończony, zacznie się 29 a ja mam ciągle mały brzuch ! wręcz słyszę, że zmalał ;/

Monikam, współczuje z powodu dziadka, 3majcie sie !

Gabi82, co do odwiedzi to raczej sama z G będę. Teściowie mieszkaja 250 km od nas a moja mama raczej spieszna nie bedzie by zobaczyc dziecinke. W koncu 5 wnucze to juz nie taka atrakcja ;// brat jest burakiem, w ogole nie przyswoil, że jestem w ciąży, nawet gratulacji nie usłyszeliśmy. A siostry maja po dwójce dzieci,wiec moze byc problem z odziedzinami nawet w domu. Chociaż jedna z sióstr, z którą jestem najbliżej a w sumie tylko z nią jestem blisko to ma męża marynarza i też troche km do mnie, wiec jakoś logistycznie będzieto trzeba ogarnac. Ale szpital bedzie dla naszej 3.

Miłego dzionka :) ja mam dziś akcje sprzątanie i wynoszenie rzeczy do piwnicy. Wczoraj wieczorem wózek złożyliśmy :D

Odnośnik do komentarza

Carolineee wiem o czym mówisz z tym niedowartościowaniem, mam to samo. Ciągle się boje i ciągle się zastanawiam czy może ja coś źle zrobiłam i co mogłabym zrobić by było lepiej…
Ja liczę dni i czas kiedy bezpiecznie będę mogła urodzić…. I już przestałam się przejmować terminem – najważniejsze by zdrowa była.
Monikam – polecam tą przychodnię bo sprzęt naprawdę genialny czego dowodem jest fotka pateczki :) Jakbyś się zastanawiała nad lekarzem to polecam moją Panią doktor… cudowna kobieta, lekarz z powołania i nic nie bagatelizuje.
Gabi – z wizyta w szpitalu to mówiłam początkowo, że tylko ja, mąż i córeczka, ale teraz po siostrze wiem, że jeśli ktoś się uprzet o na chwilę pozwolę, bo faktycznie okaże się jak będę się czuła..
Marta A a ile twoje Maleństwo waży, że mówisz że najlżejsze? Nie martw się zdąży nadrobić, w końcu każdy organizm inaczej jest zbudowany. Moja Niunia najmłodsza ze wszystkich grudnióweczek więc też i najlżejsza… Co do sesji to będę robić i nawet dostałam wizytówkę kobiety która takie robi – a dała mi ją w sklepie z ubrankami dziecięcymi w centrum handlowym….
Młoda Fasolka – cieszę się, że wszystko z Wami ok.. oby tak dalej, tak do końca ciąży…
Miłego dzionka dziewczynki, odpoczywajcie i dbajcie o siebie.
Ja dziś leniuchuję a to co mam w domu do zrobienia zostawiam na przyszły tydzień….

Odnośnik do komentarza

Lenson nie przejmuj się uwagami nt swojego małego brzuszka. Ja ciągle słyszę, że mam za mały jak na 7 miesiąc, że nie mam tłuszczyku itd. Na dniach ja żaliłam się. Takie komentarze mnie irytują i denerwuję się. Najlepiej jakbym ważyła 30-40 kg, to wtedy wszystko byłoby ok i wszyscy by uważali, że dziecko jest zdrowe. No i powinnam jeść za dwoje! A wiadomo, że 30kg ciężko jest zgubić. Poza tym taka waga jest nie dobra dla maluszka i nas podczas porodu. Jedynie mama i babcia uważają, że dobrą mam wagę
Wrzuć foto wózka
U nas słoneczko wygląda zza chmur, powoli robi się ciepło.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) U mnie okropna pogoda,ciągle pada, mam nadzieję ze mi z Podhala nie przywieje śniegu :p

Co do odwiedzin w szpitalu, ja mam termin na święta więc na pewno mnie będą wszyscy chcieli odwiedzić. Osobiście wystarczyliby mi rodzice i moja siostra z racji że przyjedzie z Anglii. Wolałabym uniknąć wycieczek. Na porodówce chciałabym żeby mąż był ze mną,ale wiem że nie jest do tego przekonany i słabo mu się robi na widok czyjejś krwi :/

