Skocz do zawartości
Forum

Buciki dla dziecka


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

my mamy te butki Daniel profilaktyczne i się sprawdzają, kupiłam Oli używane od koleżanki, której córka w takich chodziła, ale nie miała deformacji stopy, więc nie są wykrzywione, ogólnie nowe są bardzo sztywne, a te są już wyrobione i Ola w nich chodzi, nie przeszkadzają, jej, ale generalnie to buty ze sztywniejszą pietą widzialam w smyku i buty bartek też są sztywniejsze

jeszcze mam jedno pytanie co do zimowych butów, jakie kupujecie? własnie stoję przed tym problemem...

Odnośnik do komentarza

mój synek ma 2 lata i odkąd zaczął chodzić (10 miesięcy) to tylko kupuję butki profilowane typu memo daniel. może i wizualnie nie są na topie ale przecież nie o to chodzi, najważniejsze by dziecko miało zdrową stopkę. kiedyś nikt na to nie zwracał uwagi, sama mam problem ze stopami teraz i to odczuwam, nie chcę by mój syn też miał ten problem

Odnośnik do komentarza

Margeritka
my mamy te butki Daniel profilaktyczne i się sprawdzają, kupiłam Oli używane od koleżanki, której córka w takich chodziła, ale nie miała deformacji stopy, więc nie są wykrzywione, ogólnie nowe są bardzo sztywne, a te są już wyrobione i Ola w nich chodzi, nie przeszkadzają, jej, ale generalnie to buty ze sztywniejszą pietą widzialam w smyku i buty bartek też są sztywniejsze

jeszcze mam jedno pytanie co do zimowych butów, jakie kupujecie? własnie stoję przed tym problemem.
Wczoraj kupiłam Bartki. Zobaczymy jak się będą nosić. Miałam wybór między Primigi, Bartkami i ecco. Ecco wizualnie ładne, ale cena jak na 1 sezon wg mnie zdecydowanie za wysoka 299 zł. Bartki były za 219, co wg mnie jest też dużo. Jak ktoś maniskie dochody lub jest samotnym rodzicem ty nawetzakup 1 pary takich butów to ogromny wydatek.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hngltyenz.png

Odnośnik do komentarza

Margeritka
my mamy te butki Daniel profilaktyczne i się sprawdzają, kupiłam Oli używane od koleżanki, której córka w takich chodziła, ale nie miała deformacji stopy, więc nie są wykrzywione, ogólnie nowe są bardzo sztywne, a te są już wyrobione i Ola w nich chodzi, nie przeszkadzają, jej, ale generalnie to buty ze sztywniejszą pietą widzialam w smyku i buty bartek też są sztywniejsze

jeszcze mam jedno pytanie co do zimowych butów, jakie kupujecie? własnie stoję przed tym problemem...

zacznijmy od tego że zawsze kupuje buty droższych firm zawsze skórzane tylko modele z tamtego roku, lub w czasie sezonu już przecenione. w moim mieście większość rodziców buty zimowe kupuje już na początku września a w listopadzie można już promocje znaleść. tak więc czekam, córa długo chodzi w modelu jesiennym i oszczędzamy. Pani w sklepie poleciła nam firmę david (ponoć to ta sama fabryka co bartek) kupiliśmy takie butki Dawid 731 beż motyl - buty dziecięce - sklep internetowy dawid.net.pl oferuje zdrowe buty dla dzieci tylko wersje pomarańczową ze słoneczkiem za 90zł. z wyglądu wykonania i wygody na 5.

Odnośnik do komentarza

Pozwólcie dziewczyny, że i ja się włączę.
Z racji tego, że mieszkam w Uk , i mam szybki i łatwy i tani dostęp do bucików CLARKS jestem im wierna od ponad 6 lat. Moje dzieci nie chcą innych bucików. Ceny po sezonie rewelacyjne-ostatnio nowe różowe sandałki ze słonikiem kupiłam za 6 funtów :)
Buciki ze skóry, oddychające , wygodne i śliczne, także POLECAM.
A jak potrzebuję więcej niż jedną parę kupuje na ebayu używane nawet za 3 f z wysyłką-niezniszczone, a na podwórko czy do szkoły na zużycie jak znalazł :)
A paputki skórzane u nas też są i się sprawdzają .

