Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam z netu póki znowu nie zniknie :p

Co do szpilek jak i tak tylko okazyjnie nosiłam, więc nie brakuje mi tego. Całą ciążę chodzę na płaskich obcasach a teraz z brzuszkiem już sobie nie wyobrażam inaczej.

Ja zamierzam pozwolić dziecku wszystkie szczepienia obowiązkowe. Natomiast nie będę szczepić na rotawirusy, pneumokoki itd. To już jak dla mnie przesada. Tak samo jak sama się nigdy nie szczepiłam przeciw grypie i jakoś od podstawówki nie miałam grypy.

mimi88 - jeszcze trochę czasu jest z imieniem. Myśmy się dopiero zdecydowali na początku tego tygodnia które wybrać z kilku propozycji.

Kari - jak pisały dziewczyny. Nie zamartwiaj się wynikami. Wygląda to na zwykłą bakteryjną infekcję, CRP jest ledwie ponad normę. Twój lekarz zdecyduje czy potrzebny jest antybiotyk.

Olusia - faktycznie duża ta Zośka. Dobrze, że wszystko w porządku na kontroli.

Już nie mogę się doczekać poniedziałku, bo wtedy będzie USG :D Koniecznie spytam ile waży mój Antosiek. No i będzie kontrola łożyska czy przesunęło się w górę. Oby tak.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Oj! 1 jest koło 2 :D Moja mała w na początku 28tc ważyła 1012g! :D Jak by ważyła 2 kg wtedy to bym chyba zemdlała na tym usg hehe :D z 5/6kg do urodzenia hehe :D Teraz może i ze 2 kg ważyć będzie :)

Przepis wziełam stąd (http://coolinarnie.pl/2013/06/9547/rafaello?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rafaello ) , ale średnie wyszło... chyba musi się `przegryźć` bo na świeżo ma nie taką konsystencję/teksturę jak mieć powinno :) ogólnie smaczne, ale jadłam lepsze w tej wersji, a kiedyś robiłam takie ( http://slodkie.blox.pl/2014/01/Rafaello.html ) i to mogę polecić :) nie trzeba piec blatów ciastowych , wystarczą krakersy i zawsze wychodzi :)

mimi_88- Karolinka fajne imię, bo mam takie samo :) A na początku, żeby było śmieszniej... miałam mieć na imię Ola, tak jak teraz będzie miała na imię moja córeczka hehe :)

Odnośnik do komentarza

Carolineee wystraszylas mnie ze twoja mala w 28 tyg 2 kg miala! Möj w 30 tyg 1100 kg ale tak myslalam ze sie chyba pomylilas.
Kari napewno to nic pwaznego, tylko jakas infekcja takze niezamartwiaj sie tak!
Olusia fajnie ze wszystko ok Zosia rosnie i ma sie dobrze!
mimi_88 ja tez dzis sama,maz bedzie dopiero jutro wieczorem ale za to jedna kolezanka siedziala u mnie pöl dnia a druga przyjedzie za pöl godz to mi zleci.
asiek ja tez mam wzdecia przewaznie wieczorem i brzuch robi sie wiekszy i twardy i chyba to normalne,dopöki cie nic nie boli jest ok
pragosia to naprawde dlugo niewidzialas swojej malej,ale za 2 dni bedzie ten upragniony dzien!
Aleksandra daj znac po wizycie!

Odnośnik do komentarza

Ohh jejus powiem wam szczerze ze to moja droga ciaza . A ja gorzej panikuje niz przy pierwszej. Moze to jest to ze do 7miesiaca w tedy pracowalam a teraz juz od 2musialam isc na zwolnienie . A od 24tygodnia tylko lezec. W sumie naczytalam sie.troche o tym twardnieniu brzuszka o tych przepowiadajacych skurczach. Ale i tak sie ciagle stresuje. To chyba dopiero przejdzie jak synus sie urodzi . Aby do wizyty w srode boziu jeszcze tyle dni.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczynki :)
My już po wizycie:) Melduję, że wszystko w porządku :) Wiem, że powinnam się tylko z tego cieszyć - i cieszę się bardzo, ale nie tak jakbym chciała, bo dziś był ostatni dzwonek na usg 4 d, a Witek jak zwykle nie pokazał buźki :( Nawet zwykłej fotki na pocieszenie nie dostałam:/. U mnie 9 kg na plusiku, a mały w 30 tygodniu waży 1530 g., z tego usg termin wyszedł mi na mikołajki ;p. Powiedzcie mi dziewczyny czy Wy wszystkie macie już wizyty co dwa tygodnie? Bo ja kolejną mam zaplanowaną dopiero za miesiąc.. na 34 tydz. Może jak nie ma wskazań do częstszych wizyt to nie trzeba, ale znowu tyle czekać żeby usłyszeć czy jest ok to masakraaaaa.. A co do skierowań dostałam tylko na mocz i morfo. Myślicie że to CRP jest istotne? każda z Was miała?
Pozdrawiam wszystkie:)

ps. kupiłam gaviscon, mam nadzieję że wreszcie poczuję ulgę:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

