Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Megi1992

Marta a
Piękne zdjecia i piękny maluszek ja tez właśnie chciałam 4d ale u mojego lekarza nie ma takiego sprzętu musiała bym poszukać w większych miastach w klinikach :(
Właśnie jak byłam ostatnio na wizycie to lekarz mówił ze na tym polowkowym badaniu będzie mierzył wszystko dokładnie i oglądał kazdy narząd maluszka wiec potwierdzilas to co mówił :) ja czekam do jutra pojadę jednak ostatni raz do starego lekarza a potem tu poszukam nowego mam nadzieje ze jutro nie będzie korków :/ chociaż kolonia to jeden wielki burdel i tam jak nie ma korku to święto.

U mnie według mojej książki ciazy badanie usg mam tylko 3 razy w ciagu ciazy ok 11 tyg 21 tyg i 31 tyg ale moj lekarz za każdym razem prawie zaglądał do maluszka i sprawdzał czy serduszko bije 2 razy nie zrobił tego wiec płaciłam 40 € za usg ale mogłam siedzieć nawet godzinę i oglądać maluszka .
Marta ty pewnie masz inaczej bo jesteś ubezpieczona prywatnie a my jedziemy na ubezpieczenie które robi firma męża.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Ah 2 tyg temu jakieś dziewczyny pisały żebym dodała fotki gdzie sie przeprowadziłam wiec wkoncu była wczoraj ładna pogoda pozbieralam sie i poszłam na łąkę ktora mam 3 min drogi od domu i takie widoki

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13501.jpg

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13502.jpg

Odnośnik do komentarza

Megi widoki tylko do pozazdroszczenia
co do usg to ja liczę, że po tej wizycie umówię się na połówkowe i będzie 4d więc nie będę kombinować i szukać nic dodatkowego chociaż ja bym mogła maluszka oglądać co chwila.... 4 tygodnie to dla mnie bardzo długo.... ciekawe jak tam moje Maleństwo się miewa, do kogo podobne i chciałabym zobaczyć malusie usteczka, nosek rączki i nóżki ....
aż smutno mi się robi, bo mi się tęskni....

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny śliczne brzuszki :) u mnie raczej nie widać, bardziej na brzuchu widać mi tłuszcz niż dziecko.
ja za wizytę płacę 100 zł, 150 zł z usg. Mój lekarz wychodzi z założenia, że po co na każdej wizycie robić usg więc te podejście średnio mi odpowiada :/ badania krwi (morfologia, crp, mocz)mam co drugą wizytę czyli raz na 6 tyg. na następna wizytę mam również zrobić alloprzeciwciała anty D. cytologi jeszcze nie miałam zrobionej,bo nie minął rok od poprzedniej.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Meggi widoki piękne :)

My się też przeprowadzamy do większego mieszkania czyli witaj kredycie na lat 30...cóż chyba rzeczywistość większości młodych ludzi...

Ja płacę zawsze 120 zł. W tym usg, badanie ginekologiczne, cytologia, itp. Leczyłam się u tego lekarza wcześniej więc jeżeli było bez usg i badania tylko np oglądał wyniki, pytał jak się czuje itp to 60 zł a jak przyszłam po sam a receptę to 20 zł. Teraz jak prowadzi moją ciążę to na każdej wizycie mam badanie, usg, mierzone ciśnienie i moją wagę i bierze 120 zł. Badania typu mocz, krew muszę robić prywatnie bo lekarz prywatny mi to zleca ( co jest dla mnie bezsensem totalnym skoro z mojej pensji składki zdrowotne były odpowadzane ! ) koszt w invicie ok 36 zł. Jak robiłam przeciwciała i na toksoplazmowe to wyszło dużo bo razem z krwią i moczem 156 zł.

Widzę, że jazdę na pomidory mam nie tylko ja :D Od zawsze je uwielbiałam ale teraz kanapka bez pomidora nie jest kanapką a na okrągło mogłabym jeść pomidory z cebulą i śmietaną :D

Odnośnik do komentarza

Witam po dlugiej przerwie,
ostatnio nie mialam czasu do was zagladac mialam gosci z Polski, brat z zona i moja cudna bratanica lat trzy jast prze cudna, strasznie sie za nimi stesknilam zycie na emigracji bywa trudne, przywiezli mi tyle smakołykow ze ciagle tylko jadlam ogorki malosolne na przemian z princePolo ;-)
Dziewczyny super brzuszki
Meggi super widoki, ja tez jestem ubezpieczona panstwowo i jestem zadowolona wszystkie badania typu morfologia mocz itp pokrywa kasa, u mojego gin dodatkowe usg 20€ kasa chorych pokrywa tez koszt szkoly rodzena i gimnastyki dla ciezarnych,

Dzisiaj zaczelam 19 tydz, nie wiem czy wy tez tak macie ale od tygodnia mam tyle energi ze mogla bym gory przenosic, ciagle zmeczenie i sennosc minely mam nadzieje ze bezpowrotnie
Miloego dnia zycze wszystkim :-))

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Kati02
Ja tez jestem zadowolona z lekarza tylko i tak bede zmieniać a co do tych badań to tez mam wszystko w ramach kasy tylko tak jak pisałam 3 x usg za darmo reszta płatna a to ze nie mogłam wyjść od lekarza bez zdjeć maluszka to w 13 i 17 tyg sama sobie zapłaciłam teraz bede miała znowu z kasy. Piękny brzuszek masz :)

