Skocz do zawartości
Forum

Płaskostopie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
ja sie dowiedzialam po lekarza ortopedy i lekarza rehabilitacji że płaskostopie u dzieci jest do ok. 6 roku zycia i to jest fizjologiczne i normalne. Nóżka sie musi wykształcić i dopiero po tym okresie jesli nadal jest bez zmian to sie można zacząc martwić.
Ja sama mam problemy ortopedyczne wiec jestem chyba na biżąco:)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

jesli chodzi o buciki na lato dla dziecka to ja jestem wielka fanką crocsów...oczywiście tylko oryginalnych...bo mają wkladki ortopedyczne i nozka sie nie poci...Franek nie uznaje innych bucikow...ostatnio jak chcialam żeby zalożył sandalki bo mieliśmy małą rodzinną uroczystość i nie wypadalo iśc w crocsach to w ramach protestu schował jednego sandałka:)
zresztą sandałki crocsy tez są;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Byliśmy na badaniu stopy na Targach w Warszawie, słyszałam, co mówił Pan, który badał stopy, do dziewczynki, która była przed nami i miała płaskostopie (5 lat), że MUSI nosić buciki z obcasem Thomasa oraz polecał jazdę rowerem (tłumaczył, ale szczegółów nie pamiętam).
Mój wujek (37 lat) ma płaskostopie, wiem, że w szkole nie wszystkie buty mu pasowały, bo męczył się przy chodzeniu, nosił obuwie ortopedyczne, nawet do wojska nie zakwalifikował się ze względu na płaskostopie. Teraz gra w piłkę, a nawet odnosił sukcesy międzynarodowe w sporcie. Przyzwyczaił się :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf6jqu4bdls.png

Odnośnik do komentarza

Flawia
jesli chodzi o buciki na lato dla dziecka to ja jestem wielka fanką crocsów...oczywiście tylko oryginalnych...bo mają wkladki ortopedyczne i nozka sie nie poci...Franek nie uznaje innych bucikow...ostatnio jak chcialam żeby zalożył sandalki bo mieliśmy małą rodzinną uroczystość i nie wypadalo iśc w crocsach to w ramach protestu schował jednego sandałka:)
zresztą sandałki crocsy tez są;)

możesz podesłać jakiegoś linka do tych sandałów, bo ja znam tylko takie buty z pianki (chyba) nad wodę...

Odnośnik do komentarza

Mozna też łatwo sprawdzić czy dziecko ma płaskostopie:

Kładziemy jakąś zabawkę (cokolwiek) na półce,wyżej niż wzrost dziecka,maluszkowi ściągamy skarpetki i trzeba powiedzieć mu żeby na paluszkach sięgnął po rzecz położoną wyżej.Jeśli dziecku podczas stania na paluszkach uwidocznia się łuk to raczej nie będzie miało płaskostopia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...