New Soft Leather Baby Shoes Various Designs Sizes 0-6, 6-12 & 12-18 Months | eBay

Wyszło bodajże 7 funtów więc jakieś 35 zł :)
Miłego wieczorka Mamusie, brzusie i dzieciątka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Ja dbam o to żeby moje dzieci miały dobre buty,
zawsze kupuję te z wyższej półki cenowej, sprawdzone od lat z firmy ecco,
dodatkowo jak jedno wyrasta sprzedaję dalej, nie zostawiam dla następnego,
owszem młodszy chodzi w ciuszkach po starszym, ale nigdy w butach,
zawsze ma swoje, nowe,
wydaje mi się że to dość ważne, żeby but nie był "wyrobiony" przez inną nóżkę.

http://dcmm.daisypath.com/YIyfp2.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Pozwólcie dziewczyny, że i ja się włączę.
Z racji tego, że mieszkam w Uk , i mam szybki i łatwy i tani dostęp do bucików CLARKS jestem im wierna od ponad 6 lat. Moje dzieci nie chcą innych bucików. Ceny po sezonie rewelacyjne-ostatnio nowe różowe sandałki ze słonikiem kupiłam za 6 funtów :)
Buciki ze skóry, oddychające , wygodne i śliczne, także POLECAM.
A jak potrzebuję więcej niż jedną parę kupuje na ebayu używane nawet za 3 f z wysyłką-niezniszczone, a na podwórko czy do szkoły na zużycie jak znalazł :)
A paputki skórzane u nas też są i się sprawdzają .

New Soft Leather Baby Shoes Various Designs Sizes 0-6, 6-12 & 12-18 Months | eBay

Wyszło bodajże 7 funtów więc jakieś 35 zł :)
Miłego wieczorka Mamusie, brzusie i dzieciątka :)

Clarki to najlepsze buty jakie w życiu widziałam. ja kupuje je w ciuchlandzie. te małe rozmiary to zdarzało mi się nowe kupić:36_1_1: za 10zł. moja córa tez je ubustwia.

Odnośnik do komentarza

tak szczerze mówiąc sięgnijmy pamięcia wstecz i powiedzcie mi, czy nasi rodzice mieli dostęp do jakiś bucików hm.. 'z wyższej półki' :hahaha::-) jak to tu zostało powiedziane i kupowało nam buty wyprofilowane , nie za sztywne nie za miękkie itp itd i co? nie wiem jak wy ale ja nie miałam nigdy problemów z płaskostopiem czy wadami postawy.
A i pewnie niejedna z was nosiła buty po starszej siostrze czy kuzynce. Rozumiem, że chcemy dać dzieciom to co najlepsze, ale rozumiem też mamy, które nie mają takich możliwości i kupują dzieciom używane buty, czy znacznie tańsze. To nie znaczy, że robią źle. Są dzieci, ktorym noga bardzo szybko rośnie i wydatek rzędu 600 zł ( 2 pary zimowych butów) z 'najwyższej półki' :-) to kosmiczna cena.
ja w razie czego buty ( w szczególności te niezniszczone) zostawiam... może się jeszcze kiedyś przydadzą :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hngltyenz.png

Odnośnik do komentarza

Margeritka

jeszcze mam jedno pytanie co do zimowych butów, jakie kupujecie? własnie stoję przed tym problemem...

Marg widziałam, że ostatnio Lasocki fajne butki zimowe dla dzieci zaczął robić i nad nimi się zastanawiam. Całe ze skórki, mięciutkie, ocieplone, w sumie zaufanie mam do tej firmy, bo sama nie raz kupowałam dla siebie. Cenowo też całkiem fajnie, bo ok. 130 zł.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Margeritka

jeszcze mam jedno pytanie co do zimowych butów, jakie kupujecie? własnie stoję przed tym problemem...

Marg widziałam, że ostatnio Lasocki fajne butki zimowe dla dzieci zaczął robić i nad nimi się zastanawiam. Całe ze skórki, mięciutkie, ocieplone, w sumie zaufanie mam do tej firmy, bo sama nie raz kupowałam dla siebie. Cenowo też całkiem fajnie, bo ok. 130 zł.

ja nie ma zaufania do ccc ale jak mówisz że sama nosiłaś i są ok to trzeba to spr.

Odnośnik do komentarza

paczanga
Daffodil
Margeritka

jeszcze mam jedno pytanie co do zimowych butów, jakie kupujecie? własnie stoję przed tym problemem...

Marg widziałam, że ostatnio Lasocki fajne butki zimowe dla dzieci zaczął robić i nad nimi się zastanawiam. Całe ze skórki, mięciutkie, ocieplone, w sumie zaufanie mam do tej firmy, bo sama nie raz kupowałam dla siebie. Cenowo też całkiem fajnie, bo ok. 130 zł.

ja nie ma zaufania do ccc ale jak mówisz że sama nosiłaś i są ok to trzeba to spr.

W CCC są różne buty, więc nie ma ich co wrzucać do jednego wora. Poczynając od fajnych skórzanych po gumowe, sztuczne i twarde :)
Ja tam często kupuję, ale wybieram te znane i sprawdzone firmy.