MartaA małą widzę na każdej wizycie, ale nie zawsze podaje mi wymiary, a ja się w sumie nie dopytuję. Bardziej skupiam się na płci bo nadal nie wiem na 100%. W 20 tyg. po prostu robiła takie dokładniejsze pomiary i wpisała mi do karty ciąży, stąd wiem ile wtedy ważyła. Dla mnie najważniejsze jest czy serduszko bije i czy wszystko w porządku :)

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Carolineee ja tez zastanowiłam się jak przeczytałam u Ceibie 2kg, że moja coś mało waży haha Rafaello wygląda przepysznie
4leks4ndr4 ja od samego początku wizyty mam co 2 tyg. Teraz mam za 3 tyg bo nasza ginka ma urlop. Super że z Witkiem wszystko jest w porządku no i duży facet z niego jest. Ani razu nie dostałam skierowania na crp
Asiek25 szybciutko zlecą Ci te dni i zobaczysz synka. Nie stresuj się, bo to wpływa na niego
Po raz pierwszy w ciąży skusiłam się na zestaw big maca, pychotka

Odnośnik do komentarza

4leks4ndr4 super, że u Ciebie wszystko ok :) Ślinka mi cieknie na to Rafaello ;p Chętnie bym coś upiekła bo bardzo lubię to robić ale nie chcę się przemęczać przed nadchodzącą wizytą, chociaż moja gin i tak pewnie powie że nie leżałam :(
Wybrałam 4 imiona: Natalia, Karolina, Małgosia i Emilia - ciekawe co mój Ł na to powie :) Najbardziej jestem za Karolina i Natalią :)
W TV nic nie ma, masakra ;/ co tu robić??
Moja dzidzia od pół godziny jest wypięta z lewej strony brzucha, że aż mnie to nawet lekko boli;/ a brzuch wygląda komicznie :>

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

u Nas z imieniem tez był dylemat bo zanim poznaliśmy płeć to mięliśmy 4 imiona dla chłopca i 3 dla dziewczynki - potem wiadomo po poznaniu płci nasz wybór się zawęził i dalej był dylemat... z 3 imion wyrzuciliśmy jedno i zostały dwa i potem już samo się wybrało bo mąż zaczął jednym imieniem mówić do córeczki więc zapytałam czy tak chce powiedział, że tak i tak zostało :)
nasze wybory dla chłopca - Marcel, Filip, Kacper, Bartosz
wybory dla dziewczynki - Maja, Gabrysia, Pola (nie Apolonia)

co do brzuszka to też widzę że jest nieproporcjonalny, czasami kopniaczki zabolą... ale wtedy mam poczucie, że z moją Gabi jest w porządku skoro ma tyle siły dać o sobie znać :)

z wizytami to ostatnio przez to podbrzusz ei szyjkę miałam i mam co 2 tygodnie - a co dalej to się okaże w poniedziałek na wizycie
nie wiem czy będzie usg czy nie ale ciekawa jestem ile przybyła na wadze moja Niunia, ale chyba sporo bo przez 2 tygodnie czuję jakbym był dwa razy cięższa

Odnośnik do komentarza

Olusssia, kawał baby z tej Twojej Zośki hehe :D wyobraziłam sobie rodzenie tego 150cm :D :D :D
Aleksandra, super, że wszystko ok. Co do wizyty ja teraz musze czekac 7 tygodni :( Na szczęscie jeszcze tylko 1,5 tygodnia zostało :D) i nie wiem jak od 30 tc bd miała wizyty, ale czytałam wszędzie, że co dwa tygodnie w tym ostatnim okresie sie ma. No i już nie ma więcej USG, bo dzidzie są za duże tylko KTG i ocena szyjki.
Ja nigdy nie miałam CRP w ciązy zleconego.
Teraz morfo, mocz plus toxo po raz drugi, ale zapomniałam odebrać wyniki dziś :(

Co do imienia to niby u nas Jasiek, ale pewnie okaze sie po porodzie czy pasuje :D Jeszcze jest opcja Antosia i Krzysia :)

