Skocz do zawartości
Forum

Gry edukacyjne dla 2,5-latka, jakie polecacie?


Iwonka@

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie GRANNA i HABA mają najcekawsze propozycję dla tych najmłodszych.
Oczywiście dla stwrszych też mają fantastyczne gry, ale to już nie ten wątek ;)
Ja jeszcze pamiętam, że przed trzecimi urodzinami zaczeliśmy grać w spadające małpki.
Co prawda ze zmienionymi zasadami (wygrywa tez komu spadnie najwięcej małpek, bo syn lubił, gdy spadały). Ale jak grałam ja, syn i mąż, to oczywiście rywalozacja była między dorosłymi, żeby jak najmniej ich spadło, choć syn był przekonany, że wygrywa osoba, która ma najwięcej małpek :p uczył się podczas tej gry kolorów, a także liczyć małpki. Gra podczas której dorosły też się dobrze bawi.

Odnośnik do komentarza

Ja o grach mogę pisać, pisać i pisać. Jestem maniaczką i zaraziłam już syna. Kochamy gry (niekoniecznie komputerowe, choć przy dzisiejszej technice nie da się przed nimi uchronić, na szczęście są wartościowe propozycje) i książki. Jak ktoś wypróbuje już te wymienione, i będzie chciał jeszcze, to niech pisze i pyta. Ja teraz trochę się poirytuję na Ipada, który mi kasuje tekst, a ja już nie potrafię go odzyskać...wrrrrrrrrrrrrrr!
Dobrej zabawy! :)

Odnośnik do komentarza

Też mamy te drewniane misie. Puzzle trefl z małą ilością elementów są bardzo dobre. I wcale szybko się nie nudzą, jak tu mial ktos obawy. Dziecko przez miesiąc potrafi prosić o przeczytanie jednej bajki na dobranoc, choć półka ugina się od innych propozycji.
Z puzzlami jest podobnie. Mamo ułożyłem! To teraz zacznę od nowa :)
Ja jeszcze polecam Matę Wodną. Gdzieś już o niej pisałam.

Odnośnik do komentarza

Też bawimy się puzzlami - głównie ze zwierzątkami, bo takie Zosia najbardziej lubi;) Podoba nam się tez układanka - ubierz misie. Mamy 12 słodkich misiów, którym dobieramy ubranka. Oczywiście rano inny strój, a wieczorem inny (moja mała elegantka;) Od chrzestnej dostała w zeszłym tygodniu "mądrą zabawkę" - domek Leo Fajna sprawa, bo z każdej strony domek ma jakieś gry. Zosia uwielbia taki klocek-w kształcie kaczuszki, który musi dopasować do odpowiedniego otworu na ściankach domku. Wchodzimy zatem na kolejny level ;) Ile radości ma jak jej się uda! Zdecydowanie jej ulubiona zabawka teraz-pewnie do czasu, aż czymś nowym się nie zainteresuje:)

Odnośnik do komentarza

Ja mam córeczkę za miesiąc będzie mieć 2 latka, u nas królują właśnie puzzle 2,3,4,5,6 elementowe mamy z trefla baby puzzle bardzo fajne gruba tekturka błyszczące, łatwo się je układa, kolejne to puzzle z Aleksandra podwodne zwierzątka te córcia bardziej lubi , królują u nas również puzzle do pary z czuczu - naprawdę świetne choć jak dla 2 latka bardzo proste moja córcia za pierwszym razem ułożyła wszystkie , nawlekanie -mamy grę Stonoga Agata sztywny sznurek co ułatwia nawlekanie, córcia uwielbia książkę Wierszyki 2 latka wyd. Muza, krótkie ciekawe wierszyki

Odnośnik do komentarza

Ja polecam zestawy z djeco, mają gry planszowe, zestawy artystyczne jakieś karciany gry itd. Naprawdę fajne i pomysłowe rzeczy. Sporo jest tego w kinderland24, i naprawdę fajnie popołudnia spędzać na wspólnych grach a nie patrzeniu w telewizor...

Odnośnik do komentarza
Gość Sabirka

cześć zabawer robię sama. od maluszka szyłam dla zosi zabawki sensoryczne, teraz powoli wchozii na etap wyszywanych lalek. też jej się bardzo podobają :) a ja się odprężam przy szyciu. nie mam zbyt dobrej wyobraźni ale szukam czegoś w internecie. bardzo lubię na przykład przepis na szycie.

Odnośnik do komentarza

Dla takich dzieciaczków stworzono także produkt o nazwie Zabawy fundaMentalne. To bardzo i rozwijająca forma rozrywki, bo składa się z zeszytów zawierających kreatywne scenariusze zabaw z pociechą. Takie zabawy wyostrzają zmysły dziecka, przygotowują je do nauki czytania, pisania i liczenia i ogólnie - wpływają na rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy. Poczytajcie nieco więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza

My lubimy grać ostatnio w Pokój Zabaw Chicco. W zestawie jest zabawkowa komoda, do której należy sprzątnąć zabawki i buty i zapamiętać, w której szufladzie co się znajduje. Gra wspomaga ćwiczenie pamięci jak również pokazuje, że sprzątanie też może być świetną zabawą. Dla mnie ważne jest to, aby spędzać czas z dziećmi i obserwować jak się rozwijają, pomagać im zrozumieć zasady i dostosować się do nich (lub modyfikować jeśli są zbyt trudne).

Odnośnik do komentarza
Gość jultikaa99

Ja kupiłam synkowi takie piankowe puzzle które przedstawiają postacie z bajki którą uwielbia. W weekend kiedy jesteśmy w komplecie lubimy sobie je wspólnie układać. To nic że dziecko zna je już na pamięć, uwielbia je składać a potem burzyć i tak w koło. Puzzle kupiłam [reklama usunięta] zachęciła mnie moja koleżanka i w sumie miała 100% racji ponieważ jestem z nich bardzo zadowolona. Poprzednie puzzle szybko się niszczyły, traciły kolory a z tymi nie mam takiego problemu. Pozdrawiam ;).

Odnośnik do komentarza

Nam bardzo podpasowały zabawki od Janoda https://www.samdlamam.pl/janod-gra-wyscig-kurczaki-id-1832 gra wyścig kurczaków, ale widziałam też wiele innych, które oprócz tego że mają fajną fabułę to dodatkowo jakość wykonania powala. Albo nasza polska od Bajo https://www.samdlamam.pl/bajo-drewniane-domino-figury-geometryczne-id-253, maluszek pozna figury geometryczne, kolory i jeszcze pomoże mu ta gra w nauce liczenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...