Odnośnik do komentarza

Ja zimowych jeszcze nie kupuję, małej szybko stopa rośnie, nie chciałabym żeby wyrosła z butów nim się zrobi zimno.
Co do używanych butów, sama nie ubrałabym używanych i dziecku też nie kupię. Nawet osoby bez wad postawy mają różny sposób chodzenia, stopa każdego nieco inaczej pracuje, nie ma dwóch identycznych stóp, a but "układa się" do stopy. Dorosłemu byłoby niewygodnie w cudzych butach, a dziecku grozi to po prostu powstaniem jakiejś wady

Odnośnik do komentarza

Daffodil
paczanga
Daffodil

Marg widziałam, że ostatnio Lasocki fajne butki zimowe dla dzieci zaczął robić i nad nimi się zastanawiam. Całe ze skórki, mięciutkie, ocieplone, w sumie zaufanie mam do tej firmy, bo sama nie raz kupowałam dla siebie. Cenowo też całkiem fajnie, bo ok. 130 zł.

ja nie ma zaufania do ccc ale jak mówisz że sama nosiłaś i są ok to trzeba to spr.

W CCC są różne buty, więc nie ma ich co wrzucać do jednego wora. Poczynając od fajnych skórzanych po gumowe, sztuczne i twarde :)
Ja tam często kupuję, ale wybieram te znane i sprawdzone firmy.

Lasocki ja kupiłam raz dla siebie buty tej firmy i byłam bardzo zadowolona, więc się przyjżę

Odnośnik do komentarza

marzen@
Ja zimowych jeszcze nie kupuję, małej szybko stopa rośnie, nie chciałabym żeby wyrosła z butów nim się zrobi zimno.
Co do używanych butów, sama nie ubrałabym używanych i dziecku też nie kupię. Nawet osoby bez wad postawy mają różny sposób chodzenia, stopa każdego nieco inaczej pracuje, nie ma dwóch identycznych stóp, a but "układa się" do stopy. Dorosłemu byłoby niewygodnie w cudzych butach, a dziecku grozi to po prostu powstaniem jakiejś wady

jak buty są dobrej jakości i skórzane i nie zniszczone, to nie ma się czego bać:) ja sama pożyczam buty skórzane od siostry, albo chodzę po niej, jak mi coś zostawi:) i nawet mam stopy pól numeru większe, a skórzany but naprawdę się dobrze dopasowuje do nowego właściciela, oczywiście dla dziecka najlepsze są buciki nowe, zwłaszcza, jak uczy sie chodzić, ja dostałam używane, widzę, ze są w bardzo dobrym stanie, bo tamta dziewczyna nie zdążyła w nich pochodzić za dlugo (ortopeda stiwerdził, że jej to nie potrzebne), ale jakbym miała kupowac butki dla Oli używane na allegro, to bym się nie zdecydowała wcale, a tak dostałam, zobaczyłam i wiem, ze sa dobre

Odnośnik do komentarza

Darka78
tak szczerze mówiąc sięgnijmy pamięcia wstecz i powiedzcie mi, czy nasi rodzice mieli dostęp do jakiś bucików hm.. 'z wyższej półki' :hahaha::-) jak to tu zostało powiedziane i kupowało nam buty wyprofilowane , nie za sztywne nie za miękkie itp itd i co? nie wiem jak wy ale ja nie miałam nigdy problemów z płaskostopiem czy wadami postawy.

Oczywiście że kiedyś nie było takich butów albo raczej nasze mamy nie miały dostępu do butów z wyższej półki.
Nie miałam wielu rzeczy które teraz mają moje dzieci..
czasy się zmieniły na szczęście i skoro mogę, kupuję dziecku dobrze wyprofilowane, porządne buciki, wolę zaoszczędzić na sobie,
na ciuchach dla mnie czy dla dzieci, ale nie na butach.

http://dcmm.daisypath.com/YIyfp2.png

Odnośnik do komentarza

paczanga
Margeritka
my mamy te butki Daniel profilaktyczne i się sprawdzają, kupiłam Oli używane od koleżanki, której córka w takich chodziła, ale nie miała deformacji stopy, więc nie są wykrzywione, ogólnie nowe są bardzo sztywne, a te są już wyrobione i Ola w nich chodzi, nie przeszkadzają, jej, ale generalnie to buty ze sztywniejszą pietą widzialam w smyku i buty bartek też są sztywniejsze

jeszcze mam jedno pytanie co do zimowych butów, jakie kupujecie? własnie stoję przed tym problemem...

zacznijmy od tego że zawsze kupuje buty droższych firm zawsze skórzane tylko modele z tamtego roku, lub w czasie sezonu już przecenione. w moim mieście większość rodziców buty zimowe kupuje już na początku września a w listopadzie można już promocje znaleść. tak więc czekam, córa długo chodzi w modelu jesiennym i oszczędzamy. Pani w sklepie poleciła nam firmę david (ponoć to ta sama fabryka co bartek) kupiliśmy takie butki Dawid 731 beż motyl - buty dziecięce - sklep internetowy dawid.net.pl oferuje zdrowe buty dla dzieci tylko wersje pomarańczową ze słoneczkiem za 90zł. z wyglądu wykonania i wygody na 5.