Ja właśnie dziewczyny wróciłam z zakupów wykupiliśmy pół sklepu bo na wszystko mam ochotę i wszystko bym zjadła :)
Dzisiaj u mnie pierwszy raz od 2 tyg upał :/

Odnośnik do komentarza

no ja też tak mam - dziś zachcianka na makrele aż się każdy śmiał ze mnie :)
a tabelka super, oby jak najszybciej była wypełniona kolorkami, ruchami maluszków, imionami :)
tak sobie dziś myślałam, że niedługo będzie grudzień... po kolei będziemy spisywać że mamusie rozpakowane i mamusie w dwupaku, będziemy czekać niecierpliwie a potem dodawać fotki naszych skarbów... już się doczekać tego nie mogę :)
czas niesamowicie szybko leci - już półmetek naszych ciąż i zleci do końca :) hihi

Odnośnik do komentarza

Imię ma się Tobie podobać a nie inny. Wkurza mnie gdy ktoś tak się wtrąca i komentuje. Powinno się uszanować cudzy wybór i najwyżej nie mówić nic - to też o czymś świadczy.

Słyszałam, że czasem kiedy się dziecko urodzi i spojrzymy na nie to nagle okazuje się, że imię które wybrałyśmy nie pasuje. I pojawia nam się w głowie zupełnie inne, które jest idealne do tego dziecka :)

Fajnie by było razem chodzić :) Kiedy planujecie ?
Może nawet spotkamy się w grudniu na oddziale :)

Odnośnik do komentarza

Cześć.
Dzisiejszy dzień wyprowadza mnie z równowagi... Nic mi dzisiaj nie wychodzi. :(
Strasznie zazdroszczę tym dziewczynom, którym wróciła już energia. Jestem zła sama na siebie za ten brak energii.
Jeszcze pogoda dzisiaj do d... parno, duszno oddychać nie ma czym.
Dobra kończę już marudzenie...

Co do szkoły rodzenia u mnie w mieście można się zapisywać od 22 tc, i z tego co się dowiadywałam jest za darmo.

Kari- masz rację, jeszcze rok temu myślałam sobie jak to będzie gdy będę w ciąży, jakie będą towarzyszyły temu uczucia... A teraz ? Najpierw dwie cudowne kreseczki, mega szczęście, a teraz już 4 miesiąc... I za każdym razem gdy patrzę na usg u lekarza to niesamowite nie dowierzanie, że pod sercem bije drugie serduszko, rośnie, z czasem daje znać o sobie... To jest niesamowite! I mimo tych początkowych dolegliwości gdzie niektóre z nas miały dość, teraz chyba żadna z nas nie żałuje nawet tych porannych mdłości, bóli... A ile jeszcze przed nami. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

http://www.suwaczki.com/tickers/p19urjjgwy9akkhz.png]Tekst linka[/url]

Hej Kobietki :)
Macie racje kazdy dzien ciazy jest wyjatkowy :) juz nie moge sie doczekac kiedy synus bedzie juz z nami :) a do grudnia przeleci bardzo szybko , widze jak uciekaja mi tygodnie , ostatnio cieszylysmy sie na widok 2 kreseczek a tu powoli u kazdej z nas zacznie sie polmetek :)

Dzisiaj o 7 obudzil mnie synus kopniaczkami :) godzine wariowal w brzuchu wiec musialam wstac bo juz bym nie zasnela :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19urjjgta9vr12v.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Ja tez dziewczyny jak patrzę na brzuszek i widzę ze juz taki duży, do tego mały wariuje w środku to aż nie wierze ze tojuz połowa za mną :) cieszę sie straszne i czekam aż bede go miała przy sobie w ramionach . Czekam na moment aż tata przetnie pępowinke aż będzie go karmił nosił uczył robić muzykę grał w piłkę ahh aż mi sie łzy w oczkach pokazują to będzie piękne :)

A co do imion to musi sie podobać wam osobiście a nie komuś w rodzinie wkoncu to wasze dzieci a nie cioci wujka czy babci

Odnośnik do komentarza

dziewczynki co do imion to nie możemy na nikogo zwracać uwagi - tylko na siebie no i partnera :) chyba, że facetowi się imię nie podoba to idziemy dzidzię zapisujemy same i mamy postawione na swoim :) ja się tak do męża śmieję :)

jeszcze oprócz tego, że ludzie marudzą, że brzydkie imię to jeszcze są teksty że musi być święte i że urodzenie nieważne a najważniejsze imieniny bo to nadanie dziecku imienia, co dla mnie jest bzdurą... a przecież imię to imię jedno z wielu, chodzi o osobę, o istotę, która przyszła na świat i na pewno w jakimś celu... to owoc miłości, to dar....

co do czasu to ja tak co tydzień w necie przeglądam sobie usg i usg 4d jak dzieciaczki wyglądają i zawsze wyobrażam sobie swoje Szczęście jakie jest... tak już bym chciała przytulić... każdy pyta czy się nie boję przecież to obowiązek, odpowiedzialność i lekko nie będzie ale mnie to nie przeraża.... najważniejsza to ta malutka istotka zależna od nas i całkowicie na nas zdana... wyobraźcie sobie te malusie rączki, nóżki.... sama słodycz :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...