Maluchy

Gry edukacyjne dla 2,5-latka, jakie polecacie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Adam_Janik

Adam_Janik wpis edytowany

Interesujące gry edukacyjne można znaleźć wśród tych wykonanych z drewna. Szczególnie polecam gry firmy Haba z serii "Moja pierwsza gra" przeznaczone dla dzieci od 2 lat.

47376 adam-janik Mężczyzna, 32 lata, Wrocław
naster

naster

Ja postawiłam na gry i zabawy edukacyjne. Świetną propozycją jest platforma edukacyjna Squla. Znajdziemy tam quizy i gry, które pomogą w nauce. Taka forma nauki przez zabawę świetnie wpływa na rozwój dziecka :)

55080 naster Kobieta, 28 lat, Kraków
~Sabirka

~Sabirka

cześć zabawer robię sama. od maluszka szyłam dla zosi zabawki sensoryczne, teraz powoli wchozii na etap wyszywanych lalek. też jej się bardzo podobają :) a ja się odprężam przy szyciu. nie mam zbyt dobrej wyobraźni ale szukam czegoś w internecie. bardzo lubię na przykład przepis na szycie.

wiecznie pozytywna

wiecznie pozytywna

Dla takich dzieciaczków stworzono także produkt o nazwie Zabawy fundaMentalne. To bardzo i rozwijająca forma rozrywki, bo składa się z zeszytów zawierających kreatywne scenariusze zabaw z pociechą. Takie zabawy wyostrzają zmysły dziecka, przygotowują je do nauki czytania, pisania i liczenia i ogólnie - wpływają na rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy. Poczytajcie nieco więcej na ten temat.

51409 wiecznie-pozytywna Kobieta, 35 lat, Warszawa
etie

etie

My lubimy grać ostatnio w Pokój Zabaw Chicco. W zestawie jest zabawkowa komoda, do której należy sprzątnąć zabawki i buty i zapamiętać, w której szufladzie co się znajduje. Gra wspomaga ćwiczenie pamięci jak również pokazuje, że sprzątanie też może być świetną zabawą. Dla mnie ważne jest to, aby spędzać czas z dziećmi i obserwować jak się rozwijają, pomagać im zrozumieć zasady i dostosować się do nich (lub modyfikować jeśli są zbyt trudne).

24105 etie Kobieta, 34 lata, Warszawa
~jultikaa99

~jultikaa99

Ja kupiłam synkowi takie piankowe puzzle które przedstawiają postacie z bajki którą uwielbia. W weekend kiedy jesteśmy w komplecie lubimy sobie je wspólnie układać. To nic że dziecko zna je już na pamięć, uwielbia je składać a potem burzyć i tak w koło. Puzzle kupiłam [reklama usunięta] zachęciła mnie moja koleżanka i w sumie miała 100% racji ponieważ jestem z nich bardzo zadowolona. Poprzednie puzzle szybko się niszczyły, traciły kolory a z tymi nie mam takiego problemu. Pozdrawiam ;).

gabis

gabis

Nam bardzo podpasowały zabawki od Janoda https://www.samdlamam.pl/janod-gra-wyscig-kurczaki-id-1832 gra wyścig kurczaków, ale widziałam też wiele innych, które oprócz tego że mają fajną fabułę to dodatkowo jakość wykonania powala. Albo nasza polska od Bajo https://www.samdlamam.pl/bajo-drewniane-domino-figury-geometryczne-id-253, maluszek pozna figury geometryczne, kolory i jeszcze pomoże mu ta gra w nauce liczenia :)

60246 gabis Kobieta, 31 lat, Suwałki