Maluchy

Przewlekly katar i kaszel

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Evena85

Evena85

Witajcie. U moich dwóch synów (2 lata starszak i 9 mies młodszy) od 3 mies ciągnął się na zmianę żółty gesty katar i kaszel raz suchy raz mokry. Odwiedzilismy kupę lekarzy prywatnie i na NFZ. Nikt niczego nie stwierdził tylko alergia i syropy wyksztusny lub na suchy. W końcu trafiliśmy do dobrej pediatry z Wrocławia. Od razu jeden i drugi do szpitala Rtg płuc. Ostre zapalenie płuc! !! A parę dni wcześniej jeden lekarz zalecił kuracje z neozine i multifluid do nosa na 30 dni. Dziś pierwszy dzień w szpitalu z obydwoma szkrybami. Bardzo ciężki czas ale liczę że już jesteśmy bliżej końca.

55691 evena85 Kobieta, 34 lata, Wroclaw
aga21

aga21

Evena w szoku jestem! Koleżanki synek przy ostrym zapaleniu płuc zaczął ledwo oddychać, choroba rozwinęła się do takiego poziomu w niecałe dwie godziny, a tu tyle miesięcy niewiadomej! Dobrze, że trafiliście do szpitala, trzymam kciuki, żeby chłopcy szybko wyzdrowieli i żebyście wrócili do domku :) Daj potem znać jak się czujecie ;*

50739 aga21 Kobieta, 29 lat, gdzieś
~Marcin12

~Marcin12

Trzeba by sprawdzić pod kątem alergii. Moja córka też tak miała, ciągle chora, do przedszkola nie chodziła, ciągle antybiotyki, aż udałem się z nią do dobrego lekarza, po dwóch wizytach i jednym pobraniu materiału, potem po trzech miesiącach leczenia, dziecko zdrowe. Teraz ma 12 lat i chora była raz w zeszłym roku.

~Marzena1777

~Marzena1777

Pasożyty z kału rzadko kiedy wychodzą (jeżeli są obecne to jest 25% szans że wyjdą w badaniu)trzeba zrobić badanie krwi na toxocaroze na glistę psią i kocią (nie refundowane) Można zrobić badanie: Ige jeżeli wychodzi wyższe stężenie to oznacza albo pasożyty albo alergie. Ja dziecku stawiam bańki bezogniowe i daje Esberitox i zwykle szybko mija choroba. Syn miał wycięte migdałki oraz dreny w uszach włożone przez 3 migdał bo był niedosłuch czego ja nie zauważyłam ( badanie endoskopowe nosa przekonało mnie do wycięcia )i mniej choruję.

~mekolaska

~mekolaska

u nas porobliśmy badania i lekarz na razie kazał się wstrzymać z antybiotykiem, robim teraz inhalacje z budixonem neb i jakoś to idie, w końcu jakoś kaszel ustępuje, na katar to psikam wodą morską, odciagam katarkiem i też jest ok. Fajnie że coś w koncu działa bo tak się męczyliśmy na syropach chyba z 2 tygodnie i niewiele to dawało

~jelsa

~jelsa

Mamusie, doradźcie coś, potrzebuję jakiegoś dobrego nebulizatora, mam już jeden ale przez to ze jest brdzo głośny i powoli nebulizuje syn ucieka od niego jak poparzony :(

Ekspert Healthin

Ekspert Healthin

Dzień dobry,
zdarza się, że dzieci czasem boją się głośno pracującego urządzenia - dlatego należy szczególnie zwrócić uwagę na sprzęt, który planuje Pani kupić. Szukając odpowiedniego urządzenia dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka cech: możliwość nebulizacji większości popularnych leków, cicha praca, bezpieczeństwo, mobilność oraz stosunek prędkości nebulizacji do wielkość depozycji substancji aktywnej w płucach, co pozwoli nam określić efektywność urządzenia. Warto zwrócić uwagę, że nie wszystkie urządzenia pozwalają na nebulizację leków bez zmian ich właściwości.
Ze swojej strony polecam nebulizator membranowo-siateczkowy Air Pro, którego cicha praca jest ogromną zaletą. W odróżnieniu od nebulizatorów pneumatyczno-tłokowych i ultradźwiękowych, zastosowana w nim technika membranowa sprawia, że właściwości lecznicze popularnych preparatów pozostają niezmienne.
Jeżeli ma Pani dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin.
Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam
Ekspert Air Pro

61478 ekspert-healthin Kobieta, 34 lata, Katowice
~packa

~packa

Niestety u nas synek robi niesamowite sceny podczas nebulizacji, ale mamy dośc duży i głośny sprzęt. Gdzie można kupic taki nebulizator AirPro?

~Marina 34

~Marina 34

Też mam w domu nebulizator. Przy kaszlu jest naprawdę wybawieniem. Już nieraz pomógł moim dzieciom. Wydaje mi się, że całkiem dobrym rozwiązaniem jest oxalin junior na katar. Przynajmniej katar naprawdę szybko mija i nie spływa na dolne drogi oddechowe.