Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Aleksandra nie przepraszaj, ja też się powołuje na sr bo od tego ona jest
no właśnie pisałam o tym że one zostały stworzone dla kobiet o wklęsłych sutkach a kiedy są normalne to ich używanie jest szkodliwe dla dziecka przez to że nie może całej brodawki do buzi włożyć podczas ssania.
Ale dziewczynom chodzi o zupełnie inne działanie osłonek które są obecnie nagminnie używane do ochrony sutków podczas ssania.
Dlatego polecałam już z miesiąc temu aby hartować sutki już teraz żeby po porodzie nie było tego problemu i zeby dziecko mogło ssać sutek a nie silikon.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ale sie rozpisałyscie nie było mnie pare godzin a tu 6 stron eheheh :)

Co do płatnej połoznej odpada u nas sa tak fajne sympatyczne pomocne babki z powołania ze nie trzeba nic dodtakowo płacic by miec sie lepiej!! ewentualnie podziekowac mozna jakas fajna paczka za miła sympatyczna opieke i pomoc :)
A po porodzie jedna z nich bedzie przychodzic do mnie przez 6 tyg wiec genialnie :) Uwazam ze to był by zbedny wydatek który nic wiecej by nie wniosł!

Co do komorek macierzystych to nie tez nie jestem zainteresowana !

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Nuria
Aha:) Nie wychwyciłam, że chodziło konkretnie o ochronę sutków - tak to jest jak po nieobecności na forum się kilka/kilkanaście stron nadrabia hehe ;) No masz rację z tym hartowaniem. Ja przyznam, że dowiedziałam się o nim od Was i kupiłam maść do brodawek (Maltan). Dwa miesiące przed porodem mogę smarować brodawki żeby je zahartować. Także niedługo zacznę działać:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Młoda Fasolka – dzień dobry – a drzemka wskazana, nie ma co sobie żałować :)
Aleksandra – bardzo dobrze, że powołujesz się na szkołę rodzenia – widać, że dużo wierzy z niej czerpiesz i warto się nią dzielić :)
A ja dziś tak się zarzekałam, że będę leniuchować a tu obiad zrobiłam, psiakowi ugotowałam i dopiero się położyłam… chyba czas na kąpiel i do łóżka…. Jutro już piątek…. Czas leci niesamowicie… i dobrze.. szybciej wizyta i coraz bliżej do chwili, gdy będę tulić moją królewnę w ramionach
A jak mi siostra wysyła fotki Małego to jeszcze bardziej chciałabym przyśpieszyć czas i moją Królewnę już mieć…. Takie Maluszki – sama słodycz…

dziewczynki pochwalcie się jakie kolorki kupowałyście Fotelików Maxi Cosi CabrioFix... bo ja muszę zdecydować i podać do zamówienia w sklepie i w końcu zgłupiałam... jestem za kolorem fioletowym (classic) ale też fajny jest ten brązowy

Odnośnik do komentarza

Właśnie czytam ciekawy artykuł na ten temat

http://www.blog.przedporodem.pl/przygotowanie-brodawek-do-naturalnego-karmienia/

i

http://www.blog.przedporodem.pl/karmienie-plaskimi-lub-wkleslymi-brodawkami-czy-jest-mozliwe/

może którąś z Was zainteresuje.

Vanesa
Fajna sukienka!!
woow Dajesz radę chodzić w szpilkach? :P
Ja tylko płaskie buty:P Jakaś się czuję ślamazarna przez ostatnie tygodnie... jedynie co ubieram wysokie a i tak jest dla mnie ekstremalne to koturny hehehe:D

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

pateczka ale sliczna dzidzia i duza juz :)

kari wiem cos o tym dzis byłam na zakupach i miałam nie dzwigac spozywczych rzeczy mialm kupic tylko 4 rzeczy a znow nakupiłam i dzwigałam 2 siaty ehhh pani dr mowiła ze teraz trzeba sie oszczedzac i nie przemeczac mimo ze jest ok wszystko my to rozumiemy ale nie potrafimy sie przestawic poprostu .

