Skocz do zawartości
Forum

Jak spędzacie czas wolny w rodzinie?


paczanga

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z dzieckiem jeżdżę na rowerze. Oczywiście nie dosłownie bo jest jeszcze za małe, ale dobra przyczepka rowerowa dla dziecka [reklama usunięta], ciepłe ubranko i jeździmy po pobliskim lesie.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość mamunia111

a my sobie szyjemy :) córcia pomaga i dobrać kolorry szmatek na spódniczki dla lalalek itd. myśle że się pprzy tym fajnie rozwija a ja bardzo lubię te chwile. czasami nawet mąż próbuje się dołączyć, ale jemu średio wychodzi hehe. wzorujemy się na przepis na szycie bo tam czesć pomysłów jest w miare prosta.

Odnośnik do komentarza

Ha, jak dla mnie to zapisac córke i meza na jakies wspólne zajęcia, niech tam razem chodzą a Ty jako że jestes w fazie kaczkowatego chodu i nienawisci do przemieszczania się (mowie z własnego doswiadczenia - nie oceniam) mozesz sobie wtedy odpoczywac i chillować. Skoro dziecko ma 3 latka, to zapisz na przykład na rytmikę i będzie musiała tam chodzić z opiekunem - czyli zajęcie dla męza też będzie :D mi na tym forum polecono Artyz w szczecinie wiec ja polecam dalej :)

Odnośnik do komentarza

Moje córki, po ostatniej wizycie w parku i ogrodzie botanicznym zainteresowały się roślinkami i ich sadzeniem. Same też chciały mieć jakieś swoje roślinki, więc wykorzystałyśmy pogodę, która nie sprzyjała akurat bieganiu po placu zabaw, na udekorowanie naszego balkonu w bloku, co wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Dziewczyny wybrały sobie swoje kwiatki, owoce i warzywa - no i się zaczęło! Posiłkowałyśmy się trochę różnymi poradami [reklama usunięta] - najprostsze są moim zdaniem najlepsze. I w kilka godzin miałyśmy zajętych kilka skrzynek. Teraz dziewczyny codziennie doglądają czy ich roślinki rosną, podlewają je i już nie mogą się doczekać pierwszych zbiorów :)) Taką rozrywkę polecam każdemu - można się odstresować i spędzić z dziećmi trochę cennego czasu

Odnośnik do komentarza

Obecne społeczeństwo jest bardzo zapracowane. Jesteśmy bardzo zajęci i spędzamy zbyt mało czasu z dziećmi.Polecam jednak przynajmniej jedno popołudnie przeznaczyć na współne spędzanie czasu
wybrac się z dziećmi do parku
iść do kina
albo po prostu pobawić sie w jakieś domowe zabawy ( w sieci jest wiele propozycji zabaw dla malych dzieci)

Wieczorem przed snem dobrze jest czytać dzieciom [reklama usunięta]. Czytanie wspiera więź z rodzicem, ale również rozwija wyobraźnię dziecka od najmłodszych lat.

Odnośnik do komentarza

Tak, zimą my też jeździmy na narty, latem gdzieś nad wodę ale najczęściej spędzamy czas w domu albo na zakupach dlatego cieszę się że Kraina Dzieci w M1 wróciła. Bo mogę tam zostawić dziecko i spokojnie robić dalej zakupy

Odnośnik do komentarza

Ja wieczorami gdy mam wolny czas razem z małżonką to oglądamy filmy  [reklama usunięta]. Dzięki temu jesteśmy na bierząco z filmami które są nowe. A że czasem bardzo szybko zasypiamy przy tych filmach to już inna sprawa 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Mama Antka

Generalnie u nas dużą rolę odgrywają spacery ale inspirujemy się różnymi metodami edukacji domowej.

M.in metody Montessori. 

1. Rodzinne spacery i poszukiwanie szyszek/liści/ kasztanów. Tatę można zaangażować do suszenia liści razem z dzieckiem a następnie zrobienia albumu przyrodniczego

2. Nauka ptaków, nawet online a potem poszukiwanie ich lub malowanie w domu. Jak oglądać to mądrze! A potem wykorzystać to w praktyce! Zbieranie i szukanie piór, tworzenie z nich albumu- zrobienie własnego atlasu z ptakami.

Nazwy i odgłosy ptaków- ładny film edukacyjny dla dzieci

3. Planszówki- wspólne granie

4. Nauka kolorów- ładny film edukacyjny- świadome rodzicielstwo - Edukacja Domowa

Bierzecie kilka pudełek, naklejacie na nie kropki w danym kolorze i każdą zabawkę segregujecie wg. koloru.

5. Zabawa w składanie skarpetek. xd SERRIO

6. Wspólne odkurzanie i sprzątanie mieszkania- dzieci uwielbiają POMAGAĆ!

Odnośnik do komentarza

My z dziećmi uwielbiamy rodzinne wypady. Latem przynajmniej kilka razy udajemy się na spływ kajakowy [reklama usunięta]. Takie spływy to frajda dla dzieciaków, a są bezpieczne!

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

A my bardzo różnie spędzamy wolny czas. Czasami na grach z dziećmi, na wyjeździe gdzieś do Aquaparku , basen czy w sezonie zimowym na lodowisko. Zdarza się też, ze oglądamy jakiś fajny film w TV czy w internecie.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Z rodziną lubimy aktywnie spędzać czas wolny. Bardzo lubimy latem spływy kajakowe [reklama usunięta]. Zwłaszcza dzieciom bardzo się podoba.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Mieszkamy blisko gór dlatego zimą bardzo często jeździmy na narty całą rodziną. Dzieciaki szybko wyrastają ze sprzętu dlatego przed każdym wyjazdem uzupełniamy ekwipunek [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

My jesteśmy z rodzinką bardzo sportowymi typami, staramy się spędzać czas wspólnie uprawiając różnego rodzaju aktywności. W lecie są to rowery, wycieczki górskie, a w zimie narty.  Nie możemy doczekać się w tym roku zimy, kupiliśmy właśnie sprzęt narciarski dla całej rodzinki w super cenach. Teraz jest przed sezonem więc można trafić na fajne ceny sprzętu.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
[reklama usunięta]
Odnośnik do komentarza

Razem z rodzina znaleźliśmy sobie aktywne hobby jakim jest jazda na nartach. To dla nas nie tylko świetna forma rekreacji, ale także doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.  Zdecydowaliśmy się na zakup odpowiedniej odzieży narciarskiej, aby jeszcze bardziej cieszyć się naszym nowym hobby. Znalezienie odpowiednich ubrań w sklepie [reklama usunięta] okazało się kluczowe, ponieważ zapewniły nam nie tylko komfort podczas jazdy na nartach, ale także ochronę przed zimnem i warunkami atmosferycznymi.

Właśnie wróciliśmy z nart, a już planujemy kolejny wyjazd 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...