Skocz do zawartości
Forum

Buciki dla dziecka


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

paczanga
karolina121m
boso wcale nie jest tak super zdrowo :)

niby dlaczego?

ja właśnie wracam od ortopedy i u nas Ola powinna chodzić w bucikach z twardą piętą, usztywnioną, bo jedna nóżka jest ułożeniowo z brzucha z wadą, dlatego chodzenie na boso może podoować, że wada będzie się nasilała i będzie skręcała do środka, a nie to nam chodzi :eureka: więc my kupujemy ciapki do domu usztywnione.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
paczanga
karolina121m
boso wcale nie jest tak super zdrowo :)

niby dlaczego?

ja właśnie wracam od ortopedy i u nas Ola powinna chodzić w bucikach z twardą piętą, usztywnioną, bo jedna nóżka jest ułożeniowo z brzucha z wadą, dlatego chodzenie na boso może podoować, że wada będzie się nasilała i będzie skręcała do środka, a nie to nam chodzi :eureka: więc my kupujemy ciapki do domu usztywnione.

usztywniona pięta to nie jest usztywniona kostka.

Odnośnik do komentarza

paczanga
Margeritka
paczanga

niby dlaczego?

ja właśnie wracam od ortopedy i u nas Ola powinna chodzić w bucikach z twardą piętą, usztywnioną, bo jedna nóżka jest ułożeniowo z brzucha z wadą, dlatego chodzenie na boso może podoować, że wada będzie się nasilała i będzie skręcała do środka, a nie to nam chodzi :eureka: więc my kupujemy ciapki do domu usztywnione.

usztywniona pięta to nie jest usztywniona kostka.

no chodziło mi o kostkę:23_30_126:

Odnośnik do komentarza

marzen@dzieki za stronkę. przegrzebałam się już przez większość modeli i chyba twoje są najładniejsze (kotki i ślady). napisz jeszcze czy córa chętnie w nich chodzi bo moja ma alergie na kapcie a wiadomo zima idzie i trzeba ją zakuc w jakieś "domowe kamasze"

ja by ktorąś interesowało kosztują ok 60zł z wysyłką, każde kapcie są inne, można zamówić z imieniem dziecka:36_3_13:

Odnośnik do komentarza

powiem szczerze, ze przypomniałam sobie o nich dopiero jak zobaczyłam je na wątku...;) bo one takie 12-18 miesięcy rozmiar M, ale dobrze, że mi przypomniałyście, bo już dziś Kalina w nich chodziła:) ładnie się nóżki trzymają i nie łatwo je ściągnąć, a to przy kapciowym buntowniku to baaardzo ważne:)
jutro córcia w nich dłużej pochodzi to zobaczę jak nóżki, czy oddychają w nich.

Odnośnik do komentarza

Yvone
powiem szczerze, ze przypomniałam sobie o nich dopiero jak zobaczyłam je na wątku...;) bo one takie 12-18 miesięcy rozmiar M, ale dobrze, że mi przypomniałyście, bo już dziś Kalina w nich chodziła:) ładnie się nóżki trzymają i nie łatwo je ściągnąć, a to przy kapciowym buntowniku to baaardzo ważne:)
jutro córcia w nich dłużej pochodzi to zobaczę jak nóżki, czy oddychają w nich.

ja stawiam na to, że oddychają, bo są całe skórzane, a widzę często dzieci w takich, co nich myślicie: http://www.mojeciuchy.pl/entityfiles/pictures/offers/pic1/3492769.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja córcia też w takich skórzanych paputkach śmiga, odkąd nauczyła się chodzić i bardzo sobie chwalimy ::): Ja zamówiłam na allegro. Sama ich sobie nie ściągnie, a to ze względu na gumeczkę z tyłu i to, że są głębokie, ale właściwie nawet nie miała specjalnej potrzeby ich ściągać. Są mięciutkie, lekkie, dopasowują się do stópki, oddychają. jedyny mankament to to, że podeszwa szybko się "wyślizgała", a w opisie była jako antypoślizgowa... Początkowo faktycznie była antypoślizgowa, ale już po tygodniu się wydeptała, jest teraz gładka i błyszcząca i z antypoślizgiem ma niewiele wspólnego (widać odcisk stópki Uli). Nie jest tak, że Ula ślizga się na panelach czy terakocie, ale przyczepność jest niewielka.

W każdym razie ja polecam :)

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Margeritka, też widziałam sporo dzieci chodzących w takich klapkach. Jeśli chodzi o kapcie zeszłej zimy i na wiosnę kupiłam Befado i nie byłam zbyt zadowolona, bo Oli się w nich stopa pociła bardzo. Na lato kupiłam takie sandałkowe z Renbut z wkładką antybakteryjna i było o wiele lepiej. Teraz też ma z Renbutu już z pełnymi palcami i zobaczymy czy stopa się będziecie pocic czy nie. Sandalki na lato kupiłam Elefanten po przecenie za 59 zł. Do tej pory już Kilka par kupiłam z tejirmy i były ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hngltyenz.png

Odnośnik do komentarza

Margeritka, a te klapki, które wkleiłaś, trochę mnie przerażają gdy widzę je na nogach dzieci. Sama mam dla siebie takie, żeby wychodząc na podwórko wynosząc pranie czy śmieci wsunąć nogę i ani one wygodne, ani praktyczne (bo przez te dziurki nisko wsypuje się piasek, wpadają kamyczki), mimo dziurek noga się w nich poci, bo to sztuczność sama i tam gdzie się styka z tą gumą to zaraz mokra, a wtedy o otarcia łatwo... Nie wydaje mi się, żeby dziecięca noga dobrze się czuła w takich butach.