4leks4ndr4 zawsze chodziłam na wysokich obcasach moja garderoba butow to chyba z 50 par kartonow mam bzika na punkcie butow teraz w ciazy było mi ciezko sie przestawic na płaskie obuwie ale sie przestawiłam jedynie w niedziele i na imprezki zakładam szpilki :)czyli odswietnie :)heh

Madlenka wrzuce napewno fotke :) po impezce :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa
Ja to odwrotnie mimo że uwielbiam szpileczki to chyba jestem do adidasów stworzona:P a teraz to już całkiem heheh

Pateczka
Piękności!!! Do kogo jest podobna?:)

Kari
Ja też czuję małego nie raz w kilku różnych miejscach równocześnie :D nie wiem co on wyczynia :P

Młoda fasolka
też właśnie się męczę ze zgagą:/:/;/ niedługo wezmę rennie bo bym nie zasnęła

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Pateczka - piękne zdjęcia twojego Maleństwa :)
mimi88 - wiem, że to trudne, ale nie zamartwiaj się na zapas. W razie wątpliwości pytaj tutaj a przede wszystkim twojego lekarza.
Fajnie, że piszecie o tych komórka macierzystych. Sama to rozważałam, ale nawet nie orientowałam się do tej pory ile to kosztuje. Ale to co przytoczyłyście wybiło mi pomysł z głowy.
Czy takie masowanie sutków i hartowanie nie pobudza bardziej laktacji albo skurczów?
Co do chodzenia to też zaczęłam to odczuwać. Do pracy mam piechotką 20 minut i ostatnio zaczęło być ciężej. Kolka mnie szybko łapie, jakieś nieokreślone kłucia w całym brzuchu... A do tego kręgosłup pobolewa. Muszę sobie dać większy zapas na dojście, bo teraz nie jestem już w stanie szybko chodzić.
A tak z ciekawostek. Odkryłam wczoraj, że mój pępek żyje :ppp Obserwowałam brzuch jak się Antoś przemieszcza i zobaczyłam, że pępek mi normalnie faluje. Wciąga się do środka po czym znowu wychodzi itd. I to tylko czasami tak się dzieje. Zabawne to jest:)

Wróciły mi mdłości jak mam pusty żołądek :( Normalnie słabo mi się robi jak czegoś nie zjem. I tak już po śniadaniu o 7mej muszę coś zjeść znowu o 10, potem gdzieś o 12tej. Nie wychodzę z domu bez jogurtu i kanapki.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki zaszalałyście dziś z postami, tyleee stron do nadrobienia :) :)
Co za pogoda dziś, w ciągu dnia słoneczko było, ale chłodno, Teraz wieje i pada
asiek25 pocieszę Cię, ja kupiłam jak na razie łóżeczko z pościelą i kilka ubranek. Od 26tc zaczęłam kupować
KariKari niezły cennik ma szpital. 1500zł to za dobę czy ileś dni? Ja nie robiłam CPR. Słodziak. Porobię coś chwilę w domu i padam, strasznie szybko się męczę. Potrafię zmęczyć się jedząc obiad :) Odpoczywaj kochana! Niestety nie wrzucę fotki fotelika, bo nie mam go przy sobie, jest w domu szwagierki. To co pamiętam to jest czarno niebieski
Nuria my pewnie wykupimy położną, musimy tylko dowiedzieć się ile kosztuje. Jeśli majątek to zrezygnujemy. Na pewno podczas porodu mąż będzie ze mną, by miał baczność na wszystko w razie czego, no i muszę mieć kogo za włosy ciągnąć haha. Fajny kocyk. Pluszak królik przytulanka jest słodki
Madlenka glukozę robi się na czczo. Ja miałam 75g i 3 pobrania krwi w odstępach godzinnych, weź gazetkę lub książkę ze sobą. Nie dodawałam cytryny, da się przeżyć. Niestety trzeba siedzieć w przychodni. Ja chciałam pojechać do pracy, bo mam parę kroków, nie pozwolono mi. Ja to bym cały czas piła, jeść niekoniecznie. Kciukasy zaciśnięte - szyjka musi być dłuższa
MłodaFasolka jak Twoje rewolucje żołądkowe, przeszły
RudaOpole u mnie natomiast poprawiła się cera, z czego jestem bardzo zadowolona. Od 20 lat walczę z syfami i nic. Oby nie zmieniło się z powrotem po porodzie.
Vanessa będziesz seksi mamuśka :)
Pateczka świetne zdjęcia