Carolinee, biore sprawdzony przepis na rafaello :D

Odnośnik do komentarza

Olusia super że potwierdzona jest potwierdzona jest Zosia ;) i jaka duża już jest ;) super że wszystko dobrze, oby tak dalej ;)
Megi ja też bym chciała żeby mój Kuba był miniaturką tatusia ;) Megi tylko nie 4 kg proszę nawet tak nie kracz 3,5 jak najbardziej do przyjęcia;)
Mimi fajne masz te miesięcznice ;) co do wzdęć to je mam niestety i mój brzuszek rano wygląda całkiem inaczej niż wieczorem ale i tak nie narzekam bo w pierwszym trymestrze były bardziej dokuczliwe,
Asiek25 ja miałam wybrane imię dla dziewczynki i dla chłopca jeszcze przed pierwszą wizytą, co prawda imię dla chłopca zostało zmienione bo Kuba sam sobie wybrał własnie Kubusia a nie Franka ;)
Aleksandra super ze wszystko dobrze ;) szkoda zdjęcia mój Kuba tez nie chce takiej pamiątki no nic na to nie poradzimy  ja też mam wizytę co miesiąc teraz będę miała 18 października i tez mam zrobić tylko mocz i morfologie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Powiem wam, że od zrobienia jak Raffaello poleżalo w lodówce to zrobiło się takie, jakie być powinno :) Chyba ciasto wchłoneło troche wilgoci z masy i jest super! Połowa już prawie zniknęła... :D Za tydzien zrobie to z krakersami moze, bo juz dawno nie robiłam, chociaz chodzi za mną 3bit na herbatnikach, z kajmakiem, masą budyniową i bitą smietaną, posypane tartą czekoladą... yummy :D Przepraszam , że wam smaka robię :( :P

CRP ja nigdy nie miałam robionego, więc chyba nie trzeba :)

Lenson- ja mam teraz ostatnie usg już... chyba, że znów będzie się coś dziać (tfu,tfu). Więc w 32tc ostatnie, ktg przeważnie robi sie od 30tc bo ja np. w szpitalu nie miałam, tylko tętno raz albo dwa dziennie, usg, a ktg nie. Ale sie ciesze, bo w jednej pozycji trzeba leżeć przez 20-30 minut i to jest trochę uciążliwe, chociaż fajne tak słyszeć serduszko maleństwa non stop i kopniaki w to urządzenie :D

Ciekawa jestem czwartkowej wizyty, ale też się boję bo mimo , że czuję małą to mam dziwne uczucie, że może być coś nie tak i non stop sie martwię...skurcze mam dalej, ale już rzadko, brzuch mnie boli jak na okres, lekko ale jednak... I źle mi z tym, że mój organizm nie jest w stanie utrzymać samodzielnie ciąży, tylko mam założony ten pessar...i do tego leki. Czuję się trochę taka niepełno wartościowa... taka na 90% zamiast na 100%...

Musialam sie wyżalić, po prostu źle mi z tym... ważne, że córeczka ma się dobrze i mam nadzieję, że wytrzyma chociaż do początku 37tc :)

Odnośnik do komentarza

Mimi mi podoba się Natalia i Karolina
My przed poznaniem płci mieliśmy wybrane imiona dla chłopca Kuba, a dla dziewczynki Gabrysia
Ostatnio zauważyłam że brzuch zmienił mi się, opuścił się trochę
Na następną wizytę mam mocz, morfologię i posiew
Lenson Antoś i Krzyś bardzo ładne imiona
Carolineee jesteś bezlitosna, narobiłaś mi smaka, zjadałam bym ciasto z kremem np karpatkę lub tiramisu
Marysia1002 będzie dobrze, nie zamartwiaj się na zapas
Kowalcia88 nie fajne wieści masz od diabetologa

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny :)
U mnie po wizycie same dobre wieści na szczęście, moje miłości waży 1630 g, także mały tez nie jest, główka 8 cm. Szyjka 4,5 także doktor powiedział że mogłabym podzielić sie z innymi mamami :)
Szymuś jest przepiękny, może jutro wstawię jakieś zdjęcie :)

Troszkę postaram sie odpisać ale nie wiem czy dam rade, bo padam a jutro niestety pogrzeb dziadka :(

Unicare- tez miałam iść, ale nie moge sie zgrać z moim M i jego wyjazdami, a jeszcze do tego moj lekarz jest tam tylko w piątki :/ może jeszcze mi sie uda, albo w ostateczności zapisze sie do kogoś innego.

