Maluchy

Jaki kombinezon i buty zimowe?

siwa32

siwa32

Zastanawiam się jaki kombinezon i buty kupić dla dziecka w wieku w tej chwili 26 miesięcy.
Zależy mi na dobrej jakości,bo mąż i starszy syn jeżdżą na nartach,a ja razem z młodszym synem przez ten cały dłuuuuuuugi czas ich zjazdów będziemy szaleć na sankach.
W oko wpadły mi kombinezony Tchibo,Wedze,Decathlon itd.Pomijam już fakt taki że mam problem z dopasowaniem rozmiaru.
Czy możecie coś polecić?
A podoba mi się jeszcze Brugi tyle że mają dziwną rozmiarówkę bo ten najmniejszy jest niby na 86-92,tyle że mój synek mimo że ma w tej chwili 91 cm wzrostu by się w nim utopił.
No i jakie butki?Ecco?Primigi?Pomocy!!! :)

--

]

28585 siwa32 Kobieta, 40 lat, Kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ala1986

Ala1986

Mi osobiście wydaje się, że firma, czy marka nie mają aż tak dużego znaczenia. Najwazniejsze, aby odpowiednio właśnie dobrać rozmiar - nie może być za ciasny strój, żeby dziecko miało swobodne ruchy. jednocześnie za duży, nie będzie dawał odpowiedniego ciepła. Wiadomo, że pod spód będziesz zakładała grubsze ubrania, więc po prostu trzeba na oko zobaczyć lub przymierzyć dziecku. tak samo jest z butami. Wiadomo, że materiał jest ważny i ocieplenie zarówno kombinezonu jak i butów.

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/113th86.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/94iwl9o.png

34956 ala1986 Kobieta, 33 lata, Lublin
siwa32

siwa32

Wiem,masz rację.Mi nie chodzi o to by stracić majątek na ciuchy markowe bo nie w tym rzecz.Mogą być zwykłe,nie znanych producentów ale dobre.Po prostu mam starszego 10 letniego syna i zawsze wracał przemoczony do suchej nitki,dopiero jak zaczęłam mu kupować kombinezony typowo narciarskie problem się skończył.Problem jedynie w tym że ta firma z której kupuję kombinezon starszemu nie produkuje kombinezonów na maluszki.Robią dopiero na starszaki.
Więc szukam zamiennika. :(

--

]

marzen@

marzen@

Moja młoda w zeszłym roku miała kombinezon kaxs z Kappahla. Cena nie jest tak powalająca jak tych kombinezonów firm typowo sportowych, a sprawdził się na wyjeździe na narty właśnie. Młoda szalała po śniegu, niezależnie czy mróz czy roztopy było jej ciepło, ale się nie przegrzewała, nie przemakał mimo tarzania w śniegu, u dołu ma ściągacze i gumki na buty, więc nogawki się nie podwijają i śnieg nie wpada do buta. Przy rękawach też zabezpieczone podwójnie. Prałam w pralce i nic się z nim nie stało, po całym sezonie wygląda jak nowy. Buty miała w zeszłym roku primigi i też ok, stopa ani nie zmarznięta, ani się nie pociła.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
siwa32

siwa32

marzen@
Moja młoda w zeszłym roku miała kombinezon kaxs z Kappahla. Cena nie jest tak powalająca jak tych kombinezonów firm typowo sportowych, a sprawdził się na wyjeździe na narty właśnie. Młoda szalała po śniegu, niezależnie czy mróz czy roztopy było jej ciepło, ale się nie przegrzewała, nie przemakał mimo tarzania w śniegu, u dołu ma ściągacze i gumki na buty, więc nogawki się nie podwijają i śnieg nie wpada do buta. Przy rękawach też zabezpieczone podwójnie. Prałam w pralce i nic się z nim nie stało, po całym sezonie wygląda jak nowy. Buty miała w zeszłym roku primigi i też ok, stopa ani nie zmarznięta, ani się nie pociła.

Ja coraz bardziej przekonuję się do kozaczków primigi,dziękuję za radę :)
A gdzie kupiłaś ten kombinezon?Nie znalazłam strony producenta.Na allegro są jedynie używane (przynajmniej w tym rozmiarze jakiego szukam) i nie ma tego za dużo.
Czy w primigach wkładka jest prosta czy lekko podwinięta na pięcie?

--

]

Ulla

Ulla

może warto się przejechać do sklepów np. jak Decathlon i tam poprzymierzać bo ja jestem zadowolona z tej firmy

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
siwa32

siwa32

Niestey nie jest to takie proste,mieszkamy w Bieszczadach więc musielibyśmy pokonywać za kombinezonem mnóstwo kilometrów :(

--

]

marzen@

marzen@

http://www.kappahl.pl/category/estore/articles/dzieci/design_by/kaxs/kaxs_proxtec/
Nie wiem czy prowadzą sprzedaż internetową, najbliższe sklepy masz w Rzeszowie. Na stronie internetowej możesz sprawdzić dostępność rozmiarów, żeby nie jechać w ciemno. Ja wolę młodej przymierzać kombinezony, bo czasem nogawki za krótkie, a w górze się topi.
Z butów jeszcze fajne są superfity, ale miałam tylko jesienno-wiosenne.
W primigi, jak i w superfitach wkładki są lekko profilowane na pięcie, takie właśnie podwinięte.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
siwa32

siwa32

Kupiłam kombinezon Tchibo i śniegowce primigi.
Jestem zadowolona bardzo.
Tzn jeszcze nie będę wychwalać tego jak się sprawują,bo zima dopiero przed nami,ale samo wykonanie i wygląd zadowala mnie w 100 % :)
Dziękuję Wam bardzo za rady :)

--

]

CyberPunk

CyberPunk

Najlepiej kupić najgrubsze, bawełniane. Byleby ciepłe.

36099 cyberpunk Mężczyzna, 30 lat, Uciechów
Florka

Florka

Czy to nie jest zbyt mało jak na buty trekingowe? Takie buty to nie kosztują nawet kilka razy więcej?

--

12526 florka Kobieta, 30 lat, Częstochowa