Ja zamierzam rodzić w Bielańskim, słyszałam o nim dobre opinie i parę znajomych tam rodziło.
Co do banku komórek to nie zastanawialiśmy się z mężem, ale raczej nie skorzystamy. Ogólnie teraz jest moda na cc i bank komórek. Celebrytki stać jest na to więc korzystają.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny fajnie ze u was wszystko wpozadku i wizyty udane i ze jako tako dobrze sie czujecie!
Ja dzis caly dzien sprzatalam bo maz möj pojechal do tych Wloch na targi i bedzie w sobote wieczorem, dzien go niema i juz mi sie za nim teskni ! Maly szaleje caly czas i czesto ma czkawke,dzis sie wazylam i waga stoi jak byla czyli 10 kg plus,zobaczymy ile bedzie pod koniec. Od poniedzialku zostanie mi 8 tyg,blisko juz az niemoge sie doczekac.
Vanesa musisz koniecznie sie pokazac w tej sukience!co do butöw to witam w klubie ja chyba od 16 roku zycia chodze na wysokich obcasach i je poprostu kocham! Mam exstra poköj na nie i garderobe ale juz niemam na nie miejsca dlatego jak sie wprowadzimy do nowego domu bede dla siebie miala az 30 m2 ,moze powiecie ze zwariowalam ale mam okolo 500 par butöw w tym chyba z 10 adidasöw . teraz w ciazy chodze na plaskich bo mi ciezko z brzuchem ale juz niemoge sie doczekac az zaloze na obcasie!! Kazdy ma jakies hallo ja ma na buty i torby! Niewspomne o bizuteri i ciuchach!
Pateczka piekne zdjecie i takie wyrazne,gratuluje!
Kari juz niedlugo bedziesz miala swoje na rekach,jeszcze troche cierpliwosci!

Odnośnik do komentarza

Gabi - 1500 zł to ca cały pobyt w szpitalu za indywidualną opiekę położnej. Dużo, ale mąż chce by mną i córeczką zająć się najlepiej jak się da to on zdecydował i niech tak będzie... Ja w sumie dałabym radę bez tego, ale nie mogę odrzucać troski męża o nas... to nawet miłe, że chce dla nas jak najlepiej :)

Co do butów to ja od zawsze obcas zakładałam od święta - uwielbiam baleriny czy płaskie buty a teraz to już wogóle muszę mieć idealnie wygodne buciki

Rudaopole - u mnie cera ładniejsza niż przed ciążą - czasem jakiś syfek wyskoczy ale to na momencik i znika :)

Wczoraj oglądałam program w internecie o CC i właśnie jst na to moda niestety a kobiety nie zdają sobie sprawy, że to operacja, która może mieć poważne konsekwencje. A dla dziecka to wcale dobre nie jest... Ze porodów przez cc jest ponad 50% z czego okolo 75% cc to te na życzenie za które się płaci - choć nieoficjalnie są bezpłatne i lekarze w porozumieniu z pacjentką dają takie zlecenia, że są wskazania do cc...

Masowanie sutków to w jednym odcinku "Porodów" o których jakiś czas temu pisałam było, że masowanie sutków podczas porodu by przyśpieszyć skurcze i poród więc ja tego na pewno nie będę robić. Jeśli kobieta rodzi naturalnie to bardzo rzadko się zdarza, że nie ma laktacji. Bądźmy dobrej myśli...

Odnośnik do komentarza

4leks4ndr4 podobna oczywiscie do mamusi;)

Dziewczyny a mam jeszcze takie pytanko bo troche sie zmartwilam,wczoraj na tym usg lekarz powiedzial ze mala ma bardzo nisko glowke,powiedzial ze wrecz za nisko i zeby to monitorowac...tylko gdy mialam usg w 20tyg tez miala glowke schowana prawie za sama koscia lonowa i tak sie zastanawiam czy to moze byc jej taka naturalna pozycja czy powinnam sie niepokoic? wizyte mam dopiero 13pazdziernika wiec kupa czasu,a chodzi mi to caly czas po glowie...

miłego dnia dla wszystkich mamusi!

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

Pateczka moja Malutka też jest nisko położona ale to nic nie zagraża jeśli szyjka jest ok. Po prostu brzusio będzie niżej i ciężej. Tak widocznie Maluszkowi wygodnie i taka natura, że każda kobieta ma inaczej ułożonego dzieciaczka.

Czas na śniadanie... ale sama nie wiem co bym zjadła... jakaś dziś marudna jestem i nie chce mi się do nikogo w firmie odzywać i pracownicy mnie dziś drażnią.... siedzę cicho by nie wyjśc na wredną zołzę z humorami...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...