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Monikam super że masz same dobre wieści ;) tak trzymać;)
Młoda fasolko to zaszalalas z wagą, też bym chciała na następnej wizycie tyle przytyć;) z tymi terminami z wagi i i usg miałam bardzo podobnie ja trzymam się terminu z miesiączki bo wiadomo dzieci rodzą się z różną waga.
MartaA ja jestem zdecydowana na sesje ciążową i noworodków;) mam już wstępnie wybranego fotografa;)
Gabi a w okolicach Płocka nawet jednej chmurki;) oby tak zostało idziemy dziś na ślub i wesele i fajnie by było żeby pogoda się nie popsuła;)
Dziewczyny musze pochwalić się moim mężem, wczoraj wieczorem mieliśmy gości a na obied wpadli tesciowie wiec mimo tego ze z rana ogarnelam dom to po tych wizytach kuchnia była obrazem nędzy i rozpaczy(przypominam że jeszcze nie mamy zmywarki która będzie ale po remoncie kuchni czyli tak w połowie listopada) wczoraj tak byłam zmęczona i bolały mnie plecy że stwierdziłam że posprzątam rano a tu niespodzianka wstaje kuchnia wysprzatana i jeszcze wszędzie odkurzone;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie :)

U nas w końcu pogoda się poprawia, słoneczko wyszło ! :)

Poruszyłyście temat odwiedzin w szpitalu...
Jeśli chodzi o mnie, to bardzo chciałabym aby przy porodzie było minimum ludzi no i oczywiście mój mąż :) Póki co On chce być, ale zobaczymy co będzie w trakcie...
A po porodzie to zależy od tego jak będę się czuła. Ale raczej nie mam nic przeciwko żeby odwiedziła mnie moja mama czy teście. Moje rodzeństwo raczej zobaczy maluszka dopiero jak już będziemy w domku :)

Dzisiaj idziemy do mojego ojczyma- strasznie nie lubię tego określenia... więc Tomka.
Więc znowu dzisiaj podjem, mamusia na moje życzenie zrobi sernik z brzoskwiniami :D :D :D

Miłego weekendu mamusie :*

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

U mnie weekend zapowiada się szaro i deszczowo... ale chyba trzeba sie powoli przyzwyczajać bo w sumie to mamy juz jesień.

MartaA- co do sesji zdjęciowej to moja mała będzie miała sporo fotek, bo mamusia fotografem z wykształcenia i zamiłowania :) Już mam pomysł na sesję w koszu wiklinowym, wyłożonym kremowym kocykiem + jasne tło i moje maleństwo :) Nawet kosz już mam! :D

Co do odwiedzin w szpitalu, to tam gdzie ja chcę rodzić jest specjalna sala odwiedzin. Nie wchodzi się na oddział tylko jest pokoik, gdzie przychodzią znajomi i rodzina, więc to jest fajne. Jak będe się dobrze czuła to jak najbardziej pozwolę na odwiedziny, a szczególnie dziadków bo po stronie meża jak i mojej jest to pierwsze wnuczątko, więc wszyscy będą pewnie chceli jak najszybciej zobaczyć malutką :) Aczkolwiek chciałabym się ograniczyć do odwiedzin dziadków małej i męża bo za dużego tłoku też nie ma co robić.

KariKari- ja też odliczam... chociaż jeszcze te 5 tygodni jak wytrzymam to już będę szczęśliwa i spokojniejsza, a potem to niech robi mała co chce i wychodzi kiedy chce :)

Marysia- super niespodzianka, moje naczynia z wczoraj się same nie zmyły, a szkoda! Aczkolwiek mąż uciekł rano na miasto i dostałam śliczny bukiet z moich ulubionych goździków <3 Udanej imprezki! :)

Odnośnik do komentarza

No no no Marysia – mąż spisał się na medal :) a dziś bawcie się dobrze :)
Lenson – olei innych najważniejsze co ty myślisz, jak się czujesz i czy to jest dobre dla maluszka… ludzie zawsze będą gadać i niestety wpływu na to nie mamy
Marta A to moja Niunia ważyła w 24 tygodniu – 508 g.
Młoda Fasolka to widzę mamcia rozpieszcza Cię i prawidłowo :)