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

tak bardzo dużo dzieci chodzi w tych "gumowych chodakach" z jednej str skoro dzieciaki chca w tym chodzić to znak że są wygodne. jednak ja swoemu dziecku takie klapki zakładam tylko na basen, nie jestem do nich przekonana, na codzień je chowam i nie ma możliwości ich nałożenia.

tu znalazłam aukcje z trochę tańszymi skórzanymi kapciami.
Skórzane PAPUTKI 0 - 5 lat Kapcie BESTSELLER ! (2646293586) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
Yvone
powiem szczerze, ze przypomniałam sobie o nich dopiero jak zobaczyłam je na wątku...;) bo one takie 12-18 miesięcy rozmiar M, ale dobrze, że mi przypomniałyście, bo już dziś Kalina w nich chodziła:) ładnie się nóżki trzymają i nie łatwo je ściągnąć, a to przy kapciowym buntowniku to baaardzo ważne:)
jutro córcia w nich dłużej pochodzi to zobaczę jak nóżki, czy oddychają w nich.

ja stawiam na to, że oddychają, bo są całe skórzane, a widzę często dzieci w takich, co nich myślicie: http://www.mojeciuchy.pl/entityfiles/pictures/offers/pic1/3492769.jpg

To prawda, moda ostatnio na te buty.
Ja nie kupiłabym takich ani sobie ani dziecku, bo taka guma przy stopie to jak dla mnie nic przyjemnego. Inna sprawa, że wizualnie też zupełnie mi nie odpowiadają :)

Odnośnik do komentarza

paczanga
marzen@dzieki za stronkę. przegrzebałam się już przez większość modeli i chyba twoje są najładniejsze (kotki i ślady). napisz jeszcze czy córa chętnie w nich chodzi bo moja ma alergie na kapcie a wiadomo zima idzie i trzeba ją zakuc w jakieś "domowe kamasze"

ja by ktorąś interesowało kosztują ok 60zł z wysyłką, każde kapcie są inne, można zamówić z imieniem dziecka:36_3_13:

Młoda bardzo chętnie w nich pomyka, to już druga nasza para od Dominiki. Co do podeszwy to się nie wyślizgała zbytnio, a młoda już chodzi w tej parze trzeci miesiąc - Dominika używa skór dobrej jakości. Nim kupiłam jej te paputki to wszystkie skarpety z nóg zdejmowała i nawet zimą chciała być boso (u nas nierealne, bo sąsiad z dołu oszczędza na ogrzewaniu i podłogi mamy zimne), a teraz sama kapcie przynosi i każe sobie zakładać.

Margeritka

ja stawiam na to, że oddychają, bo są całe skórzane, a widzę często dzieci w takich, co nich myślicie: http://www.mojeciuchy.pl/entityfiles/pictures/offers/pic1/3492769.jpg

My podobnych używamy na basen, plażę. Młoda je bardzo lubi, wydaje mi się, że są po prostu wygodne. Nasze wykonane są z pianki, a nie gumy, stopa się jakoś bardzo nie pociła mimo 30 st upału. Na wczasach prawie wszystkie dzieciaki na basenie i nie tylko w takich chodziły. Kiedyś też wydawało mi się, że takie klapki nie są dobre dla dziecka, ale po przymierzeniu okazało się, że dobrze się trzymają na nóżce. Może to zależy od konkretnego modelu

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Margeritka
Yvone
powiem szczerze, ze przypomniałam sobie o nich dopiero jak zobaczyłam je na wątku...;) bo one takie 12-18 miesięcy rozmiar M, ale dobrze, że mi przypomniałyście, bo już dziś Kalina w nich chodziła:) ładnie się nóżki trzymają i nie łatwo je ściągnąć, a to przy kapciowym buntowniku to baaardzo ważne:)
jutro córcia w nich dłużej pochodzi to zobaczę jak nóżki, czy oddychają w nich.

ja stawiam na to, że oddychają, bo są całe skórzane, a widzę często dzieci w takich, co nich myślicie: http://www.mojeciuchy.pl/entityfiles/pictures/offers/pic1/3492769.jpg

To prawda, moda ostatnio na te buty.
Ja nie kupiłabym takich ani sobie ani dziecku, bo taka guma przy stopie to jak dla mnie nic przyjemnego. Inna sprawa, że wizualnie też zupełnie mi nie odpowiadają :)

Nawet jeśli są wygodne, nie kupiłabym tych butów bo zupełnie mi nie odpowiadają wizualnie.
Za to te skórzane kapciochy są cudne :-)

http://dcmm.daisypath.com/YIyfp2.png

Odnośnik do komentarza

niby racja, no ale jeśli dziecko ma poważną wadę ortopedyczną to chodzenie boso może ją pogłebiać i trzeba poprzez specjalne obuwie jak Memo ją korygować. Wtedy dziecko powinno nawet w domu chodzić w butkach i specjalnych wkładkach. Więc generalnie zgadzam się z większością z Was ale tylko jeśli dziecko nie ma stwierdzonej żadnej wady postawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...