Dzięki Paczanga za podpowiedzi co do terminu kupowania bucików, na pewno skorzystam z dobrych rad, bo brzmią rozsądnie :36_2_25:

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

paczanga
zacznijmy od tego że zawsze kupuje buty droższych firm zawsze skórzane tylko modele z tamtego roku, lub w czasie sezonu już przecenione. w moim mieście większość rodziców buty zimowe kupuje już na początku września a w listopadzie można już promocje znaleść. tak więc czekam, córa długo chodzi w modelu jesiennym i oszczędzamy. Pani w sklepie poleciła nam firmę david (ponoć to ta sama fabryka co bartek) kupiliśmy takie butki Dawid 731 beż motyl - buty dziecięce - sklep internetowy dawid.net.pl oferuje zdrowe buty dla dzieci tylko wersje pomarańczową ze słoneczkiem za 90zł. z wyglądu wykonania i wygody na 5.

Zgadzam się! ja już planuje zakup sandałków na przyszłe lato w sklepie Memo, gdzie buciki mają relatywnie drogie, ale warte swojej ceny. Ale przy okazji promocji i wyprzedaży zimowych można się załapać na fajną cenę :)

Odnośnik do komentarza

Chcialam dzielnie przeczytac caly watek od dechy do dechy, ale w polowie juz nie mialam sily, wiec wybaczcie jezeli sie powtorze.

Lekarze nie zalecaja biegania na bosaka przez dzieci pewnie chodzace z powodu kregoslupa. Dla stopek to najzdrowsze, natomiast brak amortyzacji od twardego podloza, moze powodowac skrzywienie kregoslupa.

Przyznam szczerze, ze moja corka "latala" na bosaka, albo w skarpetach antyposlizgowych, ale od kiedy zauwazylismy, ze jedna stopke skreca w prawo zainwestowalismy w buciki "Gucio", ktorych uzywamy w domu jako kapci.
Buty zewnetrze, wymienilsmy na sznurowane (mieslismy rzepowe), by jak najprecyzyjniej dopasowac do stopy. Po dwoch miesiacach widzimy efekt. Nozka chodzi prawie jak nalezy.
Owszem, ze moja corka jest obaciazana genetyczna elastopathia, ale przyklad dowodzi, ze nawet w przypadku wiotkosci stawow, duzo mozna zdzialac odpowiednio dobranymi bucikami.

Co do marek uzywamy tylko Ecco i dwoch innych dunskich, ale zamierzamy zostac juz tylko przy Ecco, z racji tego, ze sa bardzo lekkie i szyte raczej na te wezsze stopki.
No, ale mieszkamy w Danii i Cena Ecco choc nie najnizsza na rynku jednak nie zabija.
No i oczywiscie "Gucie" zamawiam z Polski.

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

mmmm
a pierwsze buciki? moze mi cos doradzicie bo mam dylemat, tak zeby zalozyc do lekarza itd bo maly jeszcze nie uczy sie chodzic :) wiem ze niektore mamy wogole wczesniej nie kupuja bucikow dopoki dziecko sie nie uczy chodzic .

Ja zakładałam młodej jak było chłodniej dwie pary skarpet, albo takie całe materiałowe, mięciutkie, ocieplane bamboszki. "Zwykłych" butów nie widziałam sensu zakładać.

Odnośnik do komentarza

ja tak samo jak marzen@ robiłam, ewentualnie takie ocieplacze od konbinezonu. jeśli jednak chcesz wydać kasę na rynku są takie całe skurzane trampki, dziecko może w nich raczkować. są w 100% miękkie (podeszwa skórkowa).
coś w tym stylu buciki TIMBERLAND jak nowe ! - Sprzedajemy.pl buciki - buciki niemowlęce zamsz łosoś zima rozm.11 -

Odnośnik do komentarza

mmmm
a pierwsze buciki? moze mi cos doradzicie bo mam dylemat, tak zeby zalozyc do lekarza itd bo maly jeszcze nie uczy sie chodzic :) wiem ze niektore mamy wogole wczesniej nie kupuja bucikow dopoki dziecko sie nie uczy chodzic .

na zimę i na jesień kupowałam Oli kombinezony takie całe zakrywające i stopy, pod to grubsze skarpetki i było dobrze:) polecam takie rozwiązanie, bo dziecko, które nie chodzi łatwiej ubrać w kombinezon na spacerek niż zakładać butki, a rozwiązanie ze skarpetkami podwójnymi też dobre

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...