Odnośnik do komentarza

Hej :) Melduję, że w nyskim piękna słoneczna pogoda :):)
Moja malutka w 26 tygodniu ważyła 836gr niby i lekarz powiedział, że to bardzo dobra waga :):)
Mój mężuś też dzisiaj odkurzał (chociaż zawsze powtarza, że na samą myśl o tym już go poty oblewają ;p)
W szpitalu, w którym ja będę rodzić na porodówce panują surowe zasady co do odwiedzin. Trwają one od 14 do 17 i maksymalnie 2 osoby mogą przyjść. Na ginekologii jak leżałam to tam cały dzień można było, a na porodówce bardzo pilnują powyższych zasad. I w sumie myślę, że dobrze robią, bo kobiety są zmęczone a jak się samemu na sali nie leży to różnie może być. Jak dla mnie to mi tylko mój mąż wtedy by wystarczył :):)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny w słoneczy dzien :) od rana latam po zakupach bo jutro ta imprezka urodzinowa teraz musze sprzatac i nakryc ładnie stół juz na jutro by było wszystko gotowe a tak mi sie nie chce !

dzis w nocy mała sie wierciła cała noc zle spałam i jakos delikatnie mnie brzuch pobolewał hmm nie wiem o co chodzi zobaczymy jakk dzis bedzie :)

Dziewczyne czy skurcze bola ? jak sie obawiaja ??

Monikam super że wszystko ok :)

Młoda fasolko super ze wszystko ok hehe mały duzy juz :)

MartaA ja jestem zdecydowana na sesje ciążową i po urodzeniu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

iza-majka dzieki!
Wlasnie bylam z praniem i mnie cos zlapalo,chyba to skörcze,niemoglam sie wyprostowac i zrobic kroku,po 1-2 minelo chyba zaczynaja sie skörcze trudno jest to opisac. Moze dziewczyny macie racje niepowinnam sie martwic,ale czytajac o waszych malenstwach jestem zaniepokojona ta waga,dzis wogöle mam dzien na placz! Jakos mi dzis ciezko na duchu dobrze ze maz dzis w nocy wraca!
Caroline to masz fajnie z ta sesja! Ja tez myslalam o koszyczku a w nim jakies futerko.
Marysia udanej zabawy!

Odnośnik do komentarza

Czesc mamusie :)
I u mnie dzisiaj od rana niebieskie niebo i 20 stopni :)
Co do odwiedzin w szpitalu to chyba nikogo nie bedzie rodzice meza 160 km dalej a moi 1100 km chyba ze moja mama wsiadzie w auto i w ciagu 8 godz bedzie u nas wcale bym sie nie zdziwila ona to szalona jest i do wszystkiego zdolna :)

Monikam
Wlasnie o tobie myslalam i juz sie zaczynalam martwic ze sie nie odzywasz :) dobrze ze wszystko okey z twoim babelkiem i jaki duzy gdzie ty go miescisz w tym malutkim brzuszku :)

Marta a
Urosnie ten twoj babelek niczym sie nie martw kazdy dzieciaczek inaczej rosnie wazne ze wszystko okey zobaczysz teraz na wizycie pewnie sporo skoczyl do gory . Co do sesji to chcemy gdzies zrobic za 4 tygodnie tak w 35 tygodniu . Ludzie od ktorych mamy mieszkanie maja studio fotograficzne wiec na samym poczatku zaproponowali sesje z brzusiem i dziubkiem jak sie urodzi :)

Vanesa
Ja mialam pierwszy raz niby te skurcze w czwartek wieczorem i bolal mnie brzuch jak w czasie okresu a jak polozylam sie na plecach to mnie strasznie ciaglo . Polozna stwierdzila ze to skurcze a ja sama nie wiem od tego czasu pije duzo magnezu.

