Skocz do zawartości
Forum

Problemy w nocy ze spaniem 2-latka


elisium1

Rekomendowane odpowiedzi

~Bobaska
Moje dzieci nie śpią w nocy i nie spały od początku. Córka ma prawie trzy lata i ciągle się wierci w nocy, coś mówi przez sen i się budzi. A syn ma rok i wybudza się co godzinę. Niektóre dzieci śpią dobrze a inne nie. W twoim przypadku pewnie zaczynają się jakieś koszmary senne i lęki nocne. Trzeba to pewnie przeczekać

Ale bzdury...Polecam książki np. Tracy Hogh lub Gina Ford . One wyjaśnią czego dziecko potrzebuje. Mój Michał od 4-tego miesiąca przesypia całą noc. Też prychałem jak dostałem od znajomych...

Odnośnik do komentarza
Gość Osolemio

~Przemo

Ale bzdury...Polecam książki np. Tracy Hogh lub Gina Ford . One wyjaśnią czego dziecko potrzebuje. Mój Michał od 4-tego miesiąca przesypia całą noc. Też prychałem jak dostałem od znajomych...

Haha pewnie jego dziecko ma 10 miesiecy

Odnośnik do komentarza

Moja córka też to miała gdy miała około 2 lat zasypiania i około 2 w nocy histeria zero kontaktu płacz a właściwie wrzask spięte cialo. To był koszmar dla nas byliśmy u neurologa psychologa badania wykazały stany pochodzące pod padaczke neurolog twierdził że na tym etapie nie zaleca leczenia farmakologiczne że to powinno ustąpić do około 7 roku Ycia samo i faktycznie teraz córkaa prawie 6 lat i ostatnia taka noc miała miejsce rok temu teraz jest nadal nerwowym dzieckiem ale takie stany już nie mają miejsca dodam że zdarzało jej się tak histeryzowac również w ciągu dnia

Odnośnik do komentarza
Gość aśka.tadu

To faktycznie może być wina przebodźcowania. Dużo różnych wrażeń w ciągu dnia, dzieci przeżywają w nocy. To jest tak, że dziecko śpi, ale w tym czasie jego mózg pracuje nad uporządkowaniem wszystkich informacji z całego dnia. Przeczytaj sobie ten artykuł https://dziecisamadre.pl/jak-sen-wplywa-na-rozwoj-twojego-dziecka/ Tu jest fajnie opisane, jak powinien wyglądać sen dziecka i jak to wszystko co dzieje się dookoła wpływa na jego rozwój i prawidłowy sen właśnie. Szczerze powiem, że wprowadziłam te zasady u moich chłopców 2 i 4 lat i jest meeega poprawa jeśli chodzi o jakość snu i energię z samego rana.

Odnośnik do komentarza

A może staraj się podawać na wieczór lżejsze posiłki? mi od dziecka mówiono, że ciężka kolacja powoduje niespokojny sen, koszmary itd. wiem, że holle ma ekologiczne i delikatne jedzenie dla dzieci, może zobacz co Ci spasuje z ich oferty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...