Mimi Natalia ślicznie :)
Crp nigdy nie miałam tez, natomiast Karikari nie martw sie, mi tez cały czas wychodzą liczne bakterie w moczu i nie moge tego zwalczyć. A nic nie czuje, ani pieczenia, boleści, nic. Pewnie doktor przepisze Ci monural, który jest bezpieczny w ciazy i bedzie ok :)
Olusssia gratuluje potwierdzonej Zosieńki :)
Megi mały za chwile może zwolnić wiec spokojnie, a poza tym trzeba pamietać ze usg może sie troszkę mylić :)
Aleksandra cieszę sie z udanej wizyty :) a buźkę juz niedługo zobaczysz na własne oczy :) chociaz rozumiem, ze chciałabyś pamiątkę :(
Carolineee czytam 2 kg i własnym oczom nie wierzyłam Haha :D

Odnośnik do komentarza

Monikam duzy chlopak z Waszego synka ;), super ze wszystko ok. Wspolczuje z powodu dziadka
Mam pytanie do Was dziewczyny. Jak to bedzie u Was z odwiedzinami w szpitalu po narodzinach, obecnosci rodzin podczas samego porodu? Czy chcecie byc sami podczas pobytu w szpitalu a odwiedziny dopiero w domu? W sumie to tylko 2-3 dni.
Nie wiem jak bede sie czula po porodzie a z drugiej strony nie chce rodzicom zakazywac bo na pewno beda chcieli byc
Jak to bedzie u Was?

Odnośnik do komentarza

asiek spruböj sie troche wyluzowac bo tak w nerwach tez niemozesz byc to zle wplywa na synka,postaraj sie myslec pozytywnie!
Aleksandra super ze wszystko ok,ja mam teraz co 2 tyg wizyty teraz idie 1.10 .
kowalcia jeszcze te pare tyg wytrzymasz,pözniej mozesz jesc co chcesz!
monikam duzy twöj maly,jednak möj jest najmniejszy a raczej najlzejszy od wszystkich takze zaczynam sie naprawde martwic!Mam nadzieje ze do nastepnej wizyty przytyje mu sie! Super ze jestes zadowolona z wizyty.

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Dopiero w domu zlądowałam...

Przepraszam, że nie odpiszę na posty, zrobię to jutro, dzisiaj tylko szybka relacja z wizyty :)

A więc. Mój SYNEK :D Tak, tak Synek ! :)
Waży całe 1380 gram! a mamusia w ciągu 3 tygodni przybrała AŻ 9 deko. :) Aż się zdziwiłam, bo wydawało mi się, że przybrałam lekko z 3-4kg a tu niespodzianka. Ale lekarz powiedział, że jak tak dalej pójdzie, że maluch będzie 'zabierał' wszystkie moje kilogramy to będzie gotowy do wyjścia szybciej niż myślimy :) Wg wagi Piotrka mamy 30 tydzień. A wg OM mam 27 i bądź tu człowieku mądry... ;)

W każdym razie szyjkę mam twardą szczelnie zamkniętą, sprawdził 2x bo powiedziałam mu o tym kłuciu i uczuciu jakby mi się coś 'otwierało' powiedział, że maluch zmieniając pozycję musiał oprzeć się o pęcherz albo nacisnąć głową.
No i synuś zmienił ułożenie, dzisiaj leżał w pozycji prawidłowej.
Najlepszy tekst lekarza dzisiaj 'No Ola to dzisiaj możecie się bzykać w każdej pozycji' :D

Szkoda tylko, że zdjęcia nie mam bo czeka na nowy sprzęt i pracował na pożyczonym ze szpitala, normalnie antyk, musiał pokazywać mi na monitorze gdzie co jest... :) Ale siusiaka widziałam dokładnie- chyba. :) ( za 3 tyg. być może będę miała usg 4d :D :D :D )

No to chyba tyle...
Zjadłam kebaba idę się kąpać i spać bo padam na twarz.

Dobranoc mamusie :*

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

MlodaFasolka duzego faceta nosisz :) ciesze sie ze wszystko ok super zalecenie lekarza masz :)) szkoda ze fotki nie masz
MartaA ja sama zrobie sesje zdjeciowa. Chce pradziadkom zrobic kalendarz na przyszly rok
Marysia dzieki za odpowiedz. Na dzien dzisiejszy chcemy z mezem i Gabrysia byc sami. Nie chce wycieczek jak bede zle sie czula
Co za pogoda. Szaro, buro i ponuro.

Odnośnik do komentarza

MlodaFasolka duzego faceta nosisz :) ciesze sie ze wszystko ok, super zalecenie od lekarza masz :)) szkoda ze fotki nie masz
MartaA ja sama zrobie sesje zdjeciowa. Chce pradziadkom zrobic kalendarz na przyszly rok
Marysia dzieki za odpowiedz. Na dzien dzisiejszy chcemy z mezem i Gabrysia byc sami. Nie chce wycieczek jak bede zle sie czula
Co za pogoda. Szaro, buro i ponuro.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...