Dzisiaj leniuchowalismy do 14 w lozko teraz dopiero wrocilam z zakupow i zabieram sie za zupke ze wszystkimi warzywami jakie sa mozliwe :)

Milego weekendu

Odnośnik do komentarza

Hello!!
U mnie dzisiaj cały dzień piękna pogoda na zamówienie!
Bardzo dużo spacerowałam co mnie wycieńczyło totalnie. Mój mężczyzna umył pięknie okienka więc porządkowy dzień :)
Na porodówce będzie wyłącznie mój mąż. Z resztą w takim miejscu nie tolerują wycieczek.
Po porodzie jak się komuś będzie chciało na chwile wpaść to spoko ale raczej wątpię.
Dziewczyny naprawdę nie rozumiem waszego zamartwiania się o odrobinę niższą wagę niż inne dzieci. Może urodzicie zgrabne małe dziecko a nie słoniki? ;) sa tego same zalety. Gdyby rozwijało się nieprawidłowo już byście wiedziały a to że nie są otłuszczone to wyłącznie plus.

Ja chyba jestem nienormalna. Te sesje zdjęciowe noworodków poprzebieranych, w garnkach wiadrach, nocnikach i całej reszcie nie podobają mi się jak cholera :) chyba ze mną coś nie tak :)

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj miałam też aktywny dzień. chodziłam po mieście i chciałam kupic sobie jakąś sukienkę, ale nic mi się nie podobało. Letnie, albo jak jesienne to nijakie, jak dla starszych pań ;/ mój mąż stwierdził, że jestem wymyślata. kupiłam sobie koszulkę do spania i później do karmienia, nie rozumiem czemu to jest takie krótkie, brzuszek jeszcze urośnie to się wyniesie. Byłam w c&a gdzie 3 bluzki na krzyż i tyle. Nie wiem gdzie można kupić coś ładnego dla kobiet w ciąży, w normalnych sklepach też nie ma ładnych tunik :/ W chińskim markecie kupiłam jedną tunikę, bo byłam już zdesperowana a nie mam bluzek na długo rękaw. Musiałam sie wam wyżalić. Nic nie można ładnego kupić :/ Po południu byłam jeszcze na cmentarzu, sprzątać grób i teraz jestem padnięta.

Co do sesji ciążowej to nie jestem do końca przekona, ale małej chce zrobić :)

Przy porodzie będzie mąż, a znając moją teściową to pewnie będzie chciała mnie odwiedzić w szpitalu, zresztą moi rodzice pewnie też. Pewnie będą mieć na uwadze jak się czuje i czy będę chciała żeby przyszli. A w szpitalu, w którym chce rodzić odwiedziny są popołudniu i mogą być chyba tylko 2 osoby.
Monikam, MłodaFasolka, Super, że wszystko dobrze po wizytach :) Niektóre dzieciaczki już takie duże. Na następnej wizycie też muszę spytać o wymiary małej.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Nie bierzcie tak dosłownie tych pomiarów USG, bo one nie zawsze są miarodajne. Mogą się wahać naprawdę między kilkunastoma gramami różnicy. Nawet w ostatnim odcinku Porodów z jednego USG wynikało,że przed porodem dziecko waży jak dobrze pamiętam 3100, a na drugim wyszło 2700. W końcu urodziło się 3kg. To tylko maszyna :)
Nawet jak się dzidziuś urodzi 2900 to też dobrze, moim zdaniem lepiej niż 4400 tak jak ja :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Jak są skurcze, to brzuszek robi się twardy jak kamień i jest takie uczucie sciągnięcia, napinania brzucha no i nie można poleżec na plecach z wyprostowanymi nogami bo ciągnie wszystko... jak macie skurcze to nospę wziąć i poleżec trochę na lewym boku, tak z 30minut, zeby sie wszystko zdążyło rozluźnić :) Jak skurcze kilka dziennie i nie regularne to nie ma sie czym martwić gorzej jak czeste i w miarę regularne np. co 10/15minut... wtedy IP koniecznie.

Nuria- poprzebierane dzieciaczki tez mi sie nie podobają, ale subtelne zdjęcia w normalnych ubrankach itp. bardzo mi sie podobają :) Muszę zakupić album :D :D

Co do sesji ciążowej to nie wiem czy zrobimy, mój brzuszek nie jest duży, no ale zobaczymy. Jak już to na moim sprzęcie mąż mi zrobi kilka fotek, poustawiam mu co i jak i podziałamy studyjnie albo